Genel hizmetler Sınıfında çalışan memurum açıköğretimde hangi bölüm okursm yükselirim

akoqlan

Üye
Üye
Arkadaşlar ben Tarım Müdürlüğünde Genel Hizmetler Sınıfında çalışan bir memurum. Açıköğretimden hangi bölümü okursam yükselirim? Kamu Yönetimi falan uyar mı ?

elif27

Üye
Üye
Açıköğretimden herhangi bir 4 yıllık bölüm okumanız durumnda intibak yapılabilir. Siz bölümlerin içeriğini inceleyip kendinize ne uygun olanını tercih etmeniz akıllıca olur diye düşnüyorum.

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar ben Tarım Müdürlüğünde Genel Hizmetler Sınıfında çalışan bir memurum. Açıköğretimden hangi bölümü okursam yükselirim? Kamu Yönetimi falan uyar mı ?

Kamu yönetimi,işletme bu iki bölüm sizin için en ideal bölümler.

suat

Üye
Üye
Kamu yönetimi,işletme bu iki bölüm sizin için en ideal bölümler.

mrb arkadaslar ben de tarım ılce mudurlugunde gorev yapmakatayım hızmetlı kadromu bilgısayar sertıfıkası verırsem v h k i lerı olarak degıstırebılırmıyım hızmetlı olarak bızlerı cok calıstırıyorlar sangı dısardan normal bır memur gıbı gelmışız gıbı yoruluyorum ne kadar yorgum oldugumu suylesemde sen hızmetlı kadrosundasın tum personelın ısını yapmak zorundasın denılıyor buyle gıderse istıfa etmemden baska carem yok bımere dılekce atsamı bılmıyorum yardımlarınızı beklıyorum şımdıden tşk ederım

derderbo

Üye
Üye
mrb arkadaslar ben de tarım ılce mudurlugunde gorev yapmakatayım hızmetlı kadromu bilgısayar sertıfıkası verırsem v h k i lerı olarak degıstırebılırmıyım hızmetlı olarak bızlerı cok calıstırıyorlar sangı dısardan normal bır memur gıbı gelmışız gıbı yoruluyorum ne kadar yorgum oldugumu suylesemde sen hızmetlı kadrosundasın tum personelın ısını yapmak zorundasın denılıyor buyle gıderse istıfa etmemden baska carem yok bımere dılekce atsamı bılmıyorum yardımlarınızı beklıyorum şımdıden tşk ederım

Kurumun yükselme sınavı yapıyorsa o sınava girerek başarılı olman halinde ancak hizmetli sınıfından memurluk veya v.h.k.i kadrosuna yükselirsin yada yeniden ömss sınavına girerek şansını deneyebilirsin.
Başka yükselme şansın yok.

esra aybaba

Üye
Üye
bende hizmetli kadrosundayım aynı problemleri bende yaşıyorum seneye yapılacak olan sınava girersem vhki seçersem ve aynı kurumuma gelebilirmiyim şuanda olduğum hizmetli statümden istifamı etmem gerekir nasılk bir yol izlemeliyim ..?

İsen Buga

Üye
Üye
Kurumun yükselme sınavı yapıyorsa o sınava girerek başarılı olman halinde ancak hizmetli sınıfından memurluk veya v.h.k.i kadrosuna yükselirsin yada yeniden ömss sınavına girerek şansını deneyebilirsin.
Başka yükselme şansın yok.

Yanlışlık var yükselme sınavı ile hizmetli birden VHKİ yada Memur olamaz, sadece hizmetliler için ŞEF olabilir.
Yükselme sınavı ile memur isterse Memurlar için Şef olur ve isterse VHKİ olur.
Dikkat çekerim hizmetli kadrosunda olanlar, memur yada VHKİ olamaz ama memur kadrosunda olanlar VHKİ ve şef olur.

Sizin bahsettiğiniz durum ancak Ünvan değişikliği sınavı ile olur. Hizmetli YHS sınıfındandır memur GİHS sınıfındandır VHKİ ise kendi adı ile ilgili sınıfındandır (VHKİ genelde GİHS sınıfına benzer). Dolayısıyla demek istediğim Hizmetli TIP okusa bile görevde yükselme sınavı ile yine ŞEF olarak hizmetlidir, doktor olabilmesi için ünvan değişikliği sınavına gitmesi veya yeniden EMSS-KPSS(özürlü kadrosuna da geçebilir) sınavına girmesi gerekiyor.

