İş kazası geçirdim. Rapor oranım kaç olur?

selçuk anıl

Üye
Üye
yaptığım iş kazası sonrası ön çapraz bağım koptu ayrıca menüsküs alındı heyet rapor oranı kaç olur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu verilere göre hangi oranda rapor alacağınızı söylemek çok zor. Ancak, iş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlara istinaden Kurum Sağlık Kurulunca meslekte kazanma gücü en az % 10 oranında azalmış bulunduğu tespit edilen sigortalı, sürekli iş göremezlik gelirine hak kazanır.

selçuk anıl

Üye
Üye
şöyle ben iş kazası yaptım ön çapraz bağ ameliyatı oldum aynı anda menüsküsü aldılar yani bunu ortalaması yokmudur yüzde 3 yada yüzde 5 alan olmuşmudur öğrenmek istediğim bu bilginiz varsa yardımcı olun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu bahsettiğiniz hastalıklara oran verilirken hastalığın kişide bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. x kişide bu oran %3 olurken xx kişide daha farklı olabilir. O yüzden birşey söylemek çok zor. DR un detaylı muayenesi gerekli.

selçuk anıl

Üye
Üye
yani her şekilde bir rapor oranı çıkıyor doğrumu anladım Ahmet 5 Mehmet 7 oran değişir ama bi oran çıkar yani

Yuce

Üye
Üye
Merabalar ben is kazasi geçirdim 3 parmağımi kestiler vücudumun %25 i yanık izi acaba is gormemezlik alabilirmiyim arkadaşlar ?

GT-N7100 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kuvvetle muhtemel alırsınız. Vucudun görünen bölgelerinde (el, yüz vb gibi) yanık izi var mı acaba?

Yuce

Üye
Üye
Sağ kolum da var bide sol ayağım tamamı bide mide tamamı iz var deri nakli izi

GT-N7100 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye