Maaşını çeken var mı

afyonlu_11

Üye
Üye
maaşlar yatmadı daha kardeş e devletten baktım güncellenmemiş

septik

Editör
Editör
E devlet 3- 4 eylülde anca güncellenir. Yatan maaşlar gününden önce ödenmez, sadece cumartesi gününe denk gelen maaşların cuma günü ödenmesi gerekir, pazar gününe denk gelenler ptt kartı varsa pazar günü çekebilirler, kartı olmayanlara pazartesi günü ptt şubelerinden maaşlarını alabilirler.

2018 YILI EYLÜL AYINDA 2 AYLIK FARK İLE BİRLİKTE ÖDENECEK RAKAMLAR

. 65 yaş üstü yaşlılık aylığı:.. 628 TL

.% 40- 69 ) engelli aylığı:... 503 TL

% 70 ve üstü) Bakıma muhtaç engelli aylığı:....754 TL

18 yaş altı engelli yakını aylığı:... 503 TL

2018 EKİM AYINDAN İTİBAREN 31.12.2018 TARİHİNE KADAR OLAN 2022 AYLIK MİKTARLARI

. 65 yaş üstü yaşlılık aylığı:.. 543 TL

.% 40- 69 ) engelli aylığı:... 433 TL

% 70 ve üstü) Bakıma muhtaç engelli aylığı:....650 TL

18 yaş altı engelli yakını aylığı:... 433 TL

ÖDEME GÜNLERİ

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;

• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın 7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.

Ödeme yapılmaktadır.

2ekmekbisut

Üye
Üye
mrblar 502,74 TL ödemeniz hazırdır Devam Ediyor 31.199,60 TL 3 aylık neden yatmamış sizde de ölemi arkadaşlar

orcunaral

Üye
Üye
(502 TL.) yatmış tamamda borcumuz var nası odicez

septik

Editör
Editör
[MENTION=22246]2ekmekbisut[/MENTION]

2022 Engelli maaşı yönetmeliği değişti, önceden beri maaşlar peşin yatıyordu üç aylık peşin yatınca elinize toplu olarak geçiyordu, şimdi yine peşin yatıyor fakat aylık olarak ödenmeye başlandı bu sebeble maaşınızın üç de biri hesabınıza yatırıldı.

Maaş kaybınız yok fakat aralığa kadar ödenecek toplam rakkamı aylara bölünmüş olarak almış olacaksınız.

Fatih.Mehmet

Üye
Üye
[MENTION=22246]2ekmekbisut[/MENTION]

2022 Engelli maaşı yönetmeliği değişti, önceden beri maaşlar peşin yatıyordu üç aylık peşin yatınca elinize toplu olarak geçiyordu, şimdi yine peşin yatıyor fakat aylık olarak ödenmeye başlandı bu sebeble maaşınızın üç de biri hesabınıza yatırıldı.

Maaş kaybınız yok fakat aralığa kadar ödenecek toplam rakkamı aylara bölünmüş olarak almış olacaksınız.

Yaşlılara 629 TL yatmış.. Neden 3 maaş değil?
En son Haziran ayında maaş aldılar. Temmuz Agustos Eylül vermeyip direkt aylığa geçilmiş. Yani son kez 3 aylık verilmiyor anladığım kadarıyla.
Ama biriken aylıkları verip Ekimden itibaren aylığa dönmesi gerekirdi. İnsanların hakkını yediler.

Duzce81

Üye
Üye
kuruldan %70 oranında raporum cıktı vakıfa aynı gın teslım ettım bana Temmuz'da kabul edılgını soyledıler sımdı ben eylul ayında ve gerıye dönük ne kadar almalıyım toksa bugun o vakfın boyalı iş bilmezlerıne y…… camda

Duzce81

Üye
Üye
mrblar 502,74 TL ödemeniz hazırdır Devam Ediyor 31.199,60 TL 3 aylık neden yatmamış sizde de ölemi arkadaşlar

Aynen ustune üstlük dun aksamnilk batıgımda 1952tl yazıyordu 15 dakıja sonra 1917 tl gelde şşmdi bakımından iş bilmez mallarına laf soylemede dur

Son düzenleme:
R

rahim

Guest
En son Haziran ayında maaş aldılar. Temmuz Agustos Eylül vermeyip direkt aylığa geçilmiş. Yani son kez 3 aylık verilmiyor anladığım kadarıyla.
Ama biriken aylıkları verip Ekimden itibaren aylığa dönmesi gerekirdi. İnsanların hakkını yediler.

mahkeme yolları açık.mahkemeye veriniz.hakkınızın yendiğinden eminseniz.

mersinlim

Üye
Üye
Ne hakkı arkadaşlar maaş yazıyorsunuz mahkeme diyorsunuz arkadaşlar bizler maaş almıyoruz her hangi bir hak Yok alınan para yardım parası maaş değil verilen miktar azami yaşam için yani ölmeden kimseye muhtaç olmadan yaşam için devlet katkısı

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

R

rahim

Guest
Ne hakkı arkadaşlar maaş yazıyorsunuz mahkeme diyorsunuz arkadaşlar bizler maaş almıyoruz her hangi bir hak Yok alınan para yardım parası maaş değil verilen miktar azami yaşam için yani ölmeden kimseye muhtaç olmadan yaşam için devlet katkısı

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

sen öyle san

ENGELLİYE AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA KANUN
Kanun Numarası : 2022
Kabul Tarihi : 1/7/ 1976 ÇIKMIŞTIR... gördün mü 2022 aylığı 1976 yılından beri verilen bir maaştır.
2022 ve 65 yaş paraları maaştır.evde bakım parası yardım parasıdır.

gülümse_hayata

Üye
Üye

Fatih bey bildiğimiz gibi 65 yaş maaşları 3 aylık dönemlerde ödeniyordu sizinde söylediğiniz gibi en son Haziranda alınmış. Bu durumda Haziran-Temmuz-Ağustos alınmış oluyor ve Eylül tek maaş olarak yatırılıyor.

gececi01

Üye
Üye
ben ağustos ayında 2022 ye başvurdum onaylandı aralık ayında 3 ay geçmişe dönük 3 ayda ileriye dönük 3200 küsür para aldım yani başvuru tarihinden ilk hakettiğin maaş gününe kadar geçen sürenin birikmiş parasını aldım birde yetmiyor gibi ocak şubatı aldım yani kısacası ilk başlangıçta size peşin ödeniyor bizler temmuz ağustosu haziranda aldık şimdi ilk ay tek maaş olarak alıyoruz tek kötü yanı haziranda bu son 3 aylık eylülde tek maaş denseydi herkes ona göre hareket ederdi ama yinede çalışmadan aldığımız para bu devletin ikramı ne yaparsa sus ama adam neredeyse devletle beraber avrupayıda mahkemeye verecek.

Fatih.Mehmet

Üye
Üye
Bu para devletin ikramı değil sorumluluğu..
Yaşlı, engelli ve muhtaçlara bakmak devletin görevi..
Asıl sorumluluğu ülkeyi ve insanları zenginleştirmek ama onu yapamadılar..
Daha beter ettiler, en azından engelli ve yaşlılara doğru düzgün maaş verilsin..
Bu sadece bizim değil, dünyadaki tüm devletlerin görevi..
Ve gelişmiş ülkelerle karşılaştırınca bizimkiler çocuk harçlığı gibi kalıyor..
Bu maaşların kötü tarafı, net bir açıklama yapılmadı..Herkes son kez 3 aylık para alacagını düsündü ve kendini, borcunu, ödemesini ona göre hazıladı ama herkes zor durumda kaldı..
Zamanında açıklama yapılsaydı böyle kötü bir süprizle karşılaşmazdı insanlar..
herkes zor durumda kaldı..

Fatih.Mehmet

Üye
Üye
Peki ben 2007 yılından beri maaş alıyordum ve geçen yıl 2017 aralık ayında maaşım adres yüzünden kesildi..
Tekrar evrak yaptırdım ve 9 ay geçti..Şimdi hesabima yatan para 1950 lira..Kalan 6 ay nerede?

septik

Editör
Editör
[MENTION=22252]Fatih.Mehmet[/MENTION]

Daha beter ettiler, en azından engelli ve yaşlılara doğru düzgün maaş verilsin..
Bu maaşların kötü tarafı, net bir açıklama yapılmadı..Herkes son kez 3 aylık para alacagını düsündü ve kendini, borcunu, ödemesini ona göre hazıladı ama herkes zor durumda kaldı..

Bu tarz itirazlarınızı ve maaşların yetersizliği ile ilgili çektiğiniz sıkıntıları https://www.cimer.gov.tr/ adresine yapınki ilgililer duysun siteden yazdıklarınız burda zaten aynı sıkıntıları çeken arkdaşlara yaptığınız açıklama olarak kalır.

Size cevap vermiştim.

https://engelliler.gen.tr/f7/ilk-defa-alinacak-yuzde40-engelli-maasi-tutari-nedir-33372/#post160924

orcunaral

Üye
Üye
[MENTION=22252]Fatih.Mehmet[/MENTION]

Bu tarz itirazlarınızı ve maaşların yetersizliği ile ilgili çektiğiniz sıkıntıları https://www.cimer.gov.tr/ adresine yapınki ilgililer duysun siteden yazdıklarınız burda zaten aynı sıkıntıları çeken arkdaşlara yaptığınız açıklama olarak kalır.

Size cevap vermiştim.

https://engelliler.gen.tr/f7/ilk-defa-alinacak-yuzde40-engelli-maasi-tutari-nedir-33372/#post160924
Doğru diyo ben burda söylediğim zaman sus kes otur yerine dendi bak 800 tl borç var alacağım para 502 tl 300 tl açık var yarın sabah verilmesi gerekiyo nası olcak uyku bile tutmuyo

Tekerlekli Sandalye