Güncel Engelli Emeklilik Şartları SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı

İsen Buga

Üye
Üye
SGK sizden yeniden rapor talep edebilir. Belki de rapor talep etmez ama yine de bir ihtimal diyelim...
Rapor sonucuna bakarak malül emeklilik olamaz olmaz diye engelli emekliliğinizi görmezden gelirler. O yüzden dilekçenizde açık açık belirten yazı yazmanız gerekiyor. SGK genelde çalışamaz durumda olanları emekli ediyor herkesi değil.

Yazılı olarak SGK ya dilekçe yazınız emekliliğiniz tarihinizi yazılı olarak öğreniniz. Ondan sonra yukarıda belirttiğim detaylı dilekçe ile engelli emeklilik talep ediniz.

cembey06

Üye
Üye
Ne zaman sonuçlanır bilmiyorum ama dediğimiz gibi sizde malullük emekliliği yazıyor sanırım çalışma gücü kaybı ile ilgili. İnşallah emekli olursunuz dilekçe ve emeklilik sonucu da bize haber ederseniz en azından bizimde bilgimiz olur. Allah yardımcınız olsun
Herkese sağlıklı, mutlu ve iyi günler dilerim.
İlk SGK kaydım 2005 (staj) ilk işe giriş tarihim 2009. Rahatsızlıklarımdan dolayı 2020 yılında devlet hastanesine başvurarak kurula girdim ve sonuç olarak;
ankilozan spondilit ve ona bağlı hareket kısıtlılığı (%23)
göğüs hastalıklarından (%20)
hipertansiyon rahatsızlığından dolayı (%19) toplamda %50 süresiz engelli raporu aldım. Aynı zamanda tip2 diyabet hastasıyım ama onu ekletmek istemedim rapora %60’ı geçer ve malulen emekliliğe zorlarlar diye.
toplam prim gün sayım 3600(4A).
Sizlerden ricam bilgisi olan erken emeklilik konusunda bilgi verebilir misiniz ?
2008 sonrası girişim olduğu için baltazhar formülü geçerli midir ? İş gücü kaybım yeterli olur mu SGK’ya göre. Erken emekli ihtimalim var mıdır ?
İlk SGK prim ödeme tarihiniz 2009. O yüzden engelli vergi indirim ile emeklilik ten degilde calisma gücü kaybına göre değerlendirmeye girersiniz onuda tamamen sağlık kurulu farklı engel raporuna bakmıyorlar çalışma gücü kaybına bakıyorlar. Sanırım onun içinde 3900 prim gününü tamamlayıp başvuru yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Başvuru yapıp görüşmeniz gerekir.

Tekerlekli Sandalye