İsen Buga

Üye
Üye
bende hizmetli kadrosundayım aynı problemleri bende yaşıyorum seneye yapılacak olan sınava girersem vhki seçersem ve aynı kurumuma gelebilirmiyim şuanda olduğum hizmetli statümden istifamı etmem gerekir nasılk bir yol izlemeliyim ..?

istifa etmenize gerek yok; EMSS sınavına girene kadar çoktan asalet alırsınız. Asaletiniz tasdik olunursa sizde VHKİ.den kadro alırsanız müdürlüğünzden muvaffakat istersiniz. istifa etmenize gerek yok zaten.

Söyle olacak; asaletiniz tamam tam hizmetli kadrosundasınız..
2014 de EMSS sınavından iyi puan aldınız ve VHKİ olarak aynı kuruma atandınız. Atanma emri yada yazısı geldi: siz bu yazıyı alıp personel şubeye vereceksiniz. Kimliğiniz fotokopisi alınacak; ve dilekçe alınacak:
ilgili kuruma
..... kurumunuzda hizmetli oalrak .... sicil no ile.... tarihinden itibaren görev yapmaktayım.
... tarihli EMSS sınavından ... kuruma VHKİ olarak atandım. Muvaffakatımın tarafıma verilmesi hususunda gereği rica ederim.
ad soyad
imza
tarih
adres vs vs
diye dilekçe yazıp ekler koyacaksınız. ekler şu: çalıştığın işyerine ait kimlik fotokopisi, VHKİ oalraka tanma emri veya yazısı

bitti...

bir hafta ile bir ay içinde sonuçlanır ve atanırsın aynı kuruma.
Başka kurumdan kazandığınızdada sistem aynı..
Ve önemlisi tekrar asalet sınavına gitmeyeceksiniz. Zaten asaletiniz var durmak yok yola devam..

suat

Üye
Üye
yanı 2014 beklemekten baska caremız yok dıyorsunuz İSEN BUGA BEY asaletımız ze 2 ay kaldı 1 sorum daha olacak ben orta okul mezunuyum unvan degısıklıgıne lıse mezunu olmam yeterlı olacakmı yoksa orta okul duzeydekıler vhki secebılırlermı 2014 tekı emss de tsk ederım

İsen Buga

Üye
Üye
VHKİ en azından lise mezunu olmak ve bilgisayar belgesine sahip gerekiyor. Ancak günümüzde VHKİ olabilmek için genelde üniversite mezunlarına sıcak bakılıyor. Ortaokul mezunları nasıl memur olamıyorsa, aynı nedenle de VHKİ de olamazlar.

EMSS 2014 beklemekten başka çare yok demiyorum. Seçenekler çok fazla diyorum ama Görevde yükselme sınavı ile Ünvan Değişikliği sınavınında farklarına dikkat çekiyorum.

Unutmayın ki günümüzde tüm memurlar VHKİ olmak ister; her VHKİ.ye kadro verilmeyebilir. Herşey hazır demek değildir. bu nedenle nasıl 2014 EMSS sınavında o akdar kadro var ise yüksek puan ve tercih hakkınızı doğru kullanarak VHKİ oalrak yerleşebilirseniz aynı sistem de ünvan değişikliği sınavlarında da geçerli.

derderbo

Üye
Üye
Evet isebuga kardeşim sizin dediğiniz gibi aslında benimde demek istediğim ünvan değişikliği sınavı olacaktı.
Düzeltmen için teşekkür ederim kardeşim.

