Neden ben? Allah beni seviyor inşallah...

Birey

Üye
Üye
Tolga meraba dostum. Bence siz de en az benım kadar iyi biliyorsunuz ki müslümanlar Hz. Muhammede Allahın kulu ve elçisi gözüyle bakar. Durum böyleyken efendi sözcüğünü başka yerlere çekmenin anlamı yoktur. Hz. Muhammed müslümanların gözünde son peygamberdir, bu yüzden de diğer peygamberlerden daha fazla önem veriyorlar kendisine, diğer peygamberler için efendimiz sözcüğünün kullanılmamasının nedeni bu olabilir. Sanırım Hz Muhammed için kullanılan efendimiz sözcüğü bir nevi önderimiz anlamında kullanılıyor.

Bir insan Allahı yaratıcı olarak ve Hz Muhammedi de onun kulu ve elçisi olarak görmedikçe müslüman olamaz. Bir insan müslümansa muhakak bunun idrakindedir, nasıl olur da başka anlamlar peşine düşüyorsunuz?

Bana inanman doğru olur çünkü müslümanlar Rab olarak Allahı kabul ederler, kendilerini de Allahın kulu olarak görürler, Hz Muhammede küle olarak görmezler kendilerini... Hz Muhammed küleliği kaldırmıştır, nasıl olur da müslümanların kendilerini onun külesi olarak görebileceğine inanıyorsunuz?

tolga

Üye
Üye
Mesut Dostum Sizce Birinin Elini Ayağını Öpmek İçin Sıraya Girmek ne Anlama Geliyor Saygının Belli Hududlar İçişerinde Bir Sınırı Vardır El Etek Öpmek İçin Sıraya Girmek Asla Saygı Değildir Saygı Olmazda Bunu Kabul Etmem İse Kesinlikle Mümkün Değildir Bence Sizde Kabul Etmezsiniz Fakat Bugün Etrafınıza Bir Bakın Özellikle Bu Tarikat Liderleri Denen Kimselere Efendimiz Diye Hitap Edip Dizinin Dibine Çöküp Eli Eteği Öpülür Medet Umulur Bu Kölelik Değilde Nedir Saygımıdır Asla Değildir Siz Birisine Saygı İçin Diz Çöküp Elini Eteğini Öpmezsiniz

Videodaki Diyaloğu Dinlemenizi Tavsiye Ederim!!
Bize Azad Edin Himmet Buyurun?? Kimlere Azad Edilir Kölelere Azad Edildiğini Sanırım Bilmeyen Yoktur!!
Siz Bir Himmet Buyurursanız Bizi Tahliye Ederler??
Azad Etmesini İstediği Himmet Buyurmasını İstediği Kişi Kim?
Haşa Allah Değil? Muhammed Peygamberimiz Kabrinden Medet Umanları Lanetlemişken?
Kimden Medet Umuyorsunuz? Sevgili Dostum Efendiğin Ön Planda Olduğu Çoğu Yerde Bunları Görmek Duymak Mümkün
Siz Birkere Duydunuzmu Bu İnsanlardan Yahu Neden Önümde Diz Çöküp Elimi Eteğimi Öpmek İçin Sıraya Giriyorsunuz Benim Sizden Farkım Yok Belki Ben Cehenneme Siz Cennete Gideceksiniz Bunun Bir Garantisi Varmı? Bir Kişiden Duymadım Böyle Birşey Saygı Adı Altında Putlaştırma ve Tapma Görüyoruz Bunları Eleştirmeyecekmiyiz? Halen Daha Türbelere Koşup Oralara Para Sürtüp Anahtar Sürtüp Zengin Olam Evim Arabam Olsun Diye Medet Uman İnsanlar Var Bunların Yaptığı Putlaştırmak Değildirde Nedir? Allah Varken Kuran Varken Bana ne Aliden Veliden Ahmetten Niye Bunlardan Medet Umayım Azad Etmesini Bekleyim Himmet Bekleyim Direk Allahdan Yardım İsterim Allah Bize Şahdamardan Daha Yakınsa Himmet İçin Medet İçin Aracı Aramak Neyin Nesidir Efendi Kelimesini Ben Son Derece Yanlış ve Tehlikeli Buluyorum Bunlar (Putlaştırmalar) Nedense Hep Efendi Kelimesinin Bolca Kullanıldığı Kalabalık Yerlerden Çıkıyor?

