ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

marcus_oredius

Üye
Üye
rap43 benim görüşümce 11, 13, tercihlerin ölü çünkü az tercih alan yerlerin altına yazmışın.genelk olarak hizmetli ( yani fiziki güçisteyen yerler) yazmışsın. puanın evet düşük amam daha önce dediğim gibi allahtan ümit kesilmez. bu sınav ilk bu tercih ilk neyin ne olacağını gerçekten bilmiyoruz.

marcus_oredius

Üye
Üye
engellihayat iyi veya kötü sonuçlarla bekilyoruz kardeşim. her durumda gönlümüzde ve forumuzda yer sahibisin.

mütevazi adam lütfen puan ve sıralamanı yazabilrsen daha verimli yorum olur.

rap43

Üye
Üye
teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için marcus peki bişey daha öğrenmek istiyorum okuduğum bölümden yada sertifakadan avantajım olurmu sizce baştan sona kadar sayfaları inceledim bölümümle aranan nitelikli yeri yazan kimseyi görmedimde?

mutevazi.adam

Üye
Üye
engellihayat iyi veya kötü sonuçlarla bekilyoruz kardeşim. her durumda gönlümüzde ve forumuzda yer sahibisin.

mütevazi adam lütfen puan ve sıralamanı yazabilrsen daha verimli yorum olur.

01. Tercih 10020121521 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
02. Tercih 10020122345 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / TAHSİLDAR (KONYA / SELÇUKLU - )
03. Tercih 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122317 İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (MALATYA / MERKEZ - Merkez)
05. Tercih 10020123517 ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI / MEMUR (MERSİN / AKDENİZ - Taşra)
06. Tercih 10020121761 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI/MEMUR (AFYONKARAHİSAR/TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121831 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KAYSERİ / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020121845 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MANİSA / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020121785 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BURDUR / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020121819 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ISPARTA / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020121817 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (HATAY / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121895 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020121827 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARS / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020122865 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ERZURUM / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020121849 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MARDİN / TÜM İLÇELER - Taşra)

10,566. sıradayım. 74 küsüratlı bir puanla. Ortaöğretim mezunuyum. Pek yakın durmuyor atamam, ama kritik bir konum. Hayırlısı olur inşallah :)

mives

Üye
Üye
arkadaşlar bende tercihlerimi paylaşıyorum.puanım 89 lise sıralama 814 yorumlarınızi bekliyorum.
1.diyanet işleri başkanlığı memur kocaeli merkez taşra 1 kişi
2.türkiye kamu hastaneleri kurumu memur kocaeli tüm ilçeler taşra 2 kişi
3.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı memur kocaeli tüm ilçeler taşra 2 kişi
4.ekonomi bakanlığı veri hazırlama ve kontrol işletmeni kocaeli gölcük taşra 1 kişi
5.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı veri hazırlama ve kontrol işletmeni kocaeli tüm ilçeler taşra 1kişi
6.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı anbar memuru kocaeli tüm ilçeler taşra 1 kişi
7.bilim sanayi teknoloji bakanlığı memur sakarya adapazarı taşra 1 kişi
8.gıda,tarım hayvancılık bakanlığı memur ankkara tüm ilçeler merkez 22 kişi
9.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı veri hazırlama ve kontrol işletmeni sakarya tüm ilçeler taşra 2 kişi
10.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı veri hazırlama ve kontrol işletmeni düzce tüm ilçeler taşra 2 kişi
11.gıda,tarım ve hayvancılık bakanlığı santral memuru ankara tüm ilçeler merkez 1kişi
12.sağlık bakanlığı memur bolu tüm ilçeler taşra 1 kişi
13.milli eğitim bakanlığı hizmetli kocaeli tüm ilçeler taşra 14 kişi
14.milli eğitim bakanlığı hizmetli düzce tüm ilçeler taşra 6 kişi
15.milli eğitim bakanlığı hizmetli bolu tüm ilçeler taşra 2 kişi

marcus_oredius

Üye
Üye
mives benim görüşümce 8. ve 11 tercihlerin ölüdür çünkü daha az tercih alan illerin altına yazmışsın. genel olarak yazdığın yerler yoğun ilgi gören yerlerdir.ankara eskişehir gibi illerden tercih yapanlar yakın olduğundan dolayı sakarya gölcüğü yazıyorlar. düzce de eskişehir bursa ve istanbul tarafından sıkça tercih edilir. puan ve sıralaman güzel umarım hayırlısı olur.

marcus_oredius

Üye
Üye
mütevazi.adam puanın ortalamada. tercihlerin genelde çok tercih alan yerleri seçmişin. ama sıralaman güzel olmuş. benim tahminim şu anki durumda az sayıdaki memurluklar olduğundan dolayı olmayabilir. ancak bu sınav daha ilk defa yapıldığından dolayı kpssden farklı tercih düşüncelerimiz olduğu gibi benzer düşüncelerimiz de var.

genelde düşündüğümüz şeyler:
1. aile ve kendi şehrimize yakın olmak
2. sağlık bakımından yardım alabileceğimiz yerlere yakın olmak
3. engelli vatandaşa beldiye tarafından kolaylık sağlanan iller
4. ulaşım
5. sosyal etkinliklerin olması

kpss ile atama isteyenler
1. aile ve şehrimize yakın olmak
2. sosyal etkinlikler olarak daha gelişmiş illeri
3. ulaşım

bu genelde yüzyüze konuştuğum insanlardan edindiğim izlenimler. ancak ilerde tercih yaparken lütfen daha az tercih gelebilecek yerleri tercih edebilirseniz daha fazla şansınız olabilir.

mives

Üye
Üye
teşekkür ederim marcus.AMİN İNŞALLAH.

mutevazi.adam

Üye
Üye
mütevazi.adam puanın ortalamada. tercihlerin genelde çok tercih alan yerleri seçmişin. ama sıralaman güzel olmuş. benim tahminim şu anki durumda az sayıdaki memurluklar olduğundan dolayı olmayabilir. ancak bu sınav daha ilk defa yapıldığından dolayı kpssden farklı tercih düşüncelerimiz olduğu gibi benzer düşüncelerimiz de var.

genelde düşündüğümüz şeyler:
1. aile ve kendi şehrimize yakın olmak
2. sağlık bakımından yardım alabileceğimiz yerlere yakın olmak
3. engelli vatandaşa beldiye tarafından kolaylık sağlanan iller
4. ulaşım
5. sosyal etkinliklerin olması

kpss ile atama isteyenler
1. aile ve şehrimize yakın olmak
2. sosyal etkinlikler olarak daha gelişmiş illeri
3. ulaşım

bu genelde yüzyüze konuştuğum insanlardan edindiğim izlenimler. ancak ilerde tercih yaparken lütfen daha az tercih gelebilecek yerleri tercih edebilirseniz daha fazla şansınız olabilir.

İzlenimleriniz genelde benim de karşılaştığım şeyler. Açıkçası ben memur alım sırasına göre dizilimi gerçekleştirdim. İlk 5 Buna göre sıralıydı. Sonrasında 12 tercih te 3 er adet memur alımı yapan iller. Özellikle Genel İdari Hizmet seçtim çünkü atama olursa tayin olanağının ve atandığım yerde verilecek işin kalitesi ile ilgili kaygılarım vardı, az da olsa garantilemek istedim. Geneli 10. derece. Şehir sıralaması ise şöyle oldu;

Bir arkadaşım geçen yıl belediyelerin ve kurumların açtığı sınavlara sürekli giriyordu. Onun izlenimi 60 ile Kocaeli ve Bursa'ta ataması yapılan kişiler olduğu, 85 ve üzeri puan alan kişilerin atanmalarının garanti olması için doğuyu yazdıklarıydı. Yani 85-100 arası doğu, 60-85 arası da orta anadolu ve batı'ya atandığı için uyardı. En mantıklı sıralama buydu, çok fazla kişiyle görüştüm bu konuda sıralamayı da düşününce biraz şans ama genelde strateji. Mantıklı ama umarım düşündüğümüz gibi olur.

Ek atamalara kalırsam da ona göre farklı seçimlerim olacak. Forumda da bunun gözlemlerini yapıyorum.

rap43

Üye
Üye
teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için marcus peki bişey daha öğrenmek istiyorum okuduğum bölümden yada sertifakadan avantajım olurmu sizce baştan sona kadar sayfaları inceledim bölümümle aranan nitelikli yeri yazan kimseyi görmedimde?

marcus_oredius

Üye
Üye
dikkatli şekilde eleyin karalarınızı. ben kpssde ve ömssde tercihlerimi yaparken genel olarak önüme bir harita koydum başlangıç olarak. ömssde yaptıklarımı şöyle sıralayım

1. haritayı önüme koydum
2. türkiye genelinde il il engelli sayısını bulmak için google üzerinden araştırdım
3. yaşamayı düşündüğüm illerin cevresindeki illerin sosyal alt yapısını inceledim
4. illerde engelli bireylerin eğitim düzeylerine göre sıraladım.

sadece kutunun içini düşünmedim yani ( kendi ilimin cevresini yazmadım mesela)

marcus_oredius

Üye
Üye
olabilir rap43 şu anda ne yazıkki bütün tercih yapan arkadaşlar buraya tercihlerini bildirmedi. bildirmeyen arkadaşların neleri yazdı yazmadı bilemeyiz. ama en iyi şekilde sonuçlanması için allaha dua etmekten başka yapabileceğimiz kalmadı. biz kendimize yardım ettik şimdi allaha bize yardımcı olması için güvenebiliriz.

rap43

Üye
Üye
evet haklısın teşekkür ederim marcus allah razı olsun bizimkide bir umut işte ordan burdan teselli bulmaya çalışıyoruz kendimize amin inşallah rabbim herkezin gönlüne göre versin :D

marcus_oredius

Üye
Üye
birşey değil rap43 asla umudunu kaybetme. bu sınav daha br başlangıç daha ilerleyen zamanda neler olacağını ne gibi gelişmeler olacağını kimse bilmiyor.

mutevazi.adam

Üye
Üye
Haklısın marcus, iş sadece atanmakla da bitmiyor, gerçekten bilinçli tercih yapıyor muyuz? bunu irdelememiz gerekiyor en başta. yoksa ardahan yazıp atanırsın onda sıkıntı yok ama orada yapabilir misin? önemli olan da bu. bilgi aktarımın için çok teşekkürler. :)

marcus_oredius

Üye
Üye
birşey değil ilerleyen zamandabenim kullandığım kaynakları toplayıp bir set halinde bu sitede yayınlayacam. şu anda ek bir kaç yeni excel tablosu üzerinde çalışıyorum. umudum bunları ayın 15de en geç 20sinde siteye koyabilmektir.

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır kendimin kullandığı verileri ve eğer açıklanırsa tercihten sonra hangi il minimum kaç puan ile atama almış gibi ikinci tercihte elimizde bulunması gerekn bilgilerin toplu birşekilde excel veri tablosu şeklinde hazırlanmış bir paket. sınav müfredatı için bence en az 3 ömss sınavı olamsı gerek belirleyebilmek için.

mutevazi.adam

Üye
Üye
Ben de onu diyecektim. Çalıştığım birçok yerden sapkın konular çıktı sınavda. Hmm, merakla bekliyorum :)

ya nasip

Üye
Üye
marcus_oredius hocam
nasip olur atanırsak komisyon olayı nasıl olacak? komisyonun işlevi ne olacak bilginiz varmı?

Tekerlekli Sandalye