Evde bakım maaşı ve 2022 maaşı için tek sağlık kurulu raporu yeterli mi?

saffet45

Üye
Üye
Çocuğumuzu yarın götürüp sağlık kurulu raporu alacağız ancak siteden öğrendiğim kadarıyla her iki maaş için ayrı ayrı ibareler gerekiyor bu konuda aynı gün iki kez sağlık kuruluna girmek mi gerekiyor yoksa aynı hafta iki rapor alamazmıyız nasıl olacak, çocuk omurilik felçli götürüp getirmek sıkıntı olur o yüzden soruyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sağlık kuruluna başvuru yaparken mutlaka ne için rapor istediğinizi sorarlar siz 2022 maaşı ve evde bakım maaşı için istediğinizi 2 ayrı nüsha verilmesi gerektiğini belirtin, size iki ayrı kurumda konuşmak için 2 ayrı rapor verilir. Ayrı ayrı işleme gerek yok.

saffet45

Üye
Üye
Biliyorsunuz dün bahsettim size biraz maddi durumumuz sıkıntılı bu raporları almanın ücreti ne kadar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Engelliler için alacağınız bu iki rapor için hiç bir ücret ödemeyeceksiniz..

03.03.2004 tarih ve 3539 (2004 / 30) sayılı Bakanlığımız genelgesinde; "Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik‘te de belirtilen yetkili sağlık kuruluşlarına özürlü sağlık kurulu raporu almak için başvuran vatandaşların raporlarından bağış veya evrak parası adı altında herhangi bir ücret talep edilmemesi, muayene, tetkik ve sağlık kurulu raporu işlemleri neticesinde doğan hizmet bedellerinin; 28.01.2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ve 03.12.2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca muayene, tetkik ve rapor ücreti alınmaması gerekmektedir.

eser37

Üye
Üye
mehmet bey bundan 1 ay önce bende engelli raporu için heyyete girdim her girdiğim doktor için benden ayrı ayrı ücret alıp fiş kestiler.. böyle bir genelgenin olduğunu şimdi sizden duydum ve şimdi anladım ki yasaları pek takan yok.

Son düzenleme:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sağlık kurulu raporunu nerde kullanmak için almıştınız?

eser37

Üye
Üye
Evde bakım maaşı ve 2022 maasında kullanmak için almıştım.

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Töbe töbe ayrı ayrı ücretmi alınırmış. Sen sevk alarak gitmedin mi hastaneye?
ve ne kadar ücret aldılar senden?

eser37

Üye
Üye
halil abi ben sevk almadan gittim ne diye sevk alcam zaten devlet hastahanesinden aldım raporu 150 tl aldılar..ben ıkı sefer rapor aldımm.. ikisindede ücret aldılar ilk raporumu 3 sene önce ikincisinide 1 ay önce almıştımm

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Size yukarda vermiş oldugum adrese tıklayıp engellilerin ücretsiz rapor almalarını gerektiren konuyu göreceksiniz isterseniz çıktısını alıp vermiş olduğunuz parayı almaya çalışın sevk olmasada para almamaları gerekirdi.

Tekerlekli Sandalye