Evde bakım maaşı alanlarda 1000 TL lik yardım kapsamında

ws10

Üye
Üye
2. Faz hangi ara tamamlandı kimlere ödeme yapıldı sadece bakım maaşı alanlar yine faydalanamadı yazık ya hakikaten yazık...

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tanrı Dağı

Üye
Üye
Bizden sömürdüğünü bize vermiyor :D Kredi başvurusu yapanlar da çok ümitlenmesin. Sözde 5000 Tl altında geliri olanlara verilecekti kredi (alanlarda 3000 tl üstü pek göremedim). Ödemesi uygun 5000 tl üstü geliri olanlara verildi ve veriliyor. Ben de başvurdum 1 Nisan'da ama eksik olsun çıkmasın bana, unuttum ki ayette "Faize bulaşıp Allah'a ve peygamberine savaş mı açıyorsunuz" dediğini. Değerlendiriliyor da takılalım biz :) Sanmadık hükümet iş yapacak ama bu da alçaklıktır. İlk 2 küsür milyon yardım alandan kaç tane duydunuz çevrenizde 1000 tl yardım alan ki kendinize, kendimize bekliyoruz. Hükümeti savunmak için höykürenler, Allah kurtarsın sizi ;) Bu virüsten tek karlı çıkacak belli. Boşa ah uh demeyelim, Allah büyüktür!..

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar 2 faz bismillah yeni başladı enaz 10 gün daha dağıtımı sürer. maalesef kimlere verildiğini kimse bilmiyor. üçüncü faz ise edevlet üzeri yapılmaya başlandı. Ancak 1000 TL yardım alanlar tekrar alamaz

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
VALLAHİ hükümet ailelere 1000 lira vermiş. Sanki 1000 dolar vermiş kadar hergün dillendiriyor. İnanın bazıları o parayı ilk gün tüketti ve bundan sonra ne olacak diye kara kara düşünüyor

ferhan

Üye
Üye
Peki diğer numaralar neden yok acaba. Son rakamı 1 2 3 4 5 yani
Başvuru Linki: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Bakan duyurdu: 3. Faz başvuruları başladı

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devletâ€[emoji769]te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu. Peki faz başvuruları nereden yapılır? İşte detaylar...

Ekli dosyayı görüntüle 10747

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devletâ€[emoji769]te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu.

FAZ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Sosyal yardımlaşma paralarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlayan uygulamada 3. başvurular başladı. Vatandaşlar E-Devlet üzerinden ilgili adrese müracaat edilerek başvuru oluşturabilecek. Tıklayınız.

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;
Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.
3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,
TC Kimlik Numarasının son hanesi;
0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.
Bilgilerinize sunarız.

LStUjW.png

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Tc numaralarının hepsinin sonu çift rakamdır.Sonu tek rakamla biteni göremezsiniz.
Yani:0-2-4-6-8 bundan başka son rakam olamaz tc numaralarında.

bsmy

Üye
Üye
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hane başına 1000'er lira desteği içeren 3. faz sosyal destek programına, kamu işçileri, memurlar, emeklililer, İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar ile 1. ve 2. fazdaki nakdi destekleri alanlar dışındaki tüm vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 kapsamında 1-5 Nisan'da 2 milyon 111 bin haneye ödeme yapıldı.

Faz 2 kapsamında 19 Nisan itibarıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye 1000'er lira nakdi yardımın ödemeleri ise 19 Nisan'da başladı. Böylece ilk iki fazdaki yardımlardan 4,4 milyon hane yararlandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Pandemi Sosyal Destek Programı 3. faz başvurularının e-Devlet kapısı üzerinden dün itibarıyla alınmaya başlandığını açıkladı.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çerçevesinde yürütülen Sosyal Destek Programı'nın 3. fazında 1000'er lira maddi destek verilecek.

Faz 3 kapsamındaki ödemeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılması durumunda bu, tek başvuru olarak değerlendirilecek.

Kimler 1000 lira nakdi desteğe başvurabilir?
Bakanlık, e-Devlet üzerinden yapılacak 1000 lira nakdi desteğe ilişkin başvuru kıstaslarını da belirledi. Desteğin daha önce dağıtımı yapılan ilk iki fazında sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi aileleri merkeze alan Bakanlık, 3. fazda kapsamı genişletti.

Buna göre, Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten yararlanmamış olanlar Faz 3'e başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 4/C maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir veya aylık alanlar (emekliler) ile İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden faydalananların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

Bu kıstasların dışında olan tüm haneler destek için başvurubilecek.

Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe ilişkin ödeme zamanı ve şekli daha sonra açıklanacak.

Başvurularda hangi yol izlenecek?
e-Devlet üzerinden yapılacak destek başvurularında vatandaşların T.C. kimlik numarası dikkate alınacak.

Bu kapsamda T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanlar pazartesi, "2" olanlar salı, "4" olanlar çarşamba, "6" olanlar perşembe ve "8" olanlar cuma günü başvuruda bulunacak.

Cumartesi ve pazar günleri ise başvurular, T.C. kimlik numarası ile ilgili sınırlama olmaksızın yapılabilecek.

Başvurularda gelir kıstası şartı yok
Başvurularda herhangi bir gelir kıstası şartı bulunmuyor.

Ancak e-Devlet üzerinden açılan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu bölümünde, başvurucunun iş ve sosyal durumu, aylık geliri, çocuk sayısı, kirada oturup oturmadığı, en son gelen su, gaz ve elektrik faturası bedelleri ile banka ve birikim bilgilerine ilişkin kapsamlı sorular yöneltiliyor.

Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.

Nurbay

Üye
Üye
Genelgede Evde bakım ödemesi alanların yine adı geçmiyor, sanırım evde bakım ödemesi alanlara herhangibir yardım yok, kişisel öngörüm vermeyecekler.

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar evde bakım maaşı alanlara var veya yok diye karar yoktur. Şunu diyorlar
Memur, işçi, emekli, işsizlik maaşı alanlar vs bunlar alamaz. Eğer siz hem memur veya işçi, yada emekli veya işsizlik maaşı alıp, bakım maaşı alıyorsanız işte o zaman bu yardımı alamazsınız. Memur işçi emekli veya işsizlik maaşı alanlar başvurmasın diyor. Bunların çoğu bakım maaşı alıyor.

nadengi30

Üye
Üye
Kısacası bakım maaşı alan. İşçi memur emekli veya işsizlik maaşı alanlar bu yardımı alamaz

ahmet34

Üye
Üye
evde bakım maaşı alan olarak bize tahmin ettiğim üzere birşey vermediler,ama bazı evlere dağıttıklarını dışarıda gercekten gördüm,ama kıme verdıler bılmıyorum

serhat1971

Üye
Üye
Herkese geçmiş olsun her zamanki gibi yine hayal kırıklığı

ahmet34

Üye
Üye
zaten yasak baslıyacak bu ayda bıtıyor,umudunuz bir dahaki aya kaldı

nadengi30

Üye
Üye
1000 lira ile yaşayıp gideceksiniz. Başkada yatmaz. saçma sapan şeyler oluyor. Kağıt üzeri ve siyaseten herşey tamam ama vallahi millet perişan. Ve çaresizce oraya buraya müracaat edip duruyor. hanede çalışan vardı. 5 ay Sigortalı çalıştı şimdi iş bitti. Gidip çocuğun engelli maaşını tekrar bağlayalım dedik. Efendim 3 ay daha sağlık sigortalısı görüneceğiniz için maaş bağlayamazsınız. Kısa dönem olduğu için işsizlik maaşıda alamazsınız. Öyle saçmalıkmı olur ya. İnsanlar 3 ay SİGORTAYIMI yesin yani.

nadengi30

Üye
Üye
Vakıfların önleri insanlarla dolu. zaten internet ve edevlet olmasa valla tam bir insanlık dramı yaşanırdı. insanlar çaresiz

ahmet34

Üye
Üye
şimdi baktım,sosyal yardım bulunamamıstır yazıyor...3 cü dagıtımlar baslayacak ama
sonuc olarak her ne kadar engellı bakım maası alsakta,normalde yapılan gelır testındekı normal gelırımızde yarı oranda azalıs var,yanı aılesınde dukkanı kapanan kısılerde var yanı bızımde evın gelırınde yarı oranda azalıs var...ama buna ragmen bu yardımı alamadık

şevket 45

Üye
Üye
arkadaşlar 4.milyon kişiye yardım yaptıkları söyleniyor evde bakım alan ben aldım diyen hiç kimse yok 4 milyonu geçkin yardım yapıldığı hergün tv lerde bağırıyorsunuz bu yardımlar kime yapıldı ozaman evde bakım alan hiç kimse yardım alan yok bizim engellilerimizin ihtiyacı yokmu !! 2 faz bitti 3 faza geçildi !!ben bu sayılarda kişilere yardım yapıldıklarını kesinlikle inanmıyorum inşallah yanılıyorumdur

ws10

Üye
Üye
Vakıfların önleri insanlarla dolu. zaten internet ve edevlet olmasa valla tam bir insanlık dramı yaşanırdı. insanlar çaresiz

E devlette bulunan merkezi yardım nedir ?

Tekerlekli Sandalye