ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo 70 puana kadar iner bence neden mi dikkatli tercih yapılarak. senin 80 puan taban yazman bir çok kişinin bu konuda umutsuzluğa düşürdü bu 1. tercihte birçok kişi ancak 90 puana kadar olanlar yerleşir demişti ben 87 puanla yerleştim. senin 80 puan tabanın nerden çıktı sen açıklarmısın?

akbar_han

Üye
Üye
sevgili marcus_oredius ben lise mezunuyum.74,07679puenım var 9718 ci sıradayım....ikinci atamada sizce şansım nerdir.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi öncelikle eğer dikkatli bir şekilde tercih yaparsan şansın olabilir. şunu unutma önünden kişiler elendi. ama hepsi değil.elindeki sertifika varsa bunları da dikkate alarak akılcı bir tercih yaparsan olmayacak şey değildir. sonuçta burda illa ki yüksek puan alan kazanmıyor. akıllıca tercih yapan kazanıyor. makine ye karşı olsa hayır yok derdim ama tercihi insan yapıyor. o yüzden bence şansın var.

derderbo

Üye
Üye
derderbo 70 puana kadar iner bence neden mi dikkatli tercih yapılarak. senin 80 puan taban yazman bir çok kişinin bu konuda umutsuzluğa düşürdü bu 1. tercihte birçok kişi ancak 90 puana kadar olanlar yerleşir demişti ben 87 puanla yerleştim. senin 80 puan tabanın nerden çıktı sen açıklarmısın?
marcus arkadasim ben sansyok demedim duzliselerde 80 altina zor iner diye meslek liseler daha avantajli dedim 70alan duz lise mezunun atanmasi icn 23bin kadronun en az 12 bin liseden olmasi lazim

derderbo

Üye
Üye
yoksa ben asla umutlanan arkadaslarin herzaman duacisyim Allah hepimizin yardimcisi olsun seninde atanmana en cok sevinelrdenim Allah isinde basari ve yukselme nasip etsin hepinizi Allah'a enanet ediyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
ama derderbo sen insan faktörlerini de hesaba almıyorsun. bunu da göz önüne alman gerek. eğer sert yazdıysam af ola. şunu unutma geçen tercihte birçok kişi üst sıradan elendi. yoksa benim gibi birçok kişi atanamazdı. bu yüzden 70 puanlılarda şansı olduğunu düşünüyorum. eğer tercihlerini akıllıca yaparlarsa. sonuç olarak makineye karşı değil insana karşı tercihte bulunuyor. insanda beklenmedik şeyler yapma eğilimlidir. benim tahminim 70 puana kadar atanan olacak. çünkü daha üstlerde konya ankara istanbul eskişehir izmir ve bursa gibi büyük şehirlerde yığılma olacak.

tufan01

Üye
Üye
derderbo kardeşim bu 80 puan altına zoriner dedeğin lise içinmi yoksa herkez içinmi ben önlisans mezunuyum bizde sınava 6950 kişi katıldı ve ben 79.6 punala 724.oldum arkamda epey kişi bıraktım ama ilk tercih olmadı tahminen önümdeki 723 kişiden çoğu yerleşti bizde 1500 kişi aldılar şöyle daha fazla alsalardı ben girerdim herhalde sizce benim ikinci tercihde şansım varmı umarım sizin dediğiniz gibi seksan tabanı bana denk gelmez gerçi bizde önlisansda 80 puanın altında yaklaşık benim derceme bakarsak 6300 kadar kişi var eğer 80,puan taban olursa hiç önlisans almıyacaklar anlamına geliyor diye düşünüyorum

derderbo

Üye
Üye
tufan01 arkadasim ben 80 puan derken bakin duz lise mezunlari icin dedim yukarda yazilarimi iyi oku onlisans icinse senin bu puanla ek atamalarda bile sansin yuksek
marcus oridus liseden sinva girenlerin yaklasik 39 bini duz lise istisnai belki 75-76 ufak bir oran olabilir oda 23bin kadronun tamamini atamasini yaparlarsa

derderbo

Üye
Üye
marcus sen lisedenmi sinava girdin Omss puanlari 85-84 araligina kadar seyrek ama 84-83 ile 75-76 arasi cok yogunlasma var lise icin ornegin

marcus_oredius

Üye
Üye
liseden girdim evet farkındayım ancak demin dediğim gibi. insan insana karşı tercih yapacağı için puan ancak %10luk bir belirtec. tercihte yaşadığınız yer tercih edeceğiniz meslek kolu (memurluk hizmetli vhki ...gibi) gibi bir çok veri var.

tufan01

Üye
Üye
teşkkür ederim derdebo içimi rahatlatın ya aslında ben adanlıyım ve düz memurluk istiyorum ve bunun neticesinde adana ve çevresini yazdım ama gelmedi kısmet ama şansımın olması beni rahatlat dı

tufan01

Üye
Üye
mercus-oredius öncelikle atanmana rağmen bizi bırakmayıp devamlı bize içimizi ferahlatan bilgiler verdiğin için kendi adıma da diğer arkadaşlar adına da çok teşekkür ederim şimdi ben end elektronik bölüm mezunuyum yani sınava önlisans grubundan girdim ve 6950 kişi arasından 79.6 puanla 724.oldum fakat ilk tercihlerde ben adanalı olduğum için ve özel durmumdan dolayı çok uzağa gidemiyeceğim için adana çevresini yazdım ama olmadı tercihlerim tamamında düz memurluk yazdım çünkü adana ve çevresinde elektronik teknikeri açığı yokdu bu yüzden ilk atamada atanamadım zaten bende düz memurluk benim için daha rahat olur bu yüzden düz memurluk istiyorum siz bu işden apey anladığınız için sizden fikir almak istedim sizce benim şansın ne kadar bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum

derderbo

Üye
Üye
bende tesekkur ederim tufan bey zaten 01 den anlamistim adanali oldugunu bende ankaraliyin 06 yani hic uzulme atanirsin kardes zaten aciklamalara bakarsan 2.atamalarin yuzde 80ne yakini duz memurluk olacak suanda tahmini yeni siralaman ilk 20 lerdesin diye dusunuyorum Allah yuzunu guldursun

marcus_oredius

Üye
Üye
puanın güzel tufan01 ancak temkinli olmalısın. adana bildiğim kadarıyla bayağa iyi bir puanlamayla kapatmıştı 1 tercihlerde. kilis osmaniye içel(belki) düşünmelisin bence. tabi burdan çıkarak adananın çevresini de incelemelisin. 2 tercih ler başladığında daha ayrıntılı bir yorum yapabilme şansım olur.

tufan01

Üye
Üye
teşekkür ederim derderbo allah herkezin gönlüne göre versin eğer adana ve çevresini yazmayıp biraz açılsaydın şuan memurdum be neyse çünkü istanbulda bile 79.2 puanla girenler olmuş kısmetsizlikmidir nedir benim seçtiğimi yerler 83 le paşalamış neyse ikinci tervihde biraz daha açılmayı düşünüyorum kısmet umarım sınava giren herkez yerleşir biryerlere

tufan01

Üye
Üye
yorum için teşekkür edrim marcus-oredius kısmetden öte olmuyor ilk tercihde biraz daha açılsaydım şimdi memurdum ya istanbul ankaraya bile benden az puana alanlar yerleştiğini görünce üzüldüm ama şansım devam etmesi teselli ediyor beni ösym siteden araştırdım şansıma seçtiğim yerler 83 punala başlamış bide mersinin ve osmaniyeni punaları adanadan fazla olmuş anlıyamadım demek çok talep var bu bölgeye seninde dediğin gibi şartları biraz daha zorlayıp ikinci tercihde daha açılmalıyım verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim

derderbo

Üye
Üye
marcus oriudus kardesim seniki daha iyi oldu hic olasa garantiye aldin insallah 1-2 sene sonra eskisehire donersin

Tekerlekli Sandalye