İsen Buga

Üye
Üye
Haklısın derderbo kardeş, herkes hata yapabilir. Önemli olan birbirimizin hatasını düzeltmek. Sana da teşekkür ederim.

kul_veysi

Üye
Üye
müsadenizle muhabbetinize dahil olayım görevde yükselme tayin onlar yapılabilecek şeylerde ben bilg işletmeni olarak atandığım halde hizmetlinin işini yapıyorum çoğu zaman kuryelik falan filan peki buna nasıl çare bulalım müdür sözlü ve yazılı her dediğimi yapmak zorundasın diyor atandığım kadroyla yaptığım işin hiç alakası yok bana ait bilgisayarı bıraktım masam bile yok banada bi akıl verin

İsen Buga

Üye
Üye
müsadenizle muhabbetinize dahil olayım görevde yükselme tayin onlar yapılabilecek şeylerde ben bilg işletmeni olarak atandığım halde hizmetlinin işini yapıyorum çoğu zaman kuryelik falan filan peki buna nasıl çare bulalım müdür sözlü ve yazılı her dediğimi yapmak zorundasın diyor atandığım kadroyla yaptığım işin hiç alakası yok bana ait bilgisayarı bıraktım masam bile yok banada bi akıl verin

Göreviniz nedir?
biraz kendi işinizden bahset? GİHS demisiniz yoksa YHS de mi?

kul_veysi

Üye
Üye
Göreviniz nedir?
biraz kendi işinizden bahset? GİHS demisiniz yoksa YHS de mi?
evet gih bilgisayar işleetmeni olarak atandım Gıda tarım ve hayv bak. ilçe personeliyim 7 aydır türlü türlü bahanelerle hep oyalıyorlar yok döner sermaye yok şu yok bu
sabır çeke çeke bi hal oldum asalet mevzusu yüzünden hep tehtit edildim devlet bizi işe alırken adam yerine koymayacağını söyleseydi bu kadar hevesle gelmezdik tüm hevesimi hizmet niyetimi bitirdiler
oda yetmezmiş gibi ilçe kaymakamı ilçe hastanesinden ile kimseye sevk verilmeyecek diye duyuru yayınladı
arkadaş ben hasta engelli biriyim bi sağlık ocağı kadar iş göremeyen devlet has. bana ne tedavi verecek varmı böyle yetki diktatörlük buu

suat

Üye
Üye
evet gih bilgisayar işleetmeni olarak atandım Gıda tarım ve hayv bak. ilçe personeliyim 7 aydır türlü türlü bahanelerle hep oyalıyorlar yok döner sermaye yok şu yok bu
sabır çeke çeke bi hal oldum asalet mevzusu yüzünden hep tehtit edildim devlet bizi işe alırken adam yerine koymayacağını söyleseydi bu kadar hevesle gelmezdik tüm hevesimi hizmet niyetimi bitirdiler
oda yetmezmiş gibi ilçe kaymakamı ilçe hastanesinden ile kimseye sevk verilmeyecek diye duyuru yayınladı
arkadaş ben hasta engelli biriyim bi sağlık ocağı kadar iş göremeyen devlet has. bana ne tedavi verecek varmı böyle yetki diktatörlük buu

kul veysı kardeş benım mesaı arkadasım eger sen oraya buraya gonderıyorlarsa kendıne olur al sana 3 ayda bır doner sermayeden maas verecekler tabı senın kurumun bunu dılekceyle kaymakamlıkga sunması lazım benım burda posta ısı benımdı suzde bı baktım dıyer personel arkadaslar ben dıyerı yok ben gotureyım işın aslını ögrendim herkes kendıne olur almıs para ıcın bıle adam satanı gördum sen asaletıne dıkatlı adımlarla bak asaletını al ondan sonra sesını cıkar hakını ara beledıyede calısan bır engelli arkadasımızı işten cıkardılar allah yardımcımız olsun 2 3 aydaha sabredelım ıyı gunler dılerım

İsen Buga

Üye
Üye
Önce itiraz edecek görevinizin bu olmadığınısı söyleyeceksiniz. Yazılı itiraz yaparsanız iyi sonuç alırsınız. İtiraz ederken sonucunun tarafıma bildirimesini talep ediniz. Red nedenini 15 gün içinde yazılı olarak size bildirmek zorundalar.

Şayet 15 gün oldu ve cevap gelmedi ise bu sefe bir üst amirinize durumu ziah eden bir yazı yazacak ve ilk yazının tarih ve nosu vereceksiniz. Yinede Sonucunun tarafınıza yazılı olarak bildirilmesini talep edeceksiniz. dikkat edin derim henüz asalet almadığınızı varsayıyorum komple işten atılmayın. Yumuşak dil ile yazı yazmalısınız.

