keyifli zaman geçirilebilecek bir site: http://onedio.com

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
SElamlar Arkadaşlar,
onedio içeriklerini daha da beğenmeye başladım.
Vakit buldukça bu başlıkta ilgimi çekenleri paylaşmaya devam edeceğim.

1-Ölümünün 98. Yılında Belki de İlk Kez Duyacağınız 17 Bilgiyle Sultan II. Abdülhamid
https://onedio.com/haber/olumunun-9...giniz-17-bilgiyle-sultan-ii-abdulhamid-673274

2-Yönetmenlerin Daha İlk Deneyimlerinde Şaha Kaldırdığı 31 Benzersiz Film
https://onedio.com/haber/yonetmenle...inde-saha-kaldirdigi-31-benzersiz-film-673418

3-Aklınızın Bir Köşesine Yazmalık Birbirinden Değerli 20 Dil Bilgisi Kuralı
https://onedio.com/haber/aklinizin-...birinden-degerli-20-dil-bilgisi-kurali-673026

Not:
2. Maddedeki filmler ilgi çekici ve çok farklılar,
Amerikan Güzeli (1999) izlediğim ve en beğendiğimdir. ilk fırsatta yeniden izleyeceğim.
Lester'in hikayesi ve çevresindeki karakterler unutulmazdı. Bakalım yeni bir şeyler fark edebilecek miyim bilmiyorum.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Kim olduğumuzu belirleyen şey geçmişimiz ise, insanı olgunlaştıran bir geçmiş en iyisidir.

İnsanlar, çok fazla yara almış ve zorluklarla dolu bir geçmişe sahip potansiyel partnerlerden uzak durmaya meyillidir. Oysa hepimizin yaraları var; Mitch Albom'ın dediği gibi: "Gençlik, el değmemiş bir cam gibi, kendisine bakanların bıraktığı izleri taşır. Bazı ebeveynler camın islenmesine, bazıları ise çatlamasına yol açarken; bazıları da çocukluğu tamir edilemez şekilde kırıp, küçük sivri parçalara ayrılmasına neden olurlar." Peki, geçmişte çok yara almış olan insanların hayattaki avantajları nelerdir?
https://onedio.com/haber/zor-bir-hayat-surmus-insanlar-683354

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Videonun erkekler için olanından da yaparlar umarım :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
SElamlar Gazoz Ağacı,
Bir tane de benden olsun.
Konu benzer :)
Bekarlık, yalnızlık, sevgilisizlik, vb. şeyleri asla kafasına takmayan, hayatında birisi olsun istemeyen bir kadınlar birlikte olmadan önce bazı şeyleri bilmenizde fayda var. Çünkü nihayetinde sizi hayatına almakla lütuf göstermiş olan biriyle birliktesiniz artık.
1. Yalnız olmasının mutlaka bir sebebi vardır, yakın zamanda büyük bir kalp kırıklığı yaşamış olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
https://onedio.com/haber/yalniz-olm...adinlarla-dair-bilmeniz-gereken-14-sey-559567

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
...Yıl, 1887… Gazetecinin biri, Victor Hugo’ya soruyor:
“Eserleriniz ve siz bugüne dek çok olumlu eleştiriler aldınız, çok övüldünüz. Bunlar arasında sizi en çok hangisi hoşnut etti?”
Hugo anlatıyor:
“Karlı bir kış gecesiydi. Eş dostla yiyip içmiştik. Mesafe kısa diye, evime yaya olarak dönüyordum. Fena halde sıkışmıştım. Hızlı adımlarla, malikanemin bahçe kapısına vardım. Kapı kilitliydi. Var gücümle uşağıma seslendim: ‘İgooooooor!’ Defalarca haykırmama karşın İgor’un beni duyduğu yoktu. Sidik torbam Atlas okyanusu büyüklüğüne ulaşmıştı. Altıma kaçırmak üzereydim. Yaşlılık işte. Çaresiz, bahçe duvarına yanaştım, etrafa bakındım, görünürde kimse yoktu, fermuarımı indirdim ve su dökmeye başladım. Tam o sırada arkamda bir at arabası durdu. Hiç kıpırdamadan, sessizce işiyordum. Arabacı nefret dolu bir sesle ‘seni haddini bilmez, buruşuk o… çocuğu! O işediğin, Sefiller’in yazarı Victor Hugo’nun duvarıdır!’ dedi. İşte, hayatımda duyduğum en iltifat dolu söz buydu.”...

İnsan Ruhunun En İyi Psikoloğu Victor Hugo'dan Olağanüstü 17 Tespit - onedio.com

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Acısını ve Aşkını Kırmızı Renginde Taşıyan Kadın: Konya'nın 'Deli Kızı' Sultan Özcan

Ülkemizde hemen hemen her mahallenin bir "delisi" olur. Çeşitli akıl hastalıklarıyla mücadele eden ve günlük işlerini yerine getirmekte zorlanan bu insanlara toplum olarak sahip çıkmamız ise geleneğimizin güzel getirilerinden biri.

"Delileri" severiz; çoğu zaman bize ara sıra çağrısını duyduğumuz zihnimizin karanlık köşelerine gidersek sonumuzun nasıl olacağını hatırlatırlar; bazen de bilgelikleri ve renkli ruhlarıyla hayran bırakırlar. Onlar hayata ve getirdiklerine resti çekmiş, aklının zincirlerini kırmış, belki de herkesin göremediğini görmüş özgür ruhlardır.

Konya'da ise Türkiye'nin en parlak renkli "Deli Kızı" var.

Al Jazeera Turk muhabiri Başak Çubukçu'nun haberiyle kendisinden haberdar olduk ve parlak rengi bizim de gözlerimizi aldı!

s-0ad9362b3d6cca3063b87fcd787786e959dc81dd.webp

https://onedio.com/haber/acisini-ve...kadin-konya-nin-deli-kizi-sultan-ozcan-707871

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Hakan,

Ya arkadaşım özellikle mi arayıp buluyorsun bu haberleri ufff okudukça mahvoldum yapma ne olur gel onedio.com un keyifli haberlerini paylaşalım ne dersin? Hayat zaten yeterince delirtiyor bizi bir de bu kadar derin yaşam öykülerini okuyunca daldığım denizden çıkamıyorum yine :(

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Gerçeğe Dönüşmeden Yıllar Önce Kitaplarda Anlatılmış 19 Teknolojik ve Bilimsel Gelişme
Tarihte önce kitaplarda yer bulan, sonra ise gerçeğe dönüşen birçok teknolojik ve bilimsel gelişme bulunmakta. Bu da akıllara bir soruyu getiriyor: Tüm bunları ilham almayla mı açıklarız, yoksa tahmin yeteneğiyle mi? Bunun cevabını bilmiyor ve kararı size bırakıyoruz; bildiğimiz tek gerçekse hayal gücünün ve kitapların harika şeyler olduğu...
1. Mars'ın İki Uydusunun Olduğunun Keşfi
s-561690f7ad4f3129f4f5be5f3ab15fa6a69c7acc.webp

http://onedio.com/haber/gerceklesme...lmus-19-teknolojik-ve-bilimsel-gelisme-709359

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Gaziantep'te görme engelli dünyaya gelmesi nedeniyle çevresindekilerin "okuyamaz" dediği Menderes İnan, üniversite eğitiminin ardından Aydın'da bir lisede 6 yıldır tarih öğretmenliği yapıyor. Öğrencilerini sesinden tanıyan Menderes öğretmen, engelinden daha çok ön yargıları yıkmak için mücadele vermiş ve öğrencilerinin hayata bakış açılarını değiştirmesinde etkili olmuş.

s-2a63be4598226246cdd187d72846dbd6bac73e2c.webp

Anadolu Ajansı'nın haberine göre 1982 yılında Gaziantep'in merkeze bağlı Koçlu köyündeki mezrada 5 çocuklu çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen görme engelli Menderes İnan, öğretmen olmaya çocukken karar vermiş. Ablası ve kardeşinin de görme engeli bulunan İnan, 8 yaşında Gaziantep Şehit Kamil GAP Görme Engelliler Okulu'na yatılı başlamış.

Menderes İnan, çevresindekilerin "okuyamaz" demesine rağmen, tüm ön yargıları yıkarak 2004'te Adnan Menderes Üniversitesi Tarih Bölümü'nü kazanmış.

Mezuniyeti ve formasyon eğitiminin ardından Aydın'daki Karpuzlu Anadolu Lisesi'ne tarih öğretmeni olarak atanan İnan, 6 yıldır hem bilgisi hem de yaşam hikayesiyle öğrencilerine eğitim veriyor.
Ön yargıları yıkmak için mücadele verdi.
......

s-e2ff5e4103061e5c59f89e0879ed6c39f62ac9cb.webp

https://onedio.com/haber/gorme-engelli-ogretmen-ogrencilerine-isik-tutuyor--715291

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Her Bayram Tatilinde Görmekten Kaçamayacağınız Kimi Mutluluk, Kimi Hüzün Veren 13 Şey

1. Normal krediden hiçbir farkı olmayan Bayram Kredisi reklamları.

Normal krediden hiçbir farkı olmayan Bayram Kredisi reklamları.

Bayram bahane, kredi reklamı şahanedir. Bayram günlerinde ailesinin yanına ya da turistik bölgelere tatile gitmek isteyenler için 'cazip' oranlarla verilecek kredi reklamlarıdır. Bayram, bankaların kredi vermek için bahanesidir.

s-f3870d2d46eae2b8e9e4ffade329e5803f60e480.webp

Hatta bazı bankaların bayram kredileri bayramsız kredilerin faiz oranlarından bile daha yüksektir :( ama bunu gel de müşteriye anlat, anlatabilirsen :(

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
2. Eskihisar-Topçular feribotlarında saatlerce beklenen sıra.

Bayramdan bir önceki gece yola çıksanız, feribota binmeniz sabahı bulabilir. Bu da her sene aynı haberin önümüze çıkmasının sebebidir.

Bakalım Osmangazi Köprüsü'nün kullanıma açılması bu eziyeti önleyecek mi?

s-6769fc65837277a22f8ff39bfcc1468744716cf1.webp

Diğer illeri bilmiyorum trafik nasıldır diye ama İstanbul bayramlarda bir başka güzel :) ne kadar boş, o kadar hoş yani..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
3. İstanbul'da yolların bomboş kalması haberi.

s-4978c402d4795aaa31e46f8355ea87c0baca3acf.webp

Tatil sebebiyle şehri boşaltan İstanbullulardan geriye kalanın haberi. Çok kısa sürede karşıya geçme denemeleri vs. yapılır.

Veee İstanbul gerçek İstanbulluya kalır :) İstediğin yere git tüm yollar senindir yeter ki sen gezmek iste gezinin çileye dönüşmediği günler seni bekliyor...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
3. İstanbul'da yolların bomboş kalması haberi.

s-4978c402d4795aaa31e46f8355ea87c0baca3acf.webp

Tatil sebebiyle şehri boşaltan İstanbullulardan geriye kalanın haberi. Çok kısa sürede karşıya geçme denemeleri vs. yapılır.

Veee İstanbul gerçek İstanbulluya kalır :) İstediğin yere git tüm yollar senindir yeter ki sen gezmek iste gezinin çileye dönüşmediği günler seni bekliyor...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
4. Oruçtan çıkan metabolizmalar için diyetisyen tavsiyeleri.

s-0cedabddaa86d620054edc38f499679cfbc5d4d9.webp

Kaç öğün, hangi ağırlıkta yiyecekler yenmeli, ya da misafirlikte ne kadar tatlı yenmeli konularıyla ilgili detaylı görüşler bildirir.

Geç onu sen geç diyetisyenler her ne kadar tüm yayın basın araçlarıyla hep birlikte, bangır bangır seslense de bütün bir ay oruç tutan tatlıya hasret yurdum insanına laf dinletemezler :)

Diyetisyenler nafile, tatlılar şahane ye midem ye :eek:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
5. Bayram için çekilen ve her zaman geniş ailelerden oluşan reklamlar.

s-2c736588c04f0f28de3264efc42a0eeb704b6621.webp

Herkes mutludur ve aile büyükleri ziyaret edilir. Bu günlerde çok da sürdürülen bir gelenek değildir, zira daha çok tatile gitmek tercih edilir.

:( yorum yok..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
6. Koşturup oyun oynayan ve şeker toplayan çocuklar.

s-18b3e44b1a8ba0fb2e3fedac2e16af214955c98d.webp

İşte bayramlar en çok çocukların gülüşlerinde saklı :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
7. Durmak bilmeyen misafir sirkülasyonu.

s-680f73baca40a8857e1e72cd67f3e30522b5b2bf.webp

Onlara ikram edilen tatlı, çay ve kahveler için mutfakta hararetli bir çalışma ve servis yapılmasıyla vaktin nasıl geçtiğini kimse anlayamaz.

- Nasılsınız?
- Teşekkür ederim, siz nasılsınız?
- Ben de iyiyim vs vs vs bir başladı mı bitmek bilmeyen, hep aynı soru-cevaptan oluşan hem bunaltıcı hem de gülümseten sahneler :)

Tekerlekli Sandalye