İşitme Engelli Anneler ve Çocuklar İçin

sulealkis

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

birannetavsiyesi.com blogunun yazarıyım. 2,5 yaşında bir kızım var ve 6 aylık da ikinci bebeğime hamileyim. Blogumda anne, çocuk, hamilelik, gezi üzerine tecrübelerimi paylaşıyorum.

Kendim işitme engelli değilim. Çevremde de tanıdığım bildiğim işitme engelli kimse yok. Fakat ben, daha duyarlı olabilmek adına ne yapabilirim diye düşünürken, bu yılın başında işaret dili kursuna gitmeye karar verdim. Amacım, işitme engellilere yardımcı olabilmek. Mümkünse tercümanlık yapabilecek kadar da işaret dilinde kendimi geliştirebilmek. Doğumdan önce en azından bir birinci kuru bitireyim istedim. Her meslek birilerine yardımcı da olmak demekse aynı zamanda, ben engelli arkadaşlarımıza yardımcı olmayı seçtim.

Kendim de anne olduktan sonra, anneler ve çocuklar üzerine daha hassas düşünür ve davranır oldum. İşaret dili kursuna gitmemdeki amaç madem yardımcı olmak, o halde ben de blogum sayesinde engelli arkadaşlarımıza ulaşmak istiyorum. Sizleri daha çok insana duyurmak, hayatınızı daha çok kolaylaştırmak, anne çocuk bebek iletişiminizde sizin için nasıl çalışmalar yapabilirim; birlikte karar vermek, bir işitme engellinin en çok zorlandığı ve çözüm beklediği konular nedir bulup çözüm sunmak, bir anne olarak sizler için neler yapabilirim ve insanlara sizin adınıza neler duyurabilirim, insanların farkındalığını ne yönde ve nasıl artırabilirim, nasıl ve ne gibi konularda sosyal proje üretebilirim ve daha bir çok şey düşünüyor ve bunları hayata geçirmek istiyorum.

Konuyla ilgili bana buradan cevap yazabilir ya da info@birannetavsiyesi.com mail adresinden de bana ulaşabilirseniz çok sevinirim.

Neşeli günler herkese
-Şule Alkış
İnstagram: @sulealkis
www.birannetavsiyesi.com

Tekerlekli Sandalye