ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

derderbo

Üye
Üye
mcmr arkadas 06/09/2012pers. Bazi engelli ogretmen arkadasimiz ASPBgi ozurlu ve yasli hizmetleri genel muduru aylin cifci hanimla yaptiklari gorusme var orda soylenen meb omer dincer kesinlikle eng ogretmen kadr.acmaktan yana degilmis fakat fatma sahin bakanimiz 2.atamalarda meb kadro acmak icin yogun baskisi varmis bununda basarilacagini soylemis

marcus_oredius

Üye
Üye
belirsizlik olduğundan ben kesin birşey söylemekten yana değilim. ancak olursa çok iyi olur. esasında ben meb konusunda birazcık hayal kırıklığına uğradım kendi kurumunun en üst eğitim düzeyini sadece hizmetli olarak alması biraz ayıp oldu.

derderbo

Üye
Üye
aynen dedigin gibi marcus kardes bu yakismadi meb e neyse hersey olacagina varir

sevme_

Üye
Üye
marcus sağol peki bu tahminlerinden sence orta öğretimde başarı sırası 6659 olan bir kişinin atanma şansı nedir bir tahmin:)) sevgilerler

marcus_oredius

Üye
Üye
daha önce dediğim gibi bu tercihler insan insana karşı. tercihlerini akılıca ve dikkatli yaparsan atanma şansın var. geçen tercihlerde 90 üstü puan haricinde 80 puanlar da hatta 70 60 puan alanlar bile atandı. karar verirken kendinin nelere katlanabileceğini ne kadar uzağa gidebileceğini iyice düşünmen gerek.

gdem88

Üye
Üye
Öncelikle herkese merhaba!
Ben aranıza yeni katıldım.Hepinizin yorumlarınızı ve verilen tavsiyeleri okudum.Çok faydası nı gördüm.Ben ÖMSS'ye katıldım.Puanım 74 olup 1600 sıralarda olup Lisans mezunuyum.İlk tercihlerde hiçbir yere yerleşemedim.Nedeni ise büyük şehirler üzerinde odaklanmış olmam (İstanbul,Ankara gibi).Şimdi size sorum şu:İkinci tercihler ne zaman olacak,İkinci tercihlerde bu puanla bir yere yerleşme ihtimalim nedir?Bu puanla tercih yaparken büyük şehirleri mi yoksa küçük şehirleri mi tercih etmeliyim?Bu konuda yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Allah atanamayan herkesin gönlüne göre iş kapıları açsın.

marcus_oredius

Üye
Üye
öncelikle hoşgeldin.

demin bahsettiğiniz tercihlerdeki en büyük problemdir. neden büyük şehirleri tercih ediyoruz? ikametgah, sağlık hizmetleri, sosyal hayat. öncelikle bunlar önemli olmasına rağmen bence şu ana odaklanılmalı. bundan şunu kastediyorum ankara istanbul gibi büyük şehirler genelde toplam 200- 300 kadro oluyor bu yüzden buralara sadece en yüksek puanlılar giriyor. şu anda puanınız ve sıralamanız bence dikkatli tercih yapma durumundasınız. 1 tercihlerden sonra ilk 700lerdesiniz. bence geniş bir yelpaze ile birçok ili kapsayan bir tercih ile şansınızın yüksek olduğudur. 2 tercihlerin zamanı şu anda muamma .

gdem88

Üye
Üye
Marcus_oredius verdiğin bilgin için teşekkür ederim.İkinci tercih listesi açıklandığında tekraren sizi bu konuda yorabilirim.Liste açıklandığında sizlerin yardımınıza ihtiyacım var...

derderbo

Üye
Üye
gdem88 hosgeldiniz burda sorulariza herzaman cevap bulacaksiniz insallah 2.tercihler yayinlanirda bizde rahat nefes aliriz

reiis

Üye
Üye
1. tercihi nasil kacirdim hala aklim almiyor nasil kacirdigima gerci nasipsiz hic bir sey olmaz ek veya 2. tercihteki belirsizlikte ayri bir bas agrisi suan icin tek umut kpss

marcus_oredius

Üye
Üye
her zaman gdem88

reiis 2. tercihlerde umarım daha dikkatli bir şekilde takip edersin. umarım gönlünce olur.

tufan01

Üye
Üye
sevgili mercus bende sizden böle bir cevap bekliyorum yani ben önlisanslı olarak sınava girdim ve 79,6 puan alarak 724. oldum senin arkadaşa yaptığın yorumu çok beğendim şimdi sizce 1. tercihlerdeki yerleştirmeden sonra ben kaçlardayım bana dönüm mesaj atarsanız çok mutlu olurum.

marcus_oredius

Üye
Üye
tufan01 sizin durumunuz ben gözümde iyi. şu anda tahminen ilk 200 arasındasınız hatta ilk 100 de bile olabilirsiniz. ancak yinede dikkati elden bırakmamalı olan bir durumdasınız. bence sizin için tercihlerde en iyi strateji ilk 5 tercihinize büyük şehir olan illeri yazmanız ve geri kalanı da bu illerin cevresindeki illeri yazmanız. bir sonraki atamada şansınızın bir çok kişi ye göre yüksek olduğuna inanıyorum.

reiis

Üye
Üye
benimde sansim yuksek ama ortada tercih yok o yuzden suan icin hic bir onemi yok

Sent from my iPhone using Forum Runner

marcus_oredius

Üye
Üye
reiis. umarım bu tercihlerde rahat bir şekilde olur. tercihler açıklandığında elimden ne gelirse yardımcı olmaya çalışırım.her zaman kapım sizlere açık.

reiis

Üye
Üye
sagol marcus umarim beni diyanetten sag gosterip sol vurmazlar diyanetin butun kadrolarini duz memurluga cevirmezler hayirlisiyla tercihler bi aciklansa bayram o bayram ola

Sent from my iPhone using Forum Runner

marcus_oredius

Üye
Üye
hatırladığım kadarıyla senin puanın bayağa iyi bence düz memurluk dahi olsa şansın olduğuna inanıyorum. sadece unutma dikkatli tercihler yapmak önemli. tercih yapacak herkesin unutmaması gereken en önemli şey insana karşı tercih yapıyorsunuz. başkasının neler düşündüğünü tahmin etmek üstünüzdekilerin neleri göz önünde bulundurduğunu düşünmek çok önemlidir.

derderbo

Üye
Üye
artik ek atamalar ve 2.atamalar hakinda resmi bir aciklamanin zamani geldi bu aralar biraz daha aktif arama meil vs gibi girisimlerimiz olmali ilgili ve alakali kurum ve kisilere ulasmaliyiz

derderbo

Üye
Üye
marcus oruidus kardes 20 bin kadronun doldurulmasi sanirin maliye bakanliginca onaylamistir o halde 20 bin kadruyu 2012 Omss yle doldurulmasi mecburimi eger bu 20 bin kadroyu doldurmasalar biz engellilerin nasil hak arayisi icine girmemiz lazim bilginiz varmi.kamu kurumlarinin DPB na bos engl.kadrolarini cok az yada hic bildirmiyorlarmis bu konuda ASPBgi basbakanliga sikayet edecekmis bizlerin yapacagi ne gibi eylem olabilir

marcus_oredius

Üye
Üye
evet 20000 kadro 2012 ömss ile doldurulması mecburi.plan ve proğram hazırlanırken bu temel olarak alınır. ancak 2012 döneminde atamaları boş olan 2013 döneminin ilk yarısına aktarılabilir. bu şekilde her tercih döneminde boş kalanlar bir yarım dönem ötelenir.

Tekerlekli Sandalye