Birey

Üye
Üye
Bu konuda haklısınıız tabi ki.. Aslında göreceli bir durumdan bahs ediyoruz. Benim bahsettiğim niyetle efendimiz diyen varsa sorun yok, eğer sizin bahsettiğiniz niyete göre efendimiz diyen varsa tabi ki o zaman hakısınız. Burda tüm müslümanları genellememek lazım, dediğim gibi kişinin niyetine bağlı olarak siz ya da ben haklı oluruz.

tolga

Üye
Üye
Sevgili Mesut Dost Nihayet Size Derdimi Anlatabildim (Siz Anlamadınız Demiyorum) Bazen Muhakememi Yazıya Dökerken Zorlandığım Oluyor Tüm Müslümanları Elbette Genellemiyorum Fakat Kendimce Bir Çelişki Görüncede Çenemi Tutamıyorum :) Umarım Bu Sohbet Sırasıında Sizi Kırmamışımdır Hatam Olmuşsa Affola Hakkınızı Helal Edin..Selamlar Saygılar

Birey

Üye
Üye
Tolga, yok dostum ben sizin gibi "insan"ca eleştiri yapan birine kırılmadığım gibi bu tür sohbetleri faydalı bulur ve severim. Anlatamıyorum diyorsunuz da hiç doğru değil, gayet iyi anlatıyorsunuz. Gerek Türkçeniz gerekse anlatma tarzınızda hiç sorun yoktu bana göre. Genelleme kısmını baştan açmış olsaydık sanırım baştan hemfikir olurduk. Estf, benim de bir kusurum olduysa affola dost.. Varsa hakkım helal olsun, siz de helal edin inş. Size de selamlar, saygılar; selametle kalın..

tolga

Üye
Üye
Bu Tür Sohbetleri Bende Sizin Gibi Faydalı Bulurum Çünkü Bazen İnsan Bu Tür Sohbetlerde Yanlış Düşünebildiğini Farkeder Ve Kendini Düzeltme İmkanına Sahip Olur Bilgi ve Fikir Çatışmalarını Saygı Çerçevesinde Bu Sebeple Herzaman Sevmişimdir Benimde Hakkım Varsa Eğer Helal Olsun Dostum...Selamlar

Tutulamaz19

Üye
Üye
İslama ve peygamber efendimize dil uzatan dinden uzaklaşmış ve boş konuşmaları dahada öamura batan insanları rabbim doğru yolu göstersin. ( Amin )

Muhammed Aleyhisselamın mucizelerinin en büyüğü Kur'an-ı Kerim'dir. Bugüne kadar gelen bütün şairler, edebiyatçılar, Kuran-ı Kerim'in nazmında ve manasında aciz ve hayran kalmışlardır. Bir ayetin benzerini söyleyememişlerdir. İcazı ve belagati insan sözüne benzemiyor.Yani bir kelimesi çıkarılırsa veya bir kelime eklense, lafzındaki ve manasındaki güzellik bozuluyor. Nazmı arap şairlerinin şiirlerine benzemiyor. İşitenler ve okuyanlar tadına doyamıyorlar. Yorulsalar da usanmıyorlar. Okumsaı ve işitmesinin sıkıntıları giderdiği sayısız tecrübelerle anlaşılmıştır. Nice azılı İslam düşmanları, Kur'an-ı Kerim'i dinlemekle, kalpleri yumuşamış, imana gelmişlerdir. Kur'an-I Kerim'i değiştirmeye çalışanlar oldu ise buna muvaffak olamamışlardır. Allahü Teala buna izin vermemiştir ve vermeyecektir.

Hayber gazasında önüne zehirlenmiş koyun kebabı koyduklarında, "Ya Resulallah beni yeme, ben zehirliyim" sesi işitildi.

tolga

Üye
Üye
Allah Kimseyi Sorgulamaktan Aklını Kullanmakdan! Aklını Başkalarının İpteğine Koyup Robotlaşmış Hiçbir Fikri İradesi Olmayan Kelle Sayılarının Peşine Takılmış Bom Boş İnsanlara Akıllarını Kendi İradeleriyle Kullanıp Araştırmak Sorgulamak ve Doğru Olanı Bulmayı Nasip Etsin! İlimin Bilimin Hakim Olduğu Aklın ve Vicdanın Doğru Bir Şekilde Harmanlandığı Eşitlik ve Özgürlüğü Şiar Edinmiş İnsanlarla Dolu Bir Dünyayı Nasip Etsin....Amin

Tekerlekli Sandalye