Nihayet engelli sağlik kurulu raporu işlemlerini başlattim

hazansairi

Üye
Üye
Merhabalar canlar...
Forumda elbette ki benden daha deneyimli arkadaşlarımız var. Bende bu foruma bir kaç kez "şu rahatsızlığım var, bu hastalıkla mücadele ediyorum, acaba bana engelli memur emekliliğine yetecek oran çıkar mı" mealinde birkaç kez yazmışlığım vardır.
Aylar süren kararsızlık mı desem, cesaretsizlik mi yahut üşengeçlik mi anlayamadığım bekleyişten sonra sağlık kuruluna randevu almak suretiyle başvurdum. Poliklinikleri gezdim, tanılar yazıldı vs. derken 5 ARALIK tarihine de Kurul randevusu verildi. Enteresan yoğun bir gündü bu gün. Ana baba günü koridorlarda, insanları adeta yararak doktorların sekreterlerine ulaşmak, polikliniklerine girmek, elde rapor, MR, ultrason Allah ne verdiyse inceletmek, yeni istenen tahlil, röntgen varsa onlara koşturmak yordu beni. En azından ilk etabı bitirmenin değişik yorgunluğuyla daha yeni eve girebildim. Allah'tan yaşamış olduğum ve en azından bildiğim ne kadar hastalığım varsa tanı kısımlarını aşağı yukarı hepsini yazdırdım.

ONKOLOJİ: 2. Evre Mide CA (GIST: Gastrointestinal Stromal Tümör-Opere)
GASTROENTEROLOJİ: Opere Mide CA+Subtotal Gastrektomi (Midenin %80'inin alınması)+Bilroth-II (Kalan Midenin Bağırsağa bağlanması)+Hiatal Herni (Mide Fıtığı)
NÖROLOJİ: Sol Ulnar Tuzak Nöropati
FİZİK TEDAVİ: Servikal Diskopati (Boyun fıtığı) + Lomber Diskopati (Bel fıtığı)
BEYİN CERRAHİ: Opere Sol Ulnar Sinir Lezyonu+Opere L5-51 Spondilolistezis+Opere Spinal İnstaibilite (Bel kırığı sonrası bel kayması 4 adet vida atılmıştı)
ORTOPEDİ: Bilateral Diz ağrısı+Eklem Romatizması+Evre-2 Gonartroz+Opere Menisküs

velkelam tanı olarak bunlar yazıldı (hepsinin evrakları, raporları vs bende mevcuttu)

Yine o meşhur suali yönelteyim: %40 için sizce şansım var mı? :cool:

Herkese sağlıklı günler, mutlu hafta sonları dilerim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=22273]hazansairi[/MENTION]
Merhabalar, emin olmamakla birlikte %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum. Sonucuda bizimle paylaşırsanız test etmiş oluruz. Geçmiş olsun.

hazansairi

Üye
Üye
Merhabalar, emin olmamakla birlikte %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum. Sonucuda bizimle paylaşırsanız test etmiş oluruz. Geçmiş olsun.

Merhabalar Halil Bey,
Bugün kurula girdim 2. Evre Mide Ca: %20 ve Tümörle birlikte alınan Midemin yüzde sekseni nedeniyle de (Subtotal Gastrektomi+Bilroth II) Klas 3 Sindirim Sistemi rahatsızlığının oranı olan % 50 verildi... (Balthazar'a göre % 60 ediyor ve sürekli) Diğer rahatsızlıklarımdan oran verin bile demeden (%40 yetiyordu çünkü) ayrıldım. Haftaya da raporumu alacağım...
Şimdi malum benim gibi sonradan engelli olanlar:
1- Çalışma gücü kayıp oranı % 50 ila % 59 arasında olanların, en az 5760 (16 YIL),

2- Çalışma gücü kayıp oranı 40 ila % 49 arasında olanların ise, en az 6480 (18 YIL), şartlarıyla emekli olabiliyor...

Şimdi benim kafam karıştı. Benim oran %60 ve yukarıdaki şıklardan birisi yüzde 50 ila 59 arasında, diğeri ise 40-49 arasındaki bir engel oranından bahsediyor...
Benim %60 engel oranıyla "engelli emekliliğine başvurmamda sıkıntı çıkar mı? Umarım iş "malülen emekliliğe" dönmemiştir.
Malumatınız varsa ve cevap verirseniz sevinirim..
Saygılar...

hazansairi

Üye
Üye

Merhabalar Halil Bey,
Bugün kurula girdim 2. Evre Mide Ca: %20 ve Tümörle birlikte alınan Midemin yüzde sekseni nedeniyle de (Subtotal Gastrektomi+Bilroth II) Klas 3 Sindirim Sistemi rahatsızlığının oranı olan % 50 verildi... (Balthazar'a göre % 60 ediyor ve sürekli) Diğer rahatsızlıklarımdan oran verin bile demeden (%40 yetiyordu çünkü) ayrıldım. Haftaya da raporumu alacağım...
Şimdi malum benim gibi sonradan engelli olanlar:
1- Çalışma gücü kayıp oranı % 50 ila % 59 arasında olanların, en az 5760 (16 YIL),

2- Çalışma gücü kayıp oranı 40 ila % 49 arasında olanların ise, en az 6480 (18 YIL), şartlarıyla emekli olabiliyor...

Şimdi benim kafam karıştı. Benim oran %60 ve yukarıdaki şıklardan birisi yüzde 50 ila 59 arasında, diğeri ise 40-49 arasındaki bir engel oranından bahsediyor...
Benim %60 engel oranıyla "engelli emekliliğine başvurmamda sıkıntı çıkar mı? Umarım iş "malülen emekliliğe" dönmemiştir.
Malumatınız varsa ve cevap verirseniz sevinirim..
Saygılar...

ecvet

Üye
Üye
Merhaba;
Engelli statüsünde 2013 yılında memur oldum 4a , 4b, ve 4c günlerimin toplamı benim engeli statüsünden emekli olmamı yetiyor. Sorun SGK ben Eğitim ve Araştırma Hasdtanesinden yeni rapor almamı söyledi ben bu hastaneden %65 rapor aldım fakat SGK bu raporu %37 düşürerek emekli olamasın dedi
1- SGK nın rapor oranının düşürme yetkisi varmı
2- Buna itirazı nereye yapmalıyım
3- SGK red mi eder yoksa hakem hastaneye sevk mi eder
yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tekerlekli Sandalye