Evde bakım maaşı zamlı tutarlar belli oldu. 2022 Yılı zam oranları

Can35

Üye
Üye
2022 yılı evde bakım parası 2354.44 tl
memur katsayısına %30.85 zam yapılmıştır

Kaneki

Üye
Üye
memura verdiği ek zam mecliste bu ek zammı katsayıya eklediğinde yukardaki zamlı maaşı alacağız inşallah
%asgari ücret kadar artacak olan resmi yayın var sayfasında ch başkanın nasıl bukadar kesin konuşuyorsunuz anlamadım. Ve ayrıca memur zammı kadar artartdi Bkm aylığı ama felaket şekilde asgari ile arasında uçurum oldu cogu insan çocuğuna bakıyor veya annesine babasına o parayla bı kıra olmuş 2000 bin TL...

Can35

Üye
Üye
%asgari ücret kadar artacak olan resmi yayın var sayfasında ch başkanın nasıl bukadar kesin konuşuyorsunuz anlamadım. Ve ayrıca memur zammı kadar artartdi Bkm aylığı ama felaket şekilde asgari ile arasında uçurum oldu cogu insan çocuğuna bakıyor veya annesine babasına o parayla bı kıra olmuş 2000 bin TL...
ben oğlum için 14 senedir evde bakım yardımı alıyorum. ilk evde bakım parası asgari ücret veriyorları daha sonra akp hükümeti evde bakım parasını kanunlaştırak asgari ücret maaşından çıkarıp en düşük memur endeksine bağladı yani şimdi aldığımız memur endesi 0.1799 tl ise bunu 10.000 ile çarpınca bizim aldığımız 1799 tl çıkıyor yani her ay bize bu para yatıyor..özetle bizler memura ne kadar zam yapıldıysa bizde o kadar zam alıyoruz.. erdoğan önce memura %27.47 zam verdi sonra %2.5 daha zam verdi yani memur %30.47 zam aldı bu da bize yansıyacak...yakında memur en düşük endeksi resmi gazetede açıklanır...
ayrıca asgari ücret bizi şöyle etkliyor biliyorsunuz bizim gelirimiz kişi başına asgari ücretin 3/2 geçerse bakım parasını alamıyoruz yani asgari ücret bu yönden fark ediyor ...bakım parası memur endeksine bağlı istersen bu konu hakkında İnternette yazıları bulabilirsin .. memur ne kadar zam alırsa biz o kadar zam alıyoruz...

Kaneki

Üye
Üye
ben oğlum için 14 senedir evde bakım yardımı alıyorum. ilk evde bakım parası asgari ücret veriyorları daha sonra akp hükümeti evde bakım parasını kanunlaştırak asgari ücret maaşından çıkarıp en düşük memur endeksine bağladı yani şimdi aldığımız memur endesi 0.1799 tl ise bunu 10.000 ile çarpınca bizim aldığımız 1799 tl çıkıyor yani her ay bize bu para yatıyor..özetle bizler memura ne kadar zam yapıldıysa bizde o kadar zam alıyoruz.. erdoğan önce memura %27.47 zam verdi sonra %2.5 daha zam verdi yani memur %30.47 zam aldı bu da bize yansıyacak...yakında memur en düşük endeksi resmi gazetede açıklanır...
ayrıca asgari ücret bizi şöyle etkliyor biliyorsunuz bizim gelirimiz kişi başına asgari ücretin 3/2 geçerse bakım parasını alamıyoruz yani asgari ücret bu yönden fark ediyor ...bakım parası memur endeksine bağlı istersen bu konu hakkında İnternette yazıları bulabilirsin .. memur ne kadar zam alırsa biz o kadar zam alıyoruz...
Bende oğlum için alıyorum özel okula gitmesi için üste para bulamadığım için şimdi kurumlarda zam geldi 2350 tl asla kurum kabul etmez... Oyuzden mağdurum bi yandan açıklama yaptı canlı takip ettim asgari ücret şeklinde yansıyacak deyince umut işte düştüğüm hale bak, geçmiş olsun yaratan yardımcın olsun kardeşim çok zor gerçekten :( çocuga bakım...otizimli benim oglumda ve bende engellıyım.

terlikcidede03

Üye
Üye
Memur katsayısı açıklanmış galiba diğer sitede öyle yazıyor

fener1982

Üye
Üye
Evet memur maaş katsayıları açıkladı.Bu rakamlara göre Evde bakım maaşı 2299,79 tl oldu. Bu rakama yüzde 2,5 daha refah payı eklenecek. Kanun meclis den geçtikten sonra eklenecek. Bu rakamda eklenince 2357.28tl olacaktır. Herkes hayırlı olsun yeni maaşlar.

Rabia çalışkan

Üye
Üye
2290 olmus evde bakim maaslari sordum öğrendim daha fazla zam yokmuş bizim yaptığımız hesaplamalar çöp oldu yani

Hzeyneb

Üye
Üye
Kesinlikle tartışma amaclı yazmiyorum istanbulun başına gelen şahıs geldiği gibi ibb market yardımlarını kesti ve oda yetmez gibi reklamını yaptığı her yıl düzenli aldığımız kırtasiye yardımını basvurulari alıp istanbulda heryerde bilbordlar hazırlayip engellilere şehit çocuklarına sen oku diye eğitim yardimi verdik diye reklam yaptı ve öğrendik ki başvuruları almasına rağmen onuda kesmiş chp başa gelirse ilk yapacağı sosyal yardımları kesmek olduğunu anlamis olduk Allah hepimizin hakkinda hayirlisini versin ne diyelim evet herkesin beklentisi daha yuksekti ama ya hic olmasaydi sonucta bir yardim
Aaaa kırtasiye yardımını kesmismi? Geçen yıl Zaten çok geç ödendi bu yıl hala çıt yok.
Kesinlikle tartışma amaclı yazmiyorum istanbulun başına gelen şahıs geldiği gibi ibb market yardımlarını kesti ve oda yetmez gibi reklamını yaptığı her yıl düzenli aldığımız kırtasiye yardımını basvurulari alıp istanbulda heryerde bilbordlar hazırlayip engellilere şehit çocuklarına sen oku diye eğitim yardimi verdik diye reklam yaptı ve öğrendik ki başvuruları almasına rağmen onuda kesmiş chp başa gelirse ilk yapacağı sosyal yardımları kesmek olduğunu anlamis olduk Allah hepimizin hakkinda hayirlisini versin ne diyelim evet herkesin beklentisi daha yuksekti ama ya hic olmasaydi sonucta bir yardim

Son düzenleme:

sudem34

Üye
Üye
Aaaa kırtasiye yardımını kesmismi? Geçen yıl Zaten çok geç ödendi bu yıl hala çıt yok.
Bu yil başvuruları aldığı için yatıracak ama önümüzdeki yıllar olamayacakmış ben öğrendim bir kaç güne belki yatar bizim verdiğimiz iban numaralarına değil yapı kredi bankasına isme yatmis ama yanlışlık yapılmış veli lerin üzerine yatması gerekirken çocukların üzerine yatırmışlar bir kaç güne düzeltme olur dedi banka yani bu yıl son onu zorla alabilirsek insallah alacağız

sudem34

Üye
Üye
Vay be

Bana SMS de gelmedi taktı bana galiba süt yardımıda vermemişti 😁 küçük çocukların oyu yok üniversitelilere bizden kestiğini mi
Banada sms gelmedi 153 u arayıp öğrendim yardımın yattığını soylediler ancak ibana degil yapi krediye bankaya gittigimdede benim tcmi girince kizimin adi cikti velilerin adina yatmasi gerken yardimi ogrencilerin adina yatirmislar yanlislik olmus duzeltilecek ibbden msj geldi odemeleri yapmayin diye dedi bankada gorevli yani 5 ay bekledik bakalim daha ne kadar bekletecekler hakkımızda hayırlısı
Sizde 153 u arayıp öğrenebilirsiniz isterseniz yatmış mı bankaya onlar görebiliyor

MustafaAli

Üye
Üye
Bu da dünkü haber7 haberi;

bin 797 lira tutarındaki evde bakım desteği de yüzde 30.95 artışla 2 bin 354 liraya yükselecek.

Bu destekten yararlanmak için bu yıl hane içinde kişi başına düşen gelirin 2 bin 835 liradan az olması gerekecek. Daha önce bu tutar bin 705 lira idi.

Selamlar .

masumoncu

Üye
Üye
Ben yarim saattir haber sitelerini okuyorum 2.292 yazan da 2.700 yazan da var. Bence beklemeliyiz zaten bu ay alınacak belli yeni oranda 1 hafta içinde netlik kazanır yayinlanir bence. Her kafadan bir ses çıkıyor. Sağlık ve doğru bilgi varsa oda kaynıyor.
şubat ayında zamlı bakım ücretleri alınacaktır bilginize

masumoncu

Üye
Üye
Memur ve emekli aylığına zamla birlikte bakıma muhtaç engellilerin yakınlarına ödenen evde bakım maaşı 2022 yılı zam oranları belli oldu. Yapılan bu zam oranıyla evde bakım maaşı miktarı şu şekilde olmuştur.

Aylık: 2.292 TL bakım aylığı alınacak. Geçen yıl bu oran: 1.797 TL idi.

Not: Zamlı maaşlar Şubat ayında ödenecek.
2,3500 söylenıyor

Tekerlekli Sandalye