ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

rap43

Üye
Üye
kazanırsakta bu seferde işe başlayana kadar heycan uyuyamayız :)

marcus_oredius

Üye
Üye
yapma kardeşim 10 gündür uyumuyorum bir sonuç açıklansın ben yatar. :D

rap43

Üye
Üye
o zaman yarın seni sitede bulamazsak bilelimki kazandın ve uykuya daldın :D

marcus_oredius

Üye
Üye
kazansamda kazanmasamda yarın uyuyacam. artık hatalar yapmaya başladım demin arkadaş aradı bende ekstra nikel pil varmı diye bayağa ters konuşmuşum.tekrardan aradım özür diledim. yorgunum ama uyuyamıyorum. normalde 5 güne 8 saat uyku yetiyor ancak şu anda stress te olduğundan bilmiyorum en kötü ihtimal bende pazartesi haber alacaksınız bu garanti.

rap43

Üye
Üye
haklısınız şuanda herkez aynı durumda strest heyecan ve kafalarımızda acaba soruları dolaşıyo allah hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip eder inşallah.

marcus_oredius

Üye
Üye
inşallah dua ediyorum akıyla karayla bu işi bitirdik sonuçlarıda iyisi ve kötüsüyle öğprencez bazılarımız sevincek bazılarım üzülcek ama unutmamak grekir ki daha önümüzde tercihler var.

YassaX

Üye
Üye
SAYIN YASSAX;
Tercih yapılan illerin yanında hangi devlet dairesi oldununda çok büyük bir önemi var mı?Tüm ayrıntısıyla gönderiyorum tercihlerimi birkez daha bakarmısınız?:)

1.Tercih MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KARAMAN / MERKEZ - Merkez)
04. Tercih MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / MEMUR (ANTALYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ANTALYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANTALYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (ANKARA / MERKEZ - )
08. Tercih BİLim, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / MERKEZ - Merkez)
09. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - )
11. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
12. Tercih TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (AFYONKARAHİSAR / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / MEMUR (AFYONKARAHİSAR / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih NEVŞEHİR BELEDİYESİ / MEMUR (NEVŞEHİR / MERKEZ - )
15. Tercih AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (KIRŞEHİR / MERKEZ - Merkez)
[/QUOTE]

EMONE ; Ben bir önceki sayfada listenizle ilgili yorumumu yaptım. Yanindakiler detayların cokta fazla önemi yok.. Meslek Kodlarından Tercihleriniz fazla olsaydı olabilirdir

ygtbkts

Üye
Üye
s.a yassax yorumlarını okuyunca nasıp oldu sıteye uye oldum allahın ıznıyle sadece yorumunnu paylasırsan sevınırım kardeşim smdıden allah razı olsun...

64 puan aldım 25.000 inci sıra sanırımmm hç sansım yok bılıorum elektrık mezunu oldugum ıcın hepsını elektırık sectım kardeşim sence nasıl olurr bı ümit varmıdır allahın ıznıylee yorum sadeceee....

01. Tercih 10020121531 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / TEKNİSYEN (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
02. Tercih 10020123419 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (TRABZON / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 10020123407 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ORDU / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020123333 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ANTALYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020123345 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (BURDUR / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020123363 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ERZURUM / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020123495 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (BAYBURT / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020123393 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (MALATYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020123503 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ARDAHAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020123429 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (YOZGAT / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020123369 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (GÜMÜŞHANE / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020123361 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ERZİNCAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020123325 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ADIYAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020123329 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (AĞRI / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020123379 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (KARS / TÜM İLÇELER - Taşra)

YassaX

Üye
Üye
ygtbkts kardeşim; Aleyküm Selam . Amin . İNŞALLAH . ALLAH SENDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ...

Tercihlerin konusundaki yorumuma gelince ; öncelikle Teknisyen kadrolarını secmen en mantıklısı . 2001 Kodu yani Herhangi Bir Lise Programından Seçseydin, hiç bir şansın olmazdı . Ancak yine de puanın 64 olması ve düşük olması şansını zora sokmaktadır . Ankara - Trabzon - Antalya - Ordu - Erzurum - Burdur - Malatya Tercihlerinin olma şansı bence hiç yok . Diğer tercihler içinde çok çok azda olsa meslek nedeniyle bir şansın olabilir. Bu Puan ve Sıralama 2 Yıl gecerli . Her atama döneminde bu tarz meslek tercihleri yazıp; büyükşehirlerden uzak durursan ; şansın olabilir düşüncesindeyim. Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi elek seçtiğin için branşlısın bir ihtimal şansın var. tercihlerin kötü değil. umarım hayırlı olur.

ygtbkts

Üye
Üye
yassax kardeşimm bn bi ümit die bekliorum ınss nasıp olursaaa tutmasada gerçektenten ihticı olan kazanır ınsss .... allah razı olsunn bı ümit beklıcezzz allhtanümit kesılmez.. yorumun için çok tskr ederm kardeşimmmm..

ygtbkts

Üye
Üye
marcus_oredius.. ınss kardeşim cok zordaaa olsa bı ıhtımal allah razı olsunnn... ıns sızlerındeee en güzel sekıldeee ıstedıgınız yerlerr tutarr..

YassaX

Üye
Üye
ygtbkts kardeşim ; Rica Ederim . Amin . İNŞALLAH . ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN .. Tabikide Ümitsiz olmamamız lazım ... YÜCE RABBİM; HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
teşekkür ederim kardeşim umarım herkesin gönlünden geçen olur. şu son yarım günün içindeyiz yarın sabah umudum herkesin kazansada kazanmasadaen iyi şekilde geçirmesi. unutmayın daha önümüzde çok zaman var ve daha bir sürü tercih var. kazanan arkadaşlara da tebrikler.

meredith

Üye
Üye
Büyük gün geldi, herkes için hayırlı, uğurlu ve mutlu sonlanması dileğiyle.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi vannın puanlarda sıralaması bayağa bir yukarıdaydı diye hatırlıyorum. akıllıca tercih yaparsan herşey mümkün.

derderbo

Üye
Üye
80.39 genel lise 2.atamalarda sansim varmi acaba yorumlarsaniz cok sevinirim onceki sirlama 4154 sindi 2500 lerdeymisim

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar ben 7400 deydi sıralamam şimdi kaça düştü tahminen?

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo şansın vardır. ancak dikkatli bir şekilde tercih yaparsan şansını kendin artırsın. tahminen önünden 800 kişi civarında indir mr boris. 6600 sıralara tekabuleder.

Tekerlekli Sandalye