Hangi Engel Gurubuna dahilsiniz.

Hangi Engel Gurubuna dahilsiniz ?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Tüm site üyelerimizin katılabileceği bir anket oluşturmak bu sayede üyelerimizin Engel Guruplarına göre dağılımını görmek adına faydalı olacağına inanıyorum. Destekleri için Halil YILMAZ Bey’e de teşekkür ederim. Her üyemizin bir oy hakkı bulunmaktadır.

HANGİ ENGEL GRUBUNA DAHİLSİNİZ?

1: Ruhsal veya Zihinsel Engelli
2: Görme Engelli
3: İşitme Engelli
4: Ortopedik Fiziksel Engelli
5: Kas Hastası
6: Dil ve Konuşma Bozukluğu
7: Spastik Engelli
8: İç Hastalıkları Engel Grubu
9: Engelli Değilim / Engelli Yakınıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ortopedik engelliyim. Akülü sandalye kullanıyorum.
Arkadaşlar lütfen sizde sadece ankete oy vermekle kalmayıp engel grubunuzuda konu altına yazınız. Böylelikle konuda güncellenmiş olur.

gizemliyol

Üye
Üye
Ortopedik engelliyim. Akülü sandalye kullanıyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) ortopedik engelliyim desem daha iyi ve kolay ama madem tam açıklama istiyorsunuz e şimdi Allahın bildiğini kuldan neden saklayayım?
Kalça, bel, diz eklemlerinde halk diliyle kireçlenme tıp diliyle artroz, romatoid artrit, bel fıtığı, boyun fıtığı, el ve ayak parmaklarında eklem romatizması, yani kısaca tüm beden kemik ve eklemlerinde harabiyet :(

Günlük işlerimi yapabiliyorum hatta yıllardır çalışıyorum bile ama nasıl işte onu bir de bana sorun. Ağrıya dayanmak kolay ama yükselen ateşe dayanamıyorum.

crzy58

Üye
Üye
Iç hastaliklari tansiyon şeker kalp ritm bozuklugu romatizmal kalp kapakkciklari sol kulak %90 işitme kaybi denge bozuklugu yasim 26

İskender Durgun

Üye
Üye
Ortopedik engelliyim. Manuel tekerlekli sandalye kullanmaktayım.

Kara Kartal17

Üye
Üye
Ortopedik,Sedef Hastalığı ve buna bağlı Juvenil Romatoid Artrit hastasıyım.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Öncelikle hepinize çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Engellerimiz ne bu hayatı yaşamaya nede hayallerimizi gerçekleştirmeye asla engel olmamalı. Belki de çok geç öğrendim ama artık biliyorum ki engeller ne dostluğa ne de kardeşliğe engel değil. Gelin çekinmeyin burada biz bizeyiz ve aslında yok birbirimizden çok da farkımız. Engelli olduğunu kabul edebilmek bile başlıbaşına bir cesaret gerektirirken şimdi bu engelin çeşidini ankette paylaşmaktan çekinmenize hiç gerek yok ki.

Sevgiyle aşılamayacak hiçbir engel yoktur gelin engellerimizi hep beraber dile getirelim ne dersiniz?

Bunun için biraz daha cesaret, biraz daha katılım dileklerimle...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Herkese selamlar,
Efendim, benimki ruhsal bir rahatsızlık ŞİZOFRENİ.
kullandığım ilaç (ve de hastalığımın tabiatıyla alakalı) yüzünden fazladan 45 kg aldım. yani aynı zamanda obeziteyle de uğraşıyorum. oranı %45 olan şizofreni raporuma ekletmedim.
zaten emeklilik de orta vade de bile düşünmüyorum.
not: başlığa yazmıyordum, bekliyordum ki anasayfada düşmeye yakın yazayım da güncel olsun. :)
Ama Maşallah baya güncel. Fakat ankete katılım oranı beklediğimin hayli altında.
KISMET artık..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Katılım konusunda çokta umutsuz olmayın. 3-5 günlük bir konu değil bu. Site var oldukca ilgili anket sitede duracak. Bugün olmaz, yarın yarın olmaz, bir sonraki gün insanlar oylarını kullanacaktır.

