Genel hizmetler Sınıfında çalışan memurum açıköğretimde hangi bölüm okursm yükselirim

İsen Buga

Üye
Üye
Tşk suat tşk isen buga .. zaten asalet meselesi olmasa her türlü zorlardımda elimizi kolumuzu bağladılar memur olduğuma hiç bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim...Hayırlısı artık sabır çekecez anlaşılan..
bide merak ettiğim kaymakamın hastane sevki almaya engel olma yetkisi var mı ?
Sürekli tedavi gören biriyim ayda bir hastaneye gidiyorum sevksiz gitmem yasal değil ama adam duyuru yayınlamış kimseye sevk verilmeyecek diye ne yapmalıyım_?

Heyet raporunuuzu ek yapıp Kaymakamlığa dilekçe yazmalısınız. Özel izin verebilir. Kaymakam ilçesini korumak ve geliştirmekle sorumlu ancak sizin durumunuzu bilmeyebilir. dilekçe ile durum bildirirseniz bilgi sahibi olur. NAsıl değerlendirilmesi gerektiğini sizde izah ederseniz daha hızlı sonuça gidersiniz.

elif27

Üye
Üye
Boş kadro varsa ve üst amirinin 'olur' yazısı ile atanabilirler. Amirinin haberi ve olur yazısını belgelerseniz sizde yaptıgınız görevin yasal olduğunu ispatlamış olursunuz. Yoksa Aksi takdirde VHKİ olarak işlemler yaparlar da memur maaşı alırlar.
Sizin bahsettiğiniz durum; gel u boş masaya otur şeklinde olup, memurlara VHKİ işleri yaptırmak şeklindedir. Bütün bunlar hem yapan hem yaptıranlar için SUÇ teşkil eder. Önemlisi İmza hakkınız yoktur. Buna rağmen sizde imza atarsanız BELGELİ SUÇ teşkil eder. Bir şikayet üzerine müfettişler sizi kovuşturma kapsamına alır.
Dolayısıyla boşta bulunan VHKİ işlerini rica yöntem ile sakın yapmayın derim. Önce size görevlendirme yolu ile VHKİ kadrosu tahsis edilsin, ondan sonra yapın derim. Hem maaşınız artar hem de resmi görevlisinizdir.

Günümüzde hademeler bile bilgisayar profesörü durumdadır, hemen hemen herkesde bilgisayar konusunda bir kaç belgeleri vardır yani..

Ben kendime ait evrakları birebir takip ettim, VHKİ'ye geçme isteği için dilekçe yazdım ve üst amirlerime ilettim onlarda bununla ilgili üst yazı yazıp Ankara'ya gönderdiler,yani şu anda her şey yasal bir şekilde devam ediyor sorun çıkmaz sanırım.

İsen Buga

Üye
Üye
hayırlısıyla sorun çıkmaz... Üst yazı ile emir gelmiş ise o üst yazıyı mutkala koruyun.. fotokopisi alıp da işiniz bitene kadar saklayın(taa emekliliğinize kadar)..

suat

Üye
Üye
Tşk suat tşk isen buga .. zaten asalet meselesi olmasa her türlü zorlardımda elimizi kolumuzu bağladılar memur olduğuma hiç bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim...Hayırlısı artık sabır çekecez anlaşılan..
bide merak ettiğim kaymakamın hastane sevki almaya engel olma yetkisi var mı ?
Sürekli tedavi gören biriyim ayda bir hastaneye gidiyorum sevksiz gitmem yasal değil ama adam duyuru yayınlamış kimseye sevk verilmeyecek diye ne yapmalıyım_?

kul veysi kardeş doktordan yazı al her ay kontrollere gelmek zorundadır dıye yazı al iceri ver bende aynı sekılde yazdım ıcerı sorun yok hastahane ye gıttıgım zaman suyluyorum falan gun gıdecem dıye gıdıyorum ısterse vermesın ust makama raporumu gönderırsem daha kötu olacak sen en ıyısı doktorda saglam bır yazı al makama sun allah şifalar versin

dayday

Üye
Üye
orta okul olada bu sınava gire biliyormu ila lise mezunumu olacak

derderbo

Üye
Üye
orta okul olada bu sınava gire biliyormu ila lise mezunumu olacak
2012/ÖMSS ye göre ilkokul ve ortaokul mezunları sınava değil kuraaya tabi oldular 2014 te yapılacak olan EKPSS sınavına sınavlamı yada kuraylamı başvuracaklar belli değil.EKPSS başvuru klavuzu yayınlandığında herşey netleşir şimdilik klavuzu bekleyin.

MHÜSEYİN

Üye
Üye
Arkadaşlar ben Tarım Müdürlüğünde Genel Hizmetler Sınıfında çalışan bir memurum. Açıköğretimden hangi bölümü okursam yükselirim? Kamu Yönetimi falan uyar mı ?

merhaba öncelikle ne mezunusun diye soracağım. Bende Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde GİH olarak çalışmaktayım kamu yönetimi mezunuyum. Eğer lise mezunu isen aöf tarım okumanı tavsiye ederim arazi ve seyyar görev alırsın. Ben iki yıllık tarım okuyorum GİH ten çıkıp TH geçeceğim ben 4 yıllık mezunuyum 2 yıllık mezunlar benden 400 tl fazla maaş alıyo ve de arazi birde seyyar alıyo ben GiH olduğum için arazi ve seyyardan faydalanamıyorum iyi çalışmalar.

MHÜSEYİN

Üye
Üye
Arkadaşlar kademe ve derece ile ilgili birşeyler yazmak istiyorum. Bilindiği üzere senede bir derece 3 sene de birde kadro ilerlemesi oluyor. Malumunuz bizler engelli memurlar olduğumuzdan erken emekli olma ihtimalimiz var kademe ve derecelerimiz düşük bir şekilde. bence biz engelli memurlara mamulen emekli durumundan en az 6 ayda bir derece ilerlemesi vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Bununla ilgili neler yapabiliriz yorumlarınızı bekliyorum.

Tekerlekli Sandalye