Üst Amirde 15 gün içinde cevap vermediği taktirde Bakanlığa Oradaki En Üst Amirine yazı yazacaksınız. Onlarda cevap vermedi ise mahkeme yolu gözüküyor.

sırayla yazaağın Üst amirlikler;
1.İlçe Müdürlüğü
2.İl Müdürlüğü
3. Bakanlık
4. MAhkeme

elif27

Üye
Üye
VHKİ en azından lise mezunu olmak ve bilgisayar belgesine sahip gerekiyor. Ancak günümüzde VHKİ olabilmek için genelde üniversite mezunlarına sıcak bakılıyor. Ortaokul mezunları nasıl memur olamıyorsa, aynı nedenle de VHKİ de olamazlar.

İsen Buga'nın bu cümlelerini okuyunca konuya dahil olmak istedim, bende Türkiye Kamu Hastaneler kurumu memur kadrosundayım ve lise mezunuyum yazılanları okuyunca VHKİ ile ilgili yeni öğrendiğim bi bilgiyi tüm arkadaşlarımla paylaşmak istedim; insan kaynakları uzmanımız bana bilgisayar sertifikamı ibraz etmem durumunda VHKİ kadrosuna geçiş yapabileceğimi söyledi hemde aday memurken bunun mümkün olduğunu söyledi. Bu durumda olanlar bu konuyla ilgili çalıştığı kurumdan yetkili birilerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

İsen Buga

Üye
Üye
İsen Buga'nın bu cümlelerini okuyunca konuya dahil olmak istedim, bende Türkiye Kamu Hastaneler kurumu memur kadrosundayım ve lise mezunuyum yazılanları okuyunca VHKİ ile ilgili yeni öğrendiğim bi bilgiyi tüm arkadaşlarımla paylaşmak istedim; insan kaynakları uzmanımız bana bilgisayar sertifikamı ibraz etmem durumunda VHKİ kadrosuna geçiş yapabileceğimi söyledi hemde aday memurken bunun mümkün olduğunu söyledi. Bu durumda olanlar bu konuyla ilgili çalıştığı kurumdan yetkili birilerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

Boş kadro varsa ve üst amirinin 'olur' yazısı ile atanabilirler. Amirinin haberi ve olur yazısını belgelerseniz sizde yaptıgınız görevin yasal olduğunu ispatlamış olursunuz. Yoksa Aksi takdirde VHKİ olarak işlemler yaparlar da memur maaşı alırlar.
Sizin bahsettiğiniz durum; gel u boş masaya otur şeklinde olup, memurlara VHKİ işleri yaptırmak şeklindedir. Bütün bunlar hem yapan hem yaptıranlar için SUÇ teşkil eder. Önemlisi İmza hakkınız yoktur. Buna rağmen sizde imza atarsanız BELGELİ SUÇ teşkil eder. Bir şikayet üzerine müfettişler sizi kovuşturma kapsamına alır.
Dolayısıyla boşta bulunan VHKİ işlerini rica yöntem ile sakın yapmayın derim. Önce size görevlendirme yolu ile VHKİ kadrosu tahsis edilsin, ondan sonra yapın derim. Hem maaşınız artar hem de resmi görevlisinizdir.

Günümüzde hademeler bile bilgisayar profesörü durumdadır, hemen hemen herkesde bilgisayar konusunda bir kaç belgeleri vardır yani..

kul_veysi

Üye
Üye
Tşk suat tşk isen buga .. zaten asalet meselesi olmasa her türlü zorlardımda elimizi kolumuzu bağladılar memur olduğuma hiç bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim...Hayırlısı artık sabır çekecez anlaşılan..
bide merak ettiğim kaymakamın hastane sevki almaya engel olma yetkisi var mı ?
Sürekli tedavi gören biriyim ayda bir hastaneye gidiyorum sevksiz gitmem yasal değil ama adam duyuru yayınlamış kimseye sevk verilmeyecek diye ne yapmalıyım_?

Tekerlekli Sandalye