Muhtaçlık aylığı ve engelli aylığı

tolgahan0

Üye
Üye
bende bilmiyorum net üzerinden başvurmuştum onaylayıp gönderdiler bende anlamadım 60000 tllik bir kredide veriyorlar bana ama onaylatmıyorum çünkü ödemesi zor olur benim için onaylanır mı onaylanmaz mı onuda bilmiyorum bankanın uygulaması üzerinden bu teklifler geliyor bana 3200 tllik avans hesap teklifide gelmişti...
tamam anlıyorum sizi acaba bir mal varlığınız veya sigortanızmı var, yardımcı olursanız krediye ihtiyacım var. Ben net üzerinden bir çok bankaya danıştım red geldi hepsinden. Aslında olmayınca 10 tl bile büyük para ama bana 5 bin tl ihtiyscım var onu 1 haftada 15 bin tl yapabilecek bir iş imökanı var ama yokluktan işe giremiyorum. Üzerime hiç bir mal varlığı yok sigortalıdsa değilim sadece engelli aylığım var hatta ben ptt ye de gittim danıştım vermediler engelliye kredi imkanı yok dediler yaa onu geçtim otomatik ödeme talimatı bile yok dediler. Bende bir engelli vatandaş olarak yardımcı olabilirmisin.

ALBiNOGER

Üye
Üye
tamam anlıyorum sizi acaba bir mal varlığınız veya sigortanızmı var, yardımcı olursanız krediye ihtiyacım var. Ben net üzerinden bir çok bankaya danıştım red geldi hepsinden. Aslında olmayınca 10 tl bile büyük para ama bana 5 bin tl ihtiyscım var onu 1 haftada 15 bin tl yapabilecek bir iş imökanı var ama yokluktan işe giremiyorum. Üzerime hiç bir mal varlığı yok sigortalıdsa değilim sadece engelli aylığım var hatta ben ptt ye de gittim danıştım vermediler engelliye kredi imkanı yok dediler yaa onu geçtim otomatik ödeme talimatı bile yok dediler. Bende bir engelli vatandaş olarak yardımcı olabilirmisin.
Engelli olsanız da bankaya girişleri 2010 yılından eski olanlar, bir şekilde kredi veyahut kredi kartı sahibi olabilirler. Kredi sahibi olmak yerine kredi kartı sahibi olmayı düşünebilirsiniz. En kolay kredi kartı sahibi olabileceğiniz bankalardan biri AKBANK'tır. Bir başvurup deneyebilirsiniz. Yalnız şunu da hatırlatmak lazım, üzerinizde icra varsa, hiçbir şekilde kredi çekemez veyahut yeni bir kredi kartı sahibi olamazsınız. Aynı şekilde artık telefon, internet faturası gibi ödemelerin de takibi yapılmakta ve ödemeleri geciktirmeniz halinde KKB puanınıza bu eksi olarak yazılmakta. Yani eğer ödemelerinizi düzenli şekilde yapıyorsanız ve hiçbir yere bir borcunuz yoksa ve üzerinizde de bir icra dosyası yoksa, hemen kredi çekemeseniz de kredi kartı sahibi bir şekilde olabilirsiniz.

okatur

Üye
Üye
Engelli olsanız da bankaya girişleri 2010 yılından eski olanlar, bir şekilde kredi veyahut kredi kartı sahibi olabilirler. Kredi sahibi olmak yerine kredi kartı sahibi olmayı düşünebilirsiniz. En kolay kredi kartı sahibi olabileceğiniz bankalardan biri AKBANK'tır. Bir başvurup deneyebilirsiniz. Yalnız şunu da hatırlatmak lazım, üzerinizde icra varsa, hiçbir şekilde kredi çekemez veyahut yeni bir kredi kartı sahibi olamazsınız. Aynı şekilde artık telefon, internet faturası gibi ödemelerin de takibi yapılmakta ve ödemeleri geciktirmeniz halinde KKB puanınıza bu eksi olarak yazılmakta. Yani eğer ödemelerinizi düzenli şekilde yapıyorsanız ve hiçbir yere bir borcunuz yoksa ve üzerinizde de bir icra dosyası yoksa, hemen kredi çekemeseniz de kredi kartı sahibi bir şekilde olabilirsiniz.
aynen ben 14 yıldır müşterisiyim galiba o yüzden verdiler bana kredi kartını limitini 1000 tl yaptım çünkü limit yüksek olunca harcamak için zor tutuyorum kendimi...

ceya4

Üye
Üye
Engelli maaşının çıkıp çıkmadığını nasıl anlarım

okatur

Üye
Üye
Bugün başvurdum ne zaman çıkar
15 gün sonra eğer kontrol için gelmeseler tekrar gidip neden gelmediniz diye sorun ben öyle yaptım ve 20 günden sonra geldiler Nisan 22 de gelip kontrol ettiler mayıs ayında maaş onaylandı

ceya4

Üye
Üye
Aylık çıkınca ptt banka hesabı açılırmı yoksa benim gidip açmam mı gerekir

ceya4

Üye
Üye
15 gün sonra eğer kontrol için gelmeseler tekrar gidip neden gelmediniz diye sorun ben öyle yaptım ve 20 günden sonra geldiler Nisan 22 de gelip kontrol ettiler mayıs ayında maaş onaylandı
15 gündedin ya başvuru yaptığım günü ve hafta sonunu sayıyım mı

okatur

Üye
Üye
15 gün dedin ya başvuru yaptığım günü ve hafta sonunu sayıyım mı
fark etmez 15 veya 20 gün sonraya kadar gelmezlerse o kayıt yaptırdığın yere gidip hala neden gelmediler diye sor.
evet bu yıl nisan 1 de başvurdum nisan 20 de gidip sordum nisan 22 de geldiler ve mayıstan itibaren maaşım bağlandı...

ceya4

Üye
Üye
bugün aylık kararı alınmış ptt hesabı ne zaman açılır

septik

Editör
Editör
Siz e devletten takip edin, ödemeniz hazırdır yazdığı zaman doğum yılınızın son rakamına göre
;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.

kimlik kartınızla herhangi bir ptt şubesine gidip gişeden paranızı çakabilirsiniz. Ayrıca hesap açtırmanıza gerek yok kurum sizin adınıza hesap açar.

ceya4

Üye
Üye
e devlet ten sosyal yardım kısmında ödeme hazırdır yazıyo ne demek yani para ptt ye yatmışmıı

septik

Editör
Editör
Evet maaşınız ptt na yatmış, doğum yılınızın son rakamına göre akttaki tablodaki tarihte herhangi bir ptt şubesine gidip maaşınızı çekebilirsiniz.

• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.

ceya4

Üye
Üye
Screenshot_20210905-180343_e-Devlet.jpg
Bu para yattı demekmi

septik

Editör
Editör
Evet, yalnız hesabınızda görünen bu miktar size ödenmez sadece ptt den elektrik faturanızı öderken bu miktar düşülür.

Engelli maaşını alan kişi evine gelmiş olan elektirik faturasıyla beraber ptt şubesine kimlik kartıyla gidip elektrik indiriminden yararlanıyorum diye hatırlatıp faturasını indirimli şekilde öder.

ceya4

Üye
Üye
Benim Engelli aylığı çıktı gidip çekmem mi gerek

septik

Editör
Editör
Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.

Doğum yılının son rakamı yukardaki tabloya göre hangi güne denk geliyorsa gidip çekebilirsin.

Tekerlekli Sandalye