ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

derderbo

Üye
Üye
80.39..puan genl lise siralama 4154 du 2.atamalarda sans ne olur sizce arkadaslar simdiki sirlamam nedir onumde kac kisi kaldi yorumlarinizi paylasabilirmisiniz

ervah

Üye
Üye
hangi düzeydesiniz ervah.
ilinizi tercih ederken cevre illeri tercih etme şansınız varsa bence deneyin.
Lise ev,iş, çocuk hepsini sil baştan başka biyere götürmek biraz haksızlık olur gibi...Hem aldığım para kira yol...vs ile örtüşür ve bi kazançtan çok zarar olur kanaatindeyim aslında sanırım yaşadığım şehri seviyorum:)

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo tahminen önünden 1400 kişi eksildi. bu durumda senin çok dikkatli bir şekilde tercih yaparak en fazla kontenjan olan yerleri tercih etmeni tavsiye ederim.

marcus_oredius

Üye
Üye
ervah. şunu sorayım eşin çalışıyor mu. çocuklarla bir yıl belki biraz daha fazla idare edebilirler mi? eğer evetse bence şansını dene derim

ervah

Üye
Üye
ervah. şunu sorayım eşin çalışıyor mu. çocuklarla bir yıl belki biraz daha fazla idare edebilirler mi? eğer evetse bence şansını dene derim
Eşim açlışıyor çocuklardan biri kreşte biri martta merhaba diyecek bize:)İnşaAllahŞimdi cevabını duyargibiyim...

butterfly

Üye
Üye
ben 3800kişiyim eğer ikinci atama olursa genel liseden düz memurluk için şansım olur mu

marcus_oredius

Üye
Üye
evet senin işin zor ervah. hamilelikte eşlerin bir arada olması çok önemlidir. birbirinize destek olmak sevgi duymak lazım. allah bağışlasın bir çocuğunda kreşte :D bu dönemde cocuğun aile bütünlüğü önemli.

ervah

Üye
Üye
Her şey nasip..Aslında il dışını yazmıştık ama son gün bebeği öğrenip tercih değiştirdik :)Kısmet başka arkadaşlarınmış...Bekar bi insan belkide bu vesile ile evlenecek yada hiç çalışmayan biri için yepyeni bir iş...Allah herkesin gönlüne göre versin...
Bu arada 2. tercihler nerde kaldı acaba:confused:

marcus_oredius

Üye
Üye
bizde çikolata kolonya tatlı aldık bekliyoruz ama hala gelmedi. sabır edecez. ervah sana tavsiyem tercihlerinde kontenjanı yüksek tutman eğer tek il yazacaksan 3den az kontenjanları yazma.

butterfly kusura bakma şu ana kadar yazmadım. şansın var tercihlerini akıllıca yaparsan olur derim.

butterfly

Üye
Üye
açıkcası nasıl tercih yapıcamı bilmiyorum istedğim yer gaziantep veya çevresi oraların puanlarını esas mı almam lazım.atanmamaktanda çok korkuyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi iyi bir başlangıçnoktası oluşturmuşsun elinin altında harita varsa incele örnek olarak kilis, şanlı urfa, diyarbakır,mardin gibi iller var bunun yanında siirt şırnak batman elazığı gibi illerin en düşük ve en yüksek puanlarını incele bence.sıralama yaparken kendi ilinden başlayıp en uzağı en alta yazacak şekilde doldur. bundan sonra yazdığın tercihler kaçtane olursa olsun 15 den fazla olmasına dikkat et. kontenjanlara bak az kontenjanları ele. çünkü 1 kontenjanı olan bir kuruma bir çokkişi talip olur ama tek kişi atanır. 3 kontenjan ve üstü olanları tercih ederek az kontenjanlıları sil. bu işlemi taki sağlam bir 15 tercihin olana kadar yap.

sevme_

Üye
Üye
slm arkadaşlar markus sana bir sorum olacak bu 2 yıl zarfında ben kendi adıma diyorum bana sıra gelebilir mi daha önce de demiştim 77 aldım 6659 düz memurluk istiyorum tic meslek lisesi mezunuyum ama düz lise istiyorum zaten tercihlerde yoktu ti.meslek ile ilgili bölüm düz memurluk sansım ne olur ayrıca biliyor musun veya duydun mu düz lise kaç kişi atanacakmış sadece düz lise veya senin tahminin nedir ben bir de şöyle bişi duydum 20 bin kişiyi artıracaklarmış ama emin değilim sadece duydum arkadaşlarla konusuryorduk bir arkadaş dedi sevgilerle

marcus_oredius

Üye
Üye
şu anda şu eğitim düzeyinden şu kadar atanacak gibi bir bilgi yok. biz kendimiz 1. tercihe göre yorumlayabiliriz. şu anda herşey olabilir. bu sınav ve tercihler katılmış olan arkadaşlar için yeni bir çoğu kpssye girmediğinden tercihler konusunda tam bilgi sahibi değil. bu yüzden tercihler yaparken dikkatli olmak lazım. birçok kişi büyük şehirleri tercih edecek bu kesin olan birşey. çok az kimse yaşadığı ilin dışını tercih edecek büyük şehirlerden biri olmazsa. o yüzden herkesin şansı olduğuna inanıyorum. ama akılıca tercih yaparsa.

butterfly

Üye
Üye
2.atamalar hakkında net bilgi alamıyoruz umarım kandırmıyorlardır bizleri.eylül ayında dediler hala bir açıklama yok kimseden.

mr.boris

Üye
Üye
Bence kpss sınavından sonra 2 hafta içinde açıklanır.Marcus bana da tercihler konusunda yardım edersen çok makbule geçer.Her şeyin hayırlısı olur inş.

reiis

Üye
Üye
valla bana oyle geliyorki kpss tercihleri yapilirda bizimki hala muammada kalir

Sent from my iPhone using Forum Runner

marcus_oredius

Üye
Üye
tabi ki mr boris. her zaman

Tekerlekli Sandalye