papatya83

Üye
Üye
Kas hastasıyım ben. Sanırım en çok mücadele gerektiren sağlık sorunlarından biri olsa gerek.

murat tarsuslu

Üye
Üye
yürüme engelliyim. ev içerisinde manuel sandalye, dışarıda akülü sandalye kullanıyorum..

septik

Editör
Editör
Selamlar,

Bende ortopedik engelliyim, herhangi bir desteğe gerek duymadan hafif aksayarak çok uzun olmayan mesafeleri yürüyebiliyorum.

sinandeniz

Üye
Üye
omurilik felciyim manuel tekerlekli sandalye kullanıyorum mutluyum hızlıyım aktifim bazı bazı yaprak dökümü olsada herşey yolunda :)

Remzi ACAR

Üye
Üye
geçen sene iş kazası geçirdim sol tibi ve sağ yopuk kemiğim ayrıca T5 T6 ve L5 kıığım var kırıklarıma platin takıldı ve şu an aldığım raporla %45 engelliyim

Sairane

Üye
Üye
serebral palsi hastasıyım. hastayım serebral palsiye :)) akülü sandalye kullanıyorum.

mir33

Üye
Üye
Ortalamadan zeki olmak da bir engel grubudur.

myself34

Üye
Üye
ortopedik fiziksel engelli omurilik felci t4 parapleji

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Tebrikler arkadaşlar en azından cesaretiniz ve ankete göstermiş olduğunuz samimiyetiniz için hepinizi ayrı ayrı kutlarım.Herkese tek tek beğen vermek yerine topluca bir açıklama yapmayı istedim.

Kimseyi yani sitemize üye olan kimseyi yadırgamak yada eleştirmek istemiyorum zaten ben yazı dilindende olsa ( görsellik olmadan kişilik analizi yapmak çok daha zordur) kimlerin siteye hangi amaçla girdiklerini, kimlerin ne derece samimi olduklarını büyük bir ölçüde tahmin edebiliyorum. Maalesef tahminlerimde beni genelde yanıltmıyor. Olsun ankete katılan da katılmayan da her üye sonuçta bizim sitemizin bir rengidir ve her türlü kabulumdur ama keşke biraz daha içtenlik olabilse :(

Sevgiyle kalın, paylaşımla kalın,

mir33

Üye
Üye
:) Tebrikler arkadaşlar en azından cesaretiniz ve ankete göstermiş olduğunuz samimiyetiniz için hepinizi ayrı ayrı kutlarım.Herkese tek tek beğen vermek yerine topluca bir açıklama yapmayı istedim.

Kimseyi yani sitemize üye olan kimseyi yadırgamak yada eleştirmek istemiyorum zaten ben yazı dilindende olsa ( görsellik olmadan kişilik analizi yapmak çok daha zordur) kimlerin siteye hangi amaçla girdiklerini, kimlerin ne derece samimi olduklarını büyük bir ölçüde tahmin edebiliyorum. Maalesef tahminlerimde beni genelde yanıltmıyor. Olsun ankete katılan da katılmayan da her üye sonuçta bizim sitemizin bir rengidir ve her türlü kabulumdur ama keşke biraz daha içtenlik olabilse :(

Sevgiyle kalın, paylaşımla kalın,
Umarım cevabım yanlış anlaşılmamıştır ama ortalamanın üstünde zeki olmak psikoloji tarafından da istendik de olsa bir özür grubu olarak kabul ediliyor. Kimi zaman dışlanıyorlar. Psikolojik sorunlara yatkın hale geliyorlar. Belki de ortalama üstü zeka da ruhsal ve zihinsel engeldir.

Tekerlekli Sandalye