Heyet tekrarı

alpertnn

Üye
Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar Biray önce girdiğim heyete bugün tekrar çağırmış lardi solunumdan 40 sinir sisteminden(uyku apnesinden) 35 vermişlerdi ancak bugün aynı bolumden ikidefa puan alamazsınız deyip uyku apnesinin puanını iptal edeceklerini söylediler tekrar göğüs hastalıkları na yolladılar tekrar 40 aldım perşembe tekrar heyete çağırdılar öğrenmek istedigim baltazar hesaplandığında 40 puan alıyorum ancak Ankara'dan puan düşürme olurmu teşekkürler

Lenovo K920 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

alpertnn

Üye
Üye
Halil bey bir ay önce size durumu anlatmıştım bugün tekrar heyete girdim ve bana solunum yollarından 40 kabul edildi ancak sinir sistemi (uyku apnesinden)puan veremiyeceklerini söyledi heyet başkanı aynı bölüm oluyormuş birbaska heyet doktoruna cihaz kullandığım için puan veremiyeceklerini söylediler solunum yollarından aldığım 40 puanla emekli olabilir miyim teşekkürler

alpertnn

Üye
Üye
1620bdefc09c3e020ca21e46b66396da.jpg

kvkpnr10

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı kasım 2016 da istanbul kartaldan engelli raporu için başvurdum %24 verdiler bende fatihteki il sağlık kuruluna itiraz ettim bana 4 tane hastaneden 1 tanesini seç dediler bende göztepe medeniyet üniversitesi hastanesini seçtim gittim 1 ay sonra doktorları gezdim tekrar muayene oldum ve toplam %73 oran aldım 3 mayıs 2017 de de heyete girdim göztepe de bana sadece şunu dediler 1,5 ay sonra istanbul fatihteki il sağlık kurulundan gidip raporunu oradan alacaksın başkada hiçbirşey demediler bu ne demek oluyor ben oraya gidince direk raporumu alacam yoksa tekrar heyetemi girecem yani benim için sıkıntı bir durum olduğu içinmi oraya gönderdiler birde %24 ten %73 e çıkardım diye onumu araştırırlar zaten ilk hastanede gerçekten tüm polikinlikleri dolaştırmadılar ama ikinci hastanede 9 tane polikinliğe girdem ve oran %73 oldu bilgisi olan varsa yazarsa makbule geçer

3 aydır gidip geliyorum şimdi yine 1,5 ay daha bekliyeceğim çok sıkıntılı bir iş valla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17874]alpertnn[/MENTION] yüzde 40 raporla gerekli hizmet yılı ve prim gün sayısını tamamlamanız halinde engelli erken emkliliğinden faydalanırsınız.
[MENTION=17768]kvkpnr10[/MENTION] sağlık kurulu raporlarında süreç şu şekilde ilerler. İlk rapora itiraz edilir. İtiraz sonrası başka hastaneye gidilir. Gidilen hastane itiraz edilen rapordan farklı bir sonuç verirse bu seferde "hakem hastanesine" sevk edilirsiniz ve hakem hastanesinin vereceği karar nihai karardır. Buradan sizin anlattıklarınıza bakıldığında bundan sonra siz hakem hastanesine sevk edileceksiniz.

kvkpnr10

Üye
Üye
halil bey ben yani sağlık kurulunun göstereceği hastaneye gidip tekrar muayine olup sonra rapor mu alacam yani direk il sağlık müdürlüğünde alamayacakmıyım raporu bana hastane direk gidip alacaksın dedi birde ben diyelim hakem hastanesine gidecem diyelim peki orada oran değişir mi yada yükselebilirmi gideceğim hastane devlet hastanesimi olacak bunları öğrenmek istiyorum ben

alpertnn

Üye
Üye
Halil bey bu rapor tekrar Ankara'ya gidecek orada puan düşme ihtimali yokmu onu öğrenmek istemiştim teşekkürler

alpertnn

Üye
Üye
Selamın aleyküm halil bey sft den bana heyet 40 puan verdi bunun yanında ağır uyku apnesi rahatsızlığın var aynı bölüm hastalık olduğunu söyleyip puan vermediler ancak tüm ekipriz raporlarını isteyip bunlarla beraber vergi dairesine yolliyacaklarini söylediler sadece sft raporuyla indirim alinamiyacagini söylüyorar uyku apnesi rahatsizligimin puan yükseltmek veya aynı puanda dönmesini sağlamak icin herhangi bir katkisi olurmu teşekkürler.

alpertnn

Üye
Üye
Selamın aleyküm Ankara'ya %40 ile giden raporum %48 oran ile onaylanmış yardımcı olan herkese teşekkürler iyiki varsınız.

Tekerlekli Sandalye