ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer atama olduysa ve istenen belgeler eksikse bu arkadaşların ataması yanmıştır. ömss 2012den herhangi bir kuruma başka bir tercih döneminde tercih yapamazlar. şöyle bir madde var " atanmış memur 2 yıl boyunca başka bir kuruma atanamaz" bunun anlamı eğer iş başı yapamayan bu arkadaşlar 2 yıl boyunca başka bir kuruma sınav aracılığıyla tekrardan atama yapamayacaktır.

sevme_

Üye
Üye
derderbo sana bir sorum olucak bir tahmin yapmıssın aslında insana umut veriyor neye göre yaptın acaba?? ben 77 aldım mesela sence 2. tercih veya başka tercihlerde atanma sansım nedir? üst sınır demiştin sonra 75 e kadar iner demiştin şimdiden cvp için sağol

marcus_oredius

Üye
Üye
sanırsam derderbo direkt olarak ösym nin istatistiklerinden konuşuyor. sonuç olarak evet ek yerleştirme olursa üst sıralardan bayağa bir kişi eksilecek. sevme_ şansın olduğuna inanıyorum eğerki her zaman dediğim gibi dikkatli tercih yaparsanız.

derderbo

Üye
Üye
sevme kardesim 77 puanla siralaman nedir hangi alandan sinava girdin mesleki okul varmi

BARSAK

Üye
Üye
arkadaşlar meraba ben ticaret lisesi muhasebe bölümü mezunuyum eğer ikinci yerleştırmeler olursa hangi bölümleri yazabilirim bilgisi olann arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

mekansız67

Üye
Üye
alan kodları derken 2001 kodlar onlarımı sen alaplıda oturmusun bana telefon numaranı gonderırmısın

sevme_

Üye
Üye
derderbo sevgili kardeşim ben ticaret meslek lisesi muhasebe mezunuyum ama sanırım düz lise veya tic liseli pek fark etmiyor ssdece aranan niteliklerde fark ediyor o nitelikler aranırsa tabii ben 77 puan 6659 sıradayım ayrıca benim branşımda ve normal liseyi de yazabilirim sanırım önemli olan nitrelik sanırım.

marcus_oredius

Üye
Üye
düz lise veya meslek lisesi 2001 nolu kodda fark etmiyor herhangi bir liseyi bitirmiş olmak yeterli

derderbo

Üye
Üye
sevme arkadasim ek atama olursa bin kisi daha onunden gider 2.atamalardada eger maliye bakanligi vs gibi kurumlar senin alandan kadro acarlarsa sansin cok yuksek olur ayrica 3bin daha liseden kadro acilirsa ve cok dikatli tercih yaparsan buyuk bir ihtimale ve Allah'n izniyle atanirsin bende atamanizi insallah burda ilan ederiz Allah'a emanet ol

avatarimdaki cocuklar kizim ve oglum ellerinizden opsunler

sevme_

Üye
Üye
derderbo YÜCE MEVLAM çoçuklarını analı babalı büyütsün inşallah torunlarını da görürsün:) çok sağol sevgili kardeşim seni yazılarımla sıkıyorsam kusura bakma ek atama olmazsa ve maliye bak veya başka yerler benim niteliğimde aramazsa normal liseler gibi olrsa şansım sence o zaman ne olur ayrıca sence örtaöğretim imamhatip liselilaeri hariç düz lisede kaç kişi alırlar tahminen ??

derderbo

Üye
Üye
sevme kendi fikrim olarak 2bin ve 2bin 5yuz duzlise kadrosu acilir soyle ilk siralaman 6659 du 1atamada enaz1400 yakin aday onunden atandi ekatamda olur bunu duz memur olarak atarlarsa onunden 2400 aday yerlesmis olur kalan 4200aday.2.atamada 3500 kadro acilsa lise gerisi akilli tercih yapmana bagli

mcmr

Üye
Üye
mcmr kardes bazi engelli ogretmen kardeslerimiz basariyla surdurdukleri bazi medya,sivil toplum ve bakanliklardaki etkili duzeydeki burokratlar ve milletvekilleriyle yapilan gorusmeler sonucu omss ek yada 2.atamalarda ogrtmn atamasi olacakmis bu girisimlerle engelli ogrtmnlerin talep ve istekleri yerel ve ulusal basinda yayinlanma asamasindaymis yayinlandigi an artik ogrtmn atamalari kesine yakin olacak insaallah ona gore simdi eksik evraklarinizi tamamlamaya bakin

tşkler derdo kardeş. o zaman öğretmen alımı elbet olacak diyebilirmiyiz? eğer ki alım olursa ben ek kontenjanlara da başvurmam ve beklerim öğretmen kadrosunun açılmasını. birde evrakları tamamla derken ne ne demek istediniz acaba?

sevme_

Üye
Üye
derderbo neden bu soruları sorularım sana cünkü dogu tarafına tercih yapmam ailevi nedenlerle cok zor ben karadeniz bölgesindene istiyorum.Ama puanım yeter mi bilmiyorum akıllı tercih diyorsun ya ben karadeniz mesela samsun zonguldak ordu artvin kars v.ss illerinden yapıcam ama en büyük soru işareti bu puan (77) ile normal bir şekilde atanabillir miyim? sence 20.00 kişinin içerinde ortaöğretim gelme şansı nedir yukarda yazmışsın ama net olarak der misin başarı sıram 6659 karadeniz bölgesinden secersem sansım ne olu bu 20.000 kişinin içinden sence toplam örtaöğretim (mesela 10 kişi) kaç kişi alırlar imamhatiplilerden 40 puan alan memur olmuş onların önünde biraz olsun şansımız var mı? teşekkür ederim şimdiden sevgilerler

derderbo

Üye
Üye
mcmr.Memurlar net-Forum da-Engelli memurlar ve omss girecek memur adaylar-basligi icinde'Engelli ogretmenler ankarada bulusuyoruy' konulu basligi mutlaka oku butun engelli ogretmenlerin ust duzey gorusmeleri orda bulursun sonra tekrar burda paylas ben tercih yap yada yapma diyemem yukarda soyledigim arkadaslarla mutlaka irtibata gec hatta bir gurup ogrtm.arkadas onumuzdeki hafta basbakanlik mustesariyla goruseceklermis dedigim gibi mutlaka arkadaslarla irtibata gec.

derderbo

Üye
Üye
sevme size sunu soyluyum osym sit.den omss nin atama puan en yuksek ve en dusuk illere gore dagilimi iyi bak orda karadeniz bolgesindeki illerinin cogu dogudan daha alt puandan kapandigini goreceksin yani 20bin atamayi sayet kurumlar tamamlasa ozaman yuzde yuz atanirsin merak etme kardesim 2.omss ye kadar insallah atanirsin

mr.boris

Üye
Üye
derderbo kardeş yorumlarını dikkatle okudum.Benim puanım 76.4 ,sıralamam 7.402.Benim atanma şansım var mı 2. atamalarda?Bilgisayar operatörlük belgem de var.Diyanet memurlukları düz memurluğa çeviriceğini söylemişti.3.000 den fazla düz memur alımı olmaz mı?3.atama sence olur mu?Yorumların için şimdiden teşekkürler.

sevme_

Üye
Üye
derderbo az da olsa bir moral verdin saolasın inşallah herkes atanır inşallah herkesin dilediği olur ayrıca müjdeli bir haber gelse de 20.000 den daha fazla alım olsa:=)

marcus_oredius

Üye
Üye
keşke 20000 fazla alım olsa ancak bu sayı bile çok büyük bir müjde sevme_ eskiden yılda bir kaç kişi alınıyordu ve bunlar için tek tek sınava girmek zorunda kalıyorduk. umarım 60000 den fazla olan sınava girmiş olan arkadaşlar ve daha binlerce kuraya katılmış olan insan atanır.

Tekerlekli Sandalye