Evde bakım maaşı alanlarda 1000 TL lik yardım kapsamında

ahmet34

Üye
Üye
3 cu faz yardımda cok teferruatlı sorular sormuslar aıledekı herkesı tek tek sormuslar ben basvurmaktan vazgectım bankada para yok ama sosyal yardım olarak zaten engellı bakım aylıgı var yanı o kadar cok soru ve detayda olurda yanlıs bılgı gırersem para gelırse ama yanlıs beyan olursa o zaman sıkıntı olur dıyerek hıc bu ıse gırmıyorum
dedıgım gıbı bırıkım yok aylık gelırde yarı oranda azalıs var vede bakım aylıgı var ama sorular daha kapsamlı soru

BurcuZehra

Üye
Üye
Eşim berber 40gundur kapalı ne belediyeden nede berberler odasından bı destek alamadik bin TL de verileceğini sanmıyorum
arkadaşlar 4.milyon kişiye yardım yaptıkları söyleniyor evde bakım alan ben aldım diyen hiç kimse yok 4 milyonu geçkin yardım yapıldığı hergün tv lerde bağırıyorsunuz bu yardımlar kime yapıldı ozaman evde bakım alan hiç kimse yardım alan yok bizim engellilerimizin ihtiyacı yokmu !! 2 faz bitti 3 faza geçildi !!ben bu sayılarda kişilere yardım yapıldıklarını kesinlikle inanmıyorum inşallah yanılıyorumdur

Redmi 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
3 fazza başvurun size verirler.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
E devlette bulunan merkezi yardım nedir ?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
Merkezi yardım görmedim. Yardım merkezi var. O bilgi iletişimle alakalıdır. sözde devletten istediğin bilgiyi alabilirsin o kadar şeffafız yani. mesela 4 milyon 300 bin hane kimlerdir sor bilgi alamazsın. Bunun gibi

ws10

Üye
Üye
Merkezi yardım görmedim. Yardım merkezi var. O bilgi iletişimle alakalıdır. sözde devletten istediğin bilgiyi alabilirsin o kadar şeffafız yani. mesela 4 milyon 300 bin hane kimlerdir sor bilgi alamazsın. Bunun gibi

Hayır öyle değil sosyal yardım bilgileri sorgulama bölümünde yer alıyor yeni açılmış bir sekme ve yardımın durumu devam ediyor yazıyor bende anlamadım

ahmet34

Üye
Üye
olsaydı sımdıye kadar olurdu benım umudum yok ısteyen umut etsın,ben beklentıyı kestım,evdekılere bosuna kulagınız kapı silinde olsun demicem
bekleyıp dıkkat edıp duruyorlar

nadengi30

Üye
Üye
Öyle bir başlık görmedim. sizde olabilir.

Afyonlu Ömer

Üye
Üye
3.faz ödemeye sadece evde bakım parası alanlardan baş vuru yapıp alan oldumu acaba ben evde bakım parası alıyorum şuan ailede çalışan yok sadece hastamızın emekli maaşı var başvursam alabilirmiyim

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar daha ikinci faz yeni başlamış. 3 faz ise sadece başvurular alınıyor. Ve 3 faz yaklaşık 15 gün sonra ancak belli olacak. Şimdi yapılan sadece başvurulardır.

ws10

Üye
Üye
3.faz ödemeye sadece evde bakım parası alanlardan baş vuru yapıp alan oldumu acaba ben evde bakım parası alıyorum şuan ailede çalışan yok sadece hastamızın emekli maaşı var başvursam alabilirmiyim

Dostum bizde evde bakım maaşı alıyoruz sadece 1. Fazdan yararlanamadık fakat 2. Faz olmalı muhtemelen e devlette yardım yansımış görünüyor sende kontrol et e devletten

Şaziyeabla

Üye
Üye
Sosyal yardım bulunamamıştır sayfasını yukarı doğru kaydırın altta değerlendirme dewam ediyor yazısını göreceksiniz.

Şaziyeabla

Üye
Üye
Bulunamamıştır sayfasını yukarı doğru kaydırın değerlendirme dewam ediyor yazısını göreceksiniz.3.faz için

nadengi30

Üye
Üye
Üçüncü faz daha başvurular devam ediyor. Bu hafta değerlendirme yapılacak hakedenler belirlenecek artık onlar biliyor kriterleri. Sonraki haftada belki ödeme olur yani 10 günden önce kesin birşey yok. Tahmini 15 gün sonra

Tanrı Dağı

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alana verilecek diye bir şey olmadığını ben teyit ettim. Az önce aldığım cevap aynen şöyle:

"Pandemi Sosyal Destek Başvurunuz, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından uygun görülmemiştir. Tespitin yerinde olmadığını düşünüyorsanız, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaşabilirsiniz."

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar şimdi kriterler çok değişik. Mesela biz evde bakım maaşı alıyoruz. Sosyal yardımlarıda alıyoruz elektrik, kömür, sağlık ve eğitim yardımları vs. Bakım maaşı almamıza rağmen 1000 TL yardımı ilk ödemede aldık. Bakım maaşı alıpta bu yardımdan faydalanamayanlar şöyle oluyor. Devletin memuru veya işçisi, emeklisi veya işsizlik sigortasından maaş alanı faydalanamaz. Bunun dışında özel gelirleri olan aileler zaten almazlar. Bakım maaşı alsanızda. Memur işçi emekli yada işsizlik maaşı alıyorsanız bu 1000 lirayı almanıza engeldir. Dahada engeller var ancak genel olarak bunlar

Tanrı Dağı

Üye
Üye
Arkadaşlar şimdi kriterler çok değişik. Mesela biz evde bakım maaşı alıyoruz. Sosyal yardımlarıda alıyoruz elektrik, kömür, sağlık ve eğitim yardımları vs. Bakım maaşı almamıza rağmen 1000 TL yardımı ilk ödemede aldık. Bakım maaşı alıpta bu yardımdan faydalanamayanlar şöyle oluyor. Devletin memuru veya işçisi, emeklisi veya işsizlik sigortasından maaş alanı faydalanamaz. Bunun dışında özel gelirleri olan aileler zaten almazlar. Bakım maaşı alsanızda. Memur işçi emekli yada işsizlik maaşı alıyorsanız bu 1000 lirayı almanıza engeldir. Dahada engeller var ancak genel olarak bunlar

Konudan (detaylardan) haberim var. Ben örnek teşkil etsin açısından gelen mesajı paylaştım ki her evde bakım maaşı alan ya da ilk 2 fazdan 1000 TL alamayıp bundan alırız artık diye bekleyenler ümitlenmesin.

nadengi30

Üye
Üye
haklısınız bende (alamayanların) birkaç örneğini ekledim çünkü günlerdir anlaşılmayan bir konu oldu bu. Kısacası memur işçi emekli veya işsizlik maaşı alıyorsanız. Bakım maaşı alıyorsanız dahi, sosyal yardımlardan yararlanmasınız diyor devlet. Umarım herkese verirler..

firdevs05

Üye
Üye
merhaba bu yazdıklarım pandemi 3.faz ile ilgili değil, e-devlette sosyal yardım kısmına girdiğimde kapsam dışına çıktı yazıyordu ilgili bölüm dün itibari ile 1.000 TL ödemeniz hazırdır yazısı geldi, bugün itibariyle de PTT görevlisi eve gelip teslim etti
not1 :Sadece Evde bakım maaşı alıyoruz.
not2 :yaklaşık 2-3 hafta önce E devletten açık kapı başvurusu yapana bayram harçlığı yalanı yayılmıştı o tarihte başvurmuştuk ama sonrasına başvuru kapatıldı bu 1000 TL nin bununla bağlantısı var mı bilemiyorum

nadengi30

Üye
Üye
Sizin aldığınız yardım 2 inci fazdaki kişilerin aldığı yardımdır. Yardım ödenir sosyal yardımlar kutucuğunda son gösterilir. Üçüncü faz daha başvurular devam ediyor. Başvurular toplanıp Bittikten sonra değerlendirme yapılacak ve hakedenler belirlenecek. Daha sonra ödeme takvimi çıkarılacak onuda bakanlık açıklayacak. Enaz 15.20 gün sonra belli olacak. Şimdi aldığınız 2 milyon 300 haneye dedikleri 1000 liralık yardımdır.

yılma

Üye
Üye
Reddedildi/Feshedildi (27/04/2020) (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle) beninkinde bu yazıyor ne demek

Tekerlekli Sandalye