Evde bakım maaşında kontrol için eve gelen heyet evde bizi bulamazsa ne olacak?

Yağmur

Üye
Üye
kontrol esnasında bizim evde kimse yok komşuya sorsalar belki bizi haberdar etmeyecekler bizim nasıl haberimiz olacak evrak göndermezlermi veya haberdar olduğumuzda biz bizzat gitsek burdayız desek olmazmı yoksa aksi halde ne zaman gelecekleri belli değil biz evden çıkmadan ne zaman gelecekler diye bekleyecekmiyiz bunun başka yolu yokmu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu kontrol zaten çat kapı olacakki hasta hergün istenilen düzeyde bakılıyrmu görülsün, yani arayıp kontrole geliyoruz dediklerinde ister istemez insan hazırlık yapacaktır kılık kıyafet, ev oda yatak herneyse artık düzenlenecektir, ancak kurum bu maaşı verirken bu durumların yani kişinin sürekli temiz bakılmasını sürekli yatagının kıyafetinin saçlarının tırnakların hemen herşeyinin düzenli olmasını ister, dolayısıya size maaş verilirken sizin hergün böyle bakacagınızı istediği gibi hr geldiklerinde durumu bu şekilde görmek isterler o yüzden arayıp bir bilgi vermezler herhangi birgün geldiklerinde herşeyin düzenli olmasını isterler asıl amaç burda gelmekle birlikte hergün geleceklermiş imajı yaratıp hastaya sürekli düzenli bakımın yapılmasını sağlamaktır.

Yağmur

Üye
Üye
ama mehmet bey bana itinayla bakılıyorsa beni evde bulamadıkları zaman haksız yere maaşı kesmiş olmazlarmı en azından bulamadıkları zaman ben duyduğumda gidip durumu anlatsam olmazmı çünkü ben saa 9 da evden çıkıyorum akşam geliyorum bu durumda benim evden çıkmamam lazım bakıcımda yanımdaysa sorun olmaması lazım diye düşünüyorum veya bu durumda ne yapabilirim öneriniz nedir teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin evde olmamanız durumunda maaşın kesilecegni de nerden çıkardınız ki, siz evde yoksanız anneniz yada bakıcınız evde şuan yok der gezmeye gitti der, neticede tekerlekli sandalye kullanan bir çok engelli yazları evine girmiyor geziyor tozuyor kurum gelip evde bulamadı diye maaşı kesmez, diyelim ki eve geldiler bulamadılar sizi, siz gidip shçek'e beni aramışsınız ancak ben hava iyi oldugu için çıkıyorum geziyorum derseniz onlar herhangi bir olumsuz işlem yapmazlar zaten bu kontrolller 6 aylık sürelerde yapılıyor yani size gelip şimdi evde bulamazlarsa bir daha ki geldiklerinde evde bulurlar farketmez yani ama bu durum sürekli olarak tekerrü ederse o zaman sıkıntı çıkar, size önerim eve geldiklerinde gidebiliyorsanız siz gidin beni aramışsınız deyin yada arayım evdeyim dün gelmişsiniz ben evde yoktum dersiniz bu sebepten dolayı maaşınız kesilmez ama dedigim gibi 3-5 kez siz evde bulamazlarsa o zaman sıkıntı çıkabilir, bir iki kez gelip bulamazlarsa tekrar gelirler sorun yok yani merakta etmeyin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Zaten 6 ayda bir yapılıyor bu kontroller. Hatta çoğu ilde hiç yapılmıyor bile. Ve öyle 2-3 kez sizi evde bulamadıklarında maaşı kesmezler merak etme.

Yağmur

Üye
Üye
çok teşekkür ederim benim öğrenmek istediğim arayıp söylediğimde veya gidip söylediğimde olurmu diyeydi olursa problem yok ama ben evden çıkarken bakımmı üstlenen kişide yanımda olacak annemi,babamı kaybettiğim içinde evde kimse olmayacak bende racımla geziyorum veya kardeşimin iş yerine gidiyorum akşam geliyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gezerken bakıcıda yanınızda olacak diye de ayrıca bir kural yok ama eve gelen heyet gelince sizi evde bulamazsa not bırakırlar sonra tekrar yine gelirler korkulacak birşey yok

by_handsome25

Üye
Üye
pekı her zaman gelırler ya kı hafta sonları ve mesai saatlerı dişinda gelırler mı acaba??

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sanmıyorum yani hafta sonu memurların çıkıpta kontrole geleceklerini zannetmiyorum ve aynı durum mesai saatleri dışında da öyle çok düşük bir ihtimal.

kosovali1

Üye
Üye
Peki evde bulamazsanız bir daha gelmeleri uzun surermi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kosavalı sorularına cevap verebilmek için kahin olmak lazım. Bu soruların cevabını kurum yetkilisinden başka kimse bilemez.

kosovali1

Üye
Üye
Benim istediğim bu deyil yani 1 2 ay kalıpları çünkü bayram dan sonra gelirim dediler

kosovali1

Üye
Üye
Halil abi yani bayramdan sonra demek bayramdan sonra ki hafta demek gegilmi abicigim

kosovali1

Üye
Üye
Allah razı si için dünden beri uyuyamam ör nefes alamıyorum bayramdan sonra ne demek istedi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şeker kardeşim bende bilmiyorum. Bilsem neden yardımcı olmayayım ki?

firdevs05

Üye
Üye
Abim bir cvp yazsan

Bizde 4 ay 4 defa geldiler sonuncuda evde buldular bu seferde evde olmasaydınız işlem başlatacaktık dediler
ve bu tür uzak yerlere başka illere yada uzun kalacak yerlere gidecek olursanız yazılı olarak başvurun daha yararlı olur dediler

Tekerlekli Sandalye