Memurum malulen emeklilik için ne yapmalıyım?

O halde ilk sigortalılık tarihi, memurluğa giriş tarihiniz ve sakatlık oranınızı yeniden yazınız.

Yasal tabiriyle memurluğa "sakat" kadrosunda başladığınızı varsayarak yazıyorum. Yanlışım varsa düzeltin. 16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 gün primle emekli olursunuz.

Halil abi benimde soruma cvp verirseniz sevinirim %80 agir özürlü raporum var şizofreni hastasiyim 2015 yilinda memur oldum emekli sandigi mensubuyum kaç yil sigortalilik süresi ve pirim gerekli emekli olabilmem için
not:konuyu okudum unuttum nikli üye emekli sandigiyla ilgili birşey kopyalamiş yapiştirmiş kafam karişti emekli sandigi kanunu ayri bişeymi emeklilik kiriteri degişiyormu

halil bey 2005 ssk giriş ve 2010 normal statüde memurlukla ve % 52 raporla ödemem gereken prim 3900 mü 4320 günmü şimdiden teşekkürler

Sonradan engelli olan memur statüsünde emekli olursunuz. Buna göre; Doğuştan değilde işe başladıktan sonra engelli olan memurlar engellilik durumlarını, usülene uygun olarak alınmış – düzenlenmiş sağlık kurulu raporu ile belgeleyen ve bunu sosyal güvenlik kurumuna bildiren engelli memurlar ise şu şartlarda emekli olurlar.
Sakatlık oranı yüzde 50 ilâ yüzde 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5 bin 760, yüzde 40 ilâ 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6 bin 480 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklar.

Geri