Evde bakım maaşında kontrol için eve gelen heyet evde bizi bulamazsa ne olacak?

Yağmur

Üye
Üye
Evde bakimcilar maaş bağlandi biz hesap numarasini aldik daha maaş alamadan yazi geldi benim durumum iyiymiş zenginmişim maaş almadan kesildi zengin olduğumu komşu söylemiş birde kuruma telefon açmiş birileri anlamadim evim yok emekli maaşim var evde 2 kişiyiz eşim ve ben kiriterler tutuyor ne yapmaliyim anlamadim bu konuda yol göstere bilirmisiniz teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Komşunun beyanına göre başvurunuz red edilemez. Aylık maaş miktarınız nedir?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malesesefki böyle şikayet durumları olabiliyor şayet sizin kriterleriniz uyuyorsa şikayet olsada maaşı kesmezler. Kuruma itirazda bulunup yeniden inceleme talep edebilirsiniz. Eve giren gelir kişi başına bölündüğü zaman 784 tl geçiyorsa itiraz etsenizde maaşı bağlamazlar.

Yağmur

Üye
Üye
1.147.50 tl ssk dökümani böyle

Yağmur

Üye
Üye
1.147.50 tl ssk dökümani böyle

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kişi başı gelir aşılmıyor. Tabi tek gelir bu söylediğiniz maaş ise. Eğer öyleyse kuruma gidererk karar itiraz edip red gerekcesinin tam olarak ne olduğunuz sorunuz.

Yağmur

Üye
Üye
sorduk bize telefonla ihbar var dediler,komşunuza sorduk eşide,kendiside çalışıyor zenginler demişler bu yüzden red edilmiş denildi ama işin gerçeği kardeşlerim benimle ilgileniyor maddi manevi yardım larını esirgemiyor buda benim yaşam tarzıma yansıyınca herhalde zengin havası yaratmış herhalde

Yağmur

Üye
Üye
bu durumda başka ne yapabiliriz halil bey

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kuruma gidip itiraz etmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. İtirazınızı bir dilekçeyle bildirirsiniz yeniden değerlendirmeye alınır ev incelemesi yapılır şayet vermiş oldukları kararın yanlışlığına ikna olurlarsa maaş için onay verirler. Bunun haricinde yapılabilecek fazla birşey malesef ki yok.
Allah yardımcınız olsun.

kaocan07

Üye
Üye
Ben bu insanları anlamıyorum neden komşunu şikayet edersin'ki ayıp..Bir an önce itiraz etmeniz lazım..Doktor size o raporu boşuna vermiş olamaz

Tekerlekli Sandalye