Evde bakım maaşı alanlarda 1000 TL lik yardım kapsamında

ahmet34

Üye
Üye
Evde bakım maaşıda sosyal yardımdır. Daha önceki 1000 TL yardımı alamayanlar bu yardımı alacaktır. Her haneye 1000 lira veriliyor. Kişilere değil

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

basvuru yapacakmıyız

bizimkiler hesapda yoktu eve ptt getirdi

kapıya gelenlere imza attınızmı,1 kısımı gelıyor 2 kısımı ptt kıyafetlemı gelıyorlar

sonucta 1000 tl alıp ımza at derlerse ortam bozuk,imza atınca dolandırıcılar ortalarda gezse ınsan borçlanır

bızımkıler imzadan korkuyor

nadengi30

Üye
Üye
Başvuru yok. Devleti sisteminde Sosyal yardım alanlar kayıtlıdır. Onlar en düşük seviyedekilere dağıttılar şimdide öncekini alamayan orta derece aileler faydalanır

ahmet34

Üye
Üye
https://www.cnnturk.com/ekonomi/sos...bi-sorgulama-e-devlet-uzerinden-nasil-yapilir

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk ikinci defa 1000 TL yardımların başlayacağı müjdesini verdi. Bakan Selçuk; “Belirlediğimiz kriterler ışığında 2,1 milyon haneye 1000 liralık desteğimizi ilettik. Haftaya sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımız aracılığıyla belirlediğimiz 2,3 milyon haneye yardımları ulaştırabileceğiz. Bu süreçte toplamda 4,5 milyon haneye ulaşmış olacağız.” dedi.
Bakanlığın yeni nakdi yardımına, 1. Faz’da olduğu gibi yine başvuru yapılmayacak. Corona virüsünden ekonomik olarak etkilenen kişiler bakanlık tarafından tespit edilecek ve yardımlar PTT görevlileri tarafından evde ödenecek.

yukarıda yazdıgı gıbı sosyal yardım vakfı ile belirlediği adrese ödeme yapılıyor ise o zaman bu durumda sosyal yardım parası şu an yok belkide hepimize vermeyecekler

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır.

yukarıda yazdığı gibi hesapta para yok,o halde kimisine yatıyor kimisine yatmıyor

osmaniye 80

Üye
Üye
basvuru yapacakmıyız

kapıya gelenlere imza attınızmı,1 kısımı gelıyor 2 kısımı ptt kıyafetlemı gelıyorlar

sonucta 1000 tl alıp ımza at derlerse ortam bozuk,imza atınca dolandırıcılar ortalarda gezse ınsan borçlanır

bızımkıler imzadan korkuyor
Biz ilk ödemede almıştık eve geliyor e devlette görünmüyor bize tek bekçi geldi hatta niye yanlizsiniz dedim çok yoğun o yüzden yanlız geldim demisti imza tabiki atacaksınız evrak var elinde hatta parayi verince kardesimin elinde para resmini cekmisti yani heryer farkli olabilir bizde boyle olmuştu

GM 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
İlk yardımı alan aileler, tekrar alaöaz.nasıl bir devlet aklıdır anlayamadım. Aynı zamanda da şüphe duyuyorum. Neden yardımdan faydalanacak insanların edevlet hesaplarına küçük bir bilgi yok. Çokmu zor. Bakın yarın insanlar meraktan neler neler yapacaklar. Yazık yaaa

serbetcimehmet

Üye
Üye
tam tersini evde nakim parasi alanlara var budefa gecenkinde alamamişlardi bu defa o alamayanlar alacak 1. ödemede alanlar alamayacak diye biliyorum

serhat1971

Üye
Üye
Evde bakım parası alanlara vermicekler herhalde de kime verecekler çok merak ediyorum

ahmet34

Üye
Üye
ben gelecegını sanmıyorum ama bakalım

osman yıldırım

Üye
Üye
Bakım maaşı alanlara verecekler bu sefer birinci fazda dağıttılar şimdi sıra bizde bakım maaşı alanlarda inşallah vermemeleri için sebep yok sosyal yardım diyorlar bizde öyleyiz

nadengi30

Üye
Üye
Bakım maaşı alanların bir kısmı ilk yardımı aldılar. Şimdi alamayanlarada verilecek. Devlet yönetiminin çok basit bir işi zora koyma ve insanları tehlikeye sokma nedenini anlamakta güçlük çekiyorum. Sosyal yardımlar kısmında kime verileceğini yazsa. Yarın insanlar bu virüsü hiçe sayıp sokağa çıkmazdı. Bakın yarın PTT ve sosyal vakıf müdürlüklerine.

osman yıldırım

Üye
Üye
Ben sosyal hizmetleri aradım bakım maaşı alıyorum bize ikinci fazda yardım varmı 1000 tl dedim sizi kapsamıyor dediler bilginize vermeleri lazımdı bizede herkes aldı bize vermemeleri mantıksızlık

nadengi30

Üye
Üye
Dün gece dedim bugün 144 mort olacak PTT ler izdiham.. Devlet o kadar mantıksız şeyler yapıyorki akıl işi değil. Edevlet Sosyal yardım kısmından herkes alıp alamadığına bakabilirdi. Ama yapmadılar nedenini bilmiyoruz. Milyonları merak içinde telefona PTT ye sevkettiler.

ahmet34

Üye
Üye
bugun bır semte bır sokaga gıttıgımde denk geldıler
3 tane bekcı zıllere basıp kımlıkle assagı ının dedı 1000 tl verıyorlardı aynı sokakta bır ıkı yere ugradılar gordum...ellerınde elektrık faturası tarzında uzun ınce kagıt vardı

nadengi30

Üye
Üye
edevlet veya başka sistemden kimlere dağıtıldığını göstermiyorlar. Kimse bilmiyor gerçekten bu 2 milyon 300 hane kimdir. Bu yardımı Bakım maaşı alanların kesinlikle alma hakları vardır. Ayrıca bekçi değil PTT memurları dağıtıyor. Bekçiler sadece güvenlik amaçlı eşlik ederler. İnş ihtiyacı olan insanlara ulaşır çünkü durumu çok kötü olanlar var.

iLLeqaL

Üye
Üye
Başvuru Linki: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Bakan duyurdu: 3. Faz başvuruları başladı

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu. Peki faz başvuruları nereden yapılır? İşte detaylar...

P1xTb_1587410397_9507.JPG

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu.

FAZ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Sosyal yardımlaşma paralarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlayan uygulamada 3. başvurular başladı. Vatandaşlar E-Devlet üzerinden ilgili adrese müracaat edilerek başvuru oluşturabilecek. Tıklayınız.

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;
Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.
3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,
TC Kimlik Numarasının son hanesi;
0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.
Bilgilerinize sunarız.

LStUjW.png

Tekerlekli Sandalye