ÖMSS 2012 ile Atanamayan Adayların Dikkatine !

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
arkadaşlar bu 2 cı tercıhler ne zaman kacırıcam dıye korkuyorum.her zaman sıteye gıremıyorum...bırde bu tercıhlerde nasıl yapmalıyız yanı neye gore ıl

ervah

Üye
Üye
Ösym nin sitesini takip ederseniz orada hem en doğru bilgiye ulaşır hemde tercih zamanını kaçırmamış olursunuz.Neye göre tercih yapma konusuna gelince bu çok göreceli bi kavram ama şunu diyebiliriz ösym nin kendi sitesindeki sayısal verilerden yararlanılabilir.Örneğin 93 alt puanla kapatmış bir memurluğu sizin puanınız 70 ise çok tercih etmeniz doğru değil bence.Taban puanı 81 olan bi yeri tercih etmeniz daha doğru.Ama her şeyin en iyisini Allah bilir...Cümlemizin hakkında hayırlısı...

marcus_oredius

Üye
Üye
evet ervah haklısın bilhassa ösym sitesinin takipi konusunda.

ösym nin sayısal verilerini takip etmek çokönemli keşke 2-3 tercih sayısal veri olsa daha iyi bir sistem oluşturur. ancak belirli konular vardır ki bunlar tercih yaparken dikkat edilmesi gerek. bunların en önemlisi puanınızı ve sıralamanıza göre tercih yapmaktır. taban puanlar biraz bu sistemde görecelidir.

KEREMALİ

Üye
Üye
slm
bakan şahin trt de böyle diyor
Yıl Sonuna Doğru 2. Yerleştirme Yapılabilecek

ÖMSS 2. yerleştirmenin ne zaman yapılacağı sorusuna ise Bakan Şahin şöyle cevap verdi:

"Engelli istihdamında 21 bin açığımız var. Biz bu sınavı 2 yıllığına yaptık. 2 yıl geçerli bu sınav. 7 bin kadronun 5 binine atama yaptık. 2 bin kadroya yıl sonuna kadar atama yapacağız inşallah. Atama sürecini hızlandıracak mekanizmaları güçlendiriyoruz biz."

marcus_oredius

Üye
Üye
evet bu şekilde bir ifade kullanıldı ancak şu anda tam tarih ve tam ne kadar alım yapılacağına dair bir bilgi yok. umarımen yakın zamanda bu acığa cıkar.

cinbomlu36

Üye
Üye
slm ben yenıyım lan böyle saçma bı sınav görmedım ben adam 50 puanla atanıyo bız 70le atanamıyoz nasıl iş nerde 44 bın kışi alınacaktı noldu bu ek yerleştırmeler nezaman olacak bılenız varmı tşk

YassaX

Üye
Üye
cinbomlu36 ; Hitaplar konusunda biraz daha seviyeli olursak iyi olur ... Şahsa hitap etmesenizde forumda yazdıklarınızı herkes okumaktadır. Evet ; sizden daha düşük puanlı biri atanabilir ancak o kişinin mesleği vardır ve o meslekle ilgili de boş kontenjan varsa atanır ... Örnek : Ziraat Mühendisi olarak atanan Arkadaşların çoğu 65-75 Aralığındadır. Ben 76 almama rağmen lisans olarak atanamadım. Ancak; dediğim gibi meslekleri olan kişilerin; yazabilecekleri kontenjanları da varsa atanırlar.Örnek : Ortaöğretim Ebelik Mezunu bir tanıdığım 69 Puanla İstanbul a atanması gibi ... Ek yerleştirmeler konusunda netlik yok. Bana Ek Yerleştirme diye birşey olacağını sanmıyorum. Olursa ikinci yerleştirmeler olur, oda Yılbaşından önce çok zor gibi duruyor ... Ancak ÖSYM Sitesinden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Sitesinden, buradan takipte kalmaya devam...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
cimbomlu36 44bin kişi alınacak lafını nerden duydunuz başlangıçtan beri 20bin kişi idi. bu tek tercih değil 2012 ile 2014 arasındaki bütün tercihlerin toplamında olacak rakam.

artı Yassax kardeşimin değindiği hitabet ile ilgili yorumuna katılıyorum. biraz daha düzeyli bir şekilde yazmanızı rica ederim.

cinbomlu36

Üye
Üye
slm arkadaşlar aldığım habere göre engelli atamaları 18.28 kasım aralarında yapılacakmış saygılar eğer farklı bılgı alan varsa EMRE_202020@HOTMAİL.COM MSJ ATA BILIRLER

YassaX

Üye
Üye
cinbomlu36 ; sizin dediğiniz haber farklı . KPSS ile alımların haberinden bahsediyorsunuz . Açıklama Şu şekilde :

"" Milyonlarca adayın merakla beklediği kpss memur atamaları tarihi belli oldu. Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre atamalar 19 – 28 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Geçen yıl 140 bin memurun alındığı kamuya bu yıl 70 bin memur ataması yapıldı. KPSS sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 17 bin 387 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunuldu. Yapılan talebin %16.73′ü orta öğretim, % 27.47′si ön lisans ve % 56′sının da lisans düzeyinde olduğu belirtildi. Bu taleplere göre kamuya ortalama olarak: 2768 lise , 4671 ön lisans, 9688 lisans mezunu memur alınacak. ""

En son açıklamaya göre ÖMSS Sonuçlarına göre Engelli Memur alımları ; 2013 Yılının ilk 3 ayında olacağı ifade edildi. Net bir tarih malesef henüz belli değil ...

Bu arada size bilgi verilecek yer ; özel mesaj ya da özel mailiniz değil ; sitede sorduğunuz sorunun altına yazılılır, bilginiz olsun. Sizin dediğiniz tarzda bir durum olsa yani herkes özel mail ve mesaj yolunu kullansa ; sitemizdeki forumda yazışmanın bir