ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

marcus_oredius

Üye
Üye
amin. bakalım belki siirttende hoşlanabilirim kalırım orda :D ama hanım bana bayağa bir kızar sanırım öyle birşey yaparsam

sylvester19

Üye
Üye
ilk atamada okadar dianet boş kdrosu kaldı, neden atanamadın??? yazsan gelirdi, 1900 civarı diyanet kodrosu boşa çıktı...

hunter

Üye
Üye
nacizane fikrim ilk atamalar sonuçlanmadan ikinci atamalar hakkında konuşmak erken olur kanaatindeyim ilk atamalarda yerleşenlerden evrak teslim etmeyen olacak,evrak teslim edip,vasıfları uymayan olacak,atandığı yeri beğenmeyip işbaşı yapmayan olacak,bunları kurumlar dpb'ye bildirdikten sonra dpb bir çalışma yapar diye düşünüyorum,ocak/2013 daha mantıklı bir tarih bence..

marcus_oredius

Üye
Üye
hunter bence 1 tercihte atanılan ve açıkta kalan kadroları ancak 3. tercihte görebileceğimizi tahmin ediyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
bence en azından 3 tercih olacak eğer kpss tarzında olursa 4. tercihlerin olması güçlü bir ihtimal.

mr.boris

Üye
Üye
O zaman harika.Zaten 20 bin memur atanacağı söylenmişti.Bana da olur gibi geldi.Hayırlısı olsun hepimize..

turukku

Üye
Üye
bu dedikleriniz birazda 2. yerleştirmedeki alımlarla ilgili şayet 1. yerleştirmeye yakın bir rakam çıkarsa açıkçası ben 3. yerleştirmenin olacağını çok düşünmüyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
bence umudu kaybetmemek gerek. benim inancım 3üncü hatta 4üncü tercihlerin olacağı yönünde.

bayramteacher

Üye
Üye
marcus_oredius......patron ben 4 yıllık yani lisans mezunuyum.2263. sıradayım ve puanım 69,43183.....bize 2132 kadro ayrılmıştı ve 999 kişi atandı....erinmedim atanan kişileri ve puanları tek tek saydım..benden daha az puan alıpta atanan farklı kurumlar olduğu için sanırım 122 kişi var..bunlar benim rakibim değildi ama düz memurluğun dışında tercih ettikleri ve başkasıda olmayınca düşük alsalarda atandı-arz/talep tabiki.....benden daha yüksek alıpta atananda 877 kişi....4001 ve 6225 ti sanırım meb onaylı bilg. sertifikası dahil 447 düz memurluk vardı........5017 kişi girmiş bizden sınava..(diyanet kadrolarındaki o 855 kadronun sadece 5 tanesi dolup 850 tanesi boş kalınca kötü oldu..keşke herkes atansaydı o kadrolarada 850 kişi daha elenseydi aramızdan.)......BU SORU TUHAF OLABİLİR AMA EĞER DÜZ MEMURLUK ÇOK OLURSA BENİM 69,4 İLE ATANMA ŞANSIM ÇOK UZAMAZ DEĞİLMİ?......SAYGIYLA VEDE TEŞEKKÜRLER....

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi 2263 sıradasınız önünüzden 877 kişi atandı (2263-877=1386) şu anda sıranızın 1386 olduğu için eğer 2 tercihte yine 2132 kadro ayrılırsa ki ben bundan daha fazla olacağını tahmin ediyorum ( açık kalan diyanet kadroların düz memurluğa çevrilmesi durumunda) sizin şansınız var ancak dikkat edin sıralamanız ilk 1000 de değil o yüzden dikkatli bir şekilde tercihlerinizi yapmanızı öneririm bilhassa büyük şehir belediyelerden uzak durmanızı tavsiye ederim buraya yazacak arkadaşlar daha yukarıda olacaktır. tercihinizi yaparken gidebileceğiniz en uzak köşeden başlayarak en yakına doğru bir plan yapın. biliyorum birçok kişi evli eşinin işi var bırakamıyacağı ancak şunu unutmayın eş durumundan 1 yıl sonra geri dönme olasılığınız var. aile bütünlüğünü koruma yasası bunu sağlayabilir. 2. tercihler açıklandığında daha fazla yardımcı olmaya calışacam.

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar acaba ömss sınavında ortaöğretime kaç kişi ayırdılar haberi olan var mı burda arkadaşlar mesela lisans 2000 kişi ayırdı filan diyor yanlış anlamadımsa acaba örtaöğretime düz lise veya meslek liseleri kaç kişi ayrıldı savgilerle

marcus_oredius

Üye
Üye
geçen tercihten bahsediyorduk sevme_ şu anda 2. tercih konusunda bilgimiz olmadığından aynı sayıları baz alıyorum. en azından ilerde bir referans noktamız olacağından işleyişi daha rahat adapte edebiliriz.

sevme_

Üye
Üye
ok marcus ama senin tahminin yok mu veya başka arkadaşların mesela düz lise meslek dahil 7 ve ya 8 bin kişi alırlar mı?

marcus_oredius

Üye
Üye
benim tahminim toplamda 10000 lise 3500 lisans 4000 önlisans ve 2500 kura tarzında 20000 göre.

mcmr

Üye
Üye
Merhaba Marcus size bi kaç sorum olacak bilgilendirirseniz gerçekten minnettarım.
Ben Bilgisayar öğretmeniyim. Sınavdan 75 civarı bir puanla 1382. oldum.
1) İkinci atamada öğretmenlik kadrosu açılılr mı sizce?
2) AÇılmazsa Ek atama da atanma da atanma durumum ne kadardır?
3) Deniz Kuvetlerinin memur alımına kaç kişi alınacak ve memur olduktan sonra nerede görev alınacak bilginiz varmı ve puan olarak ne kadar olabilir?
Siz sürekli takipte olduğunuzdan dolayı sorayım dedim . ELinizden geldiğince yardımcı olabilirseniz minnettar olurum. Teşekkürler..

marcus_oredius

Üye
Üye
selamlar mcmr bayağadır görmüyorum seni umarım iyisindir.
sorularına gelince
1. bence öğretmenlik kadroları yaz aylarında alınır. ancak açık kadrolu okullar olursa o zaman bu 2. tercihte alınma ihtimali var.
2. şu anda ek atama olup olmayacağı belli değil.
3. deniz kuvvetleri veya herhangi bir askeri branşın memur alımı hakkında bilgim yok ama olursa haberdar ederim.

bu arada sıralaman iyi bir arkadaşımız hesapladığı kişi sayısından hesaplarsak 1382-877= 505 inci sıradasın çok akıllıca tercih yaparsan herhangi bir memuriyete geçme şansın yüksek olduğu düşüncesindeyim. öğretmenlik güzel meslektir benim eşim, babam, annem öğretmen olduğundan dolayı çok iyi bilirim. umarım öğretmenlik kadrosu açılır ve senide onların arasında görme şerefine nail oluruz.

Tekerlekli Sandalye