Evde bakım maaşı zamlı tutarlar belli oldu. 2022 Yılı zam oranları

Nikee

Üye
Üye
Evet 2002 sonra mecbur oldu zaten bunlar.2002 'den önce yasa kanun yoktu.oncesi derebeyliği ydi binlerce yıllık geçmişini hatırlamak şimdimi aklına geldi
2022 yasası 1976 da kabul edildi 90 larda yeşil kart adı altında yürütü kaymakamlık aracılığı ile genelde nakdi yardımlar verilirdi sgk yeşil kartı diye bir şey duymadın mı? 2002 den önce yoktu dersen seni döverler 76 dan önce işe yardımlar kaymakam muhtar Kızılay tarafından veriliyordu aile bakanlığı çatısı altında toplandı geçtiğimiz yıllarda Binlerce yıllık geçmişimi kimse unutturamaz

tamer es

Üye
Üye
Cücük kadar akıllarıyla mevcut durumu savunanlar halinden memnun kölelerdir...

Kaneki

Üye
Üye
Burda siyaset yapmayın bu ülkede gerçek engelliler yıllar geçtikçe hep fakirlesti sade babamın maaşı ile 2002 den önce engelli maaşı evde bakım olmadan daha rahat geçiriyorduk bunu biliyorum

yazıklar olsun sıze sıyaset nedır bılıyormusunuz ? eskı uygarlıklardan berı olan bır kronık putperestlık durumudur.. bır mıllet kabıle varsa ordakı grubların lıderlerı, o mıllet ıcın de artık kıme en cok sevgı saygı ve o lıderın hızmetı varsa onu başa getırırlerdı .. ve her lıder'de halkı mılletıne guzel seyler vaaat ederek daha kolay yaşam ımkanlarını sunacagına daır yemın ederek tahta otururdu ....

İşte sıyaset dedıgın sey bu yanı sana bana vaat eddıklerı gelecektekı guzel gunler GUNEŞLI gunler kısaca cennetten bahsederek amaca yanı koltuga kurulmak... ve sonra ınsanları yonetme sevgısı arzusu ıle yasamaları.

sonra dıger grubtakı muhalıf vb gıbı durumlar acıga cıkıyor dıger lıderler de tahtakını rahat bırakmıyor amacları halkı raahata refaha sokmak degıl amacları koltuk ve kendılerını tatmın etmek övunmek ve kendılerıne karsı gelen herkesı ezmek cıgnemek bumu ınsanlık her kım olursa olsun baskan... dunyadakı sorun adeletsızlıktır adelet olmayan yerde zaten esıtlık olmaz esıtlık olmayan yerde zaten refah da olmaz huzurda olmaz kaoss olur..

sabah aksam tum grub partı lıderlerı bırbırlerıne laf sokarak onu bunu sunu lekelemekten baska neyaptılar bu turkıye cumhurıyetı ıcın..

her secım oncesı 1 ay boyunca devletın butcesınden mılyonlarca lıra alan partıler mıtınglerı benzınlerını dıger gıderlerı ıcın bu maddı ımkanı nerden alıyorlar zan edıyorsun.. ve o mıtınglere cıkıp yıne sana bana rahat bır hayat guzel guneslı gunler vaat ederek oyları toplayıp kazandıktan sonra sadece kendındden olanlara yardım edıyorlar oda sayılı kısılere...

sımdı soruyorum sana belkı 1 mılyar tl yenı para bırımı ıle konvoy larına mıtınglerıne harcanıyor neredeyse onların 1 ay boyunca baslıca muhalıfcı ve benzerı partılerın harcamaları.. o paraları halka dağatsalar sence ? VAAT vermelerıne gerek kalırmı ?

ornek olarak 30 bın tl yakın vekıller para alıyor ıhalelerı gectım dıger yerlerınde oturup dunyaayı yıyenlerı gectım.. extraları var , bu adamların yedıklerıne ıctıklerıne kazandıklarına karısmak sorgulamak ve nasıl elde ettıklerını arastırıp konusmak bırılerıne anlatmak duyurmak sıyasetmı ?

fılan bakanın eşı cocugu senın cocugundan eşınden dahamı ıyı lerde o hayal etmeye bıle gucun olmayan hayatı yaşıyorlar ? onlar senden daha mı calıskan veya şereflı yaşıyorda o yaratan onlara bunu nasıp etmıs ? bunları dusundunmu hıc ?

egıtım sıstemıne bakk herkes bırbırıyle yarısıyor sırf meumur olmak bırtakım kısılerın amırı olup altakılerı ezıp mobıng yapayım emrımde bırıılerı olsun dıyerekten... cogu bu sekılde, 22 yasındakı cocuk amır olmus beledıyede altında 15 kısı var 8 i 40 yas ustu adamları yapmadıgını bırakmıyor yav sen ve senın gıbıler yuzunden yemın ederım bu hayat bana dar gelıyor ısterse banlasınlar benı ben gercegı sıze soyledım... BIZIMKI SIYASET DEGIL GERCEKLIKTIR HAKLARIMIZI ARAMAK SORGULAMAK IRDELEMEK DETAYLICA OGRENMEK SIYASET DEGILDIR SIYASET HALKI APTALLASTIRANLARIN ONLARIN UZERINDEN RANT ELDE EDIP BIR YERE GELENLERIN IŞIDIR ...

leon3453

Üye
Üye
Valla bakım parası ne olur bilmem ama GSS ye yüzde 50 zam gelmiş 150 tl olmuş geçmiş olsun

Elif altin

Üye
Üye
Hakikatleri konuşmak siyaset mi? Onca şey yazdık hakkımız nerde arıycaz? Meclis temi bize kaile aldılarmi? Değer verildimi bu platform dayanışma yardımlaşma bilgi paylaşımı degılmı? Engellilerin haklarını evrensel olarak ınsan haklarından bahsetmek suçmu? Senin rahatsız eden nedir onu söyle aslında seni rahatsız eden şey anladım.
Bakin hakkınızı ariyacaginiz yer bura değil sandıklar. Ben hep doğruyu savundum halen de savunuyorum benim oğlum engelli gider vs hepsinin farkındayım. Surekli borçla krediyle ilerliyoruz.Senin benim dememle olmuyor. Çoğunluk onemli. Kurunun yanında yaşta yanıyor malesef. Son olarak demek istediğim ben burada maaşlar ne kdr olacak diye bilgi arıyorum siyaset okumak istemiyorum. Zaten heryerde gelen zamlar sayesinde herseyimiz siyaset oldu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar aslında hepimizin amacı aynı. Maksadımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Bir birinizi kırmaya gerek yok. İş siyasete uzayınca olayda rayından çıkıyor. :) Sakin olalım lütfen.

Kral6363

Üye
Üye
Arkadaşlar aslında hepimizin amacı aynı. Maksadımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Bir birinizi kırmaya gerek yok. İş siyasete uzayınca olayda rayından çıkıyor. :) Sakin olalım lütfen.
Halil bey bize tam cevap vermediniz memur maaşı %30,5 zam aldı buna göre 2022 ve bakıcı maaşı ne oldu net bir cvp yazarsanız sevinirim

bahar&emine

Üye
Üye
Slm herkese dünkü cumhurbaşkanı konusmasindan sonra yani bugün sosyalhizmetleri aradim kendilerine henuz bir yazi gelmedigini bundan dolayi maasin nekadar oldugunu bilmediklerini soylediler

Doğan_ayd

Üye
Üye
Konuyla ilgili sayın cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamada evde bakım aylığının asgari ücret oranında arttığını fakat çoğu kesim talihsiz bir açıklama olduğunu ve evde bakimin memur katsayısı olacağını söylüyor ama bugün sayın cumhurbaskanimiz kendi Twitter hesabında yaptığı açıklamayla aynı şeyi yinelemis olup evde bakım maaşının asgari ücret oranında arttığını açıkladı bunu hem canlı yayında hem de sosyal medyada demesi bence sevindirici bir haber güzel bisiler olabilir

Ekli dosyalar

• IMG_20220104_233718.jpg
    IMG_20220104_233718.jpg
    226.2 KB · Görüntüleme: 213

terlikcidede03

Üye
Üye
hesaplamak.icin ne gerekiyo hallan resmi gazetemi acaba

Leon35

Üye
Üye
Haber sitelerinde 2.292 olduğu yazıyor.

Elif altin

Üye
Üye
Ben yarim saattir haber sitelerini okuyorum 2.292 yazan da 2.700 yazan da var. Bence beklemeliyiz zaten bu ay alınacak belli yeni oranda 1 hafta içinde netlik kazanır yayinlanir bence. Her kafadan bir ses çıkıyor. Sağlık ve doğru bilgi varsa oda kaynıyor.
Haber sitelerinde 2.292 olduğu yazıyor.

eagle20

Üye
Üye
memur zam oranı neyse o gelir yüzde 30,5 zam ile beraber yüzde99 .9 yeni maaşlar 2346 olur

uğurlum35

Üye
Üye
Maaş Katsayısı0,231207
Taban Aylık Katsayısı3,618862
Yan Ödeme Katsayısı0,0733227 2022 memur aylık maaş kat sayısı...yani maaş evde bakım 2312 olması gerekir.....

Elif altin

Üye
Üye
Maaş Katsayısı0,231207
Taban Aylık Katsayısı3,618862
Yan Ödeme Katsayısı0,0733227 2022 memur aylık maaş kat sayısı...yani maaş evde bakım 2312 olması gerekir.....
Memur zammına göre bu ama cumhurbaşkanı yüzde 50 zam diye açıklama yaptı kafaları karıştıran o zaten

Kaneki

Üye
Üye
65 yas aylığı 1296 tl. Evde bakım 2706 tl asgariye göre düzenlendi yeniden. Twitter da belirtmiş tekrardan.....

Leon35

Üye
Üye
Yüzde 50 arttıysa 2.695 lira olur.

Tekerlekli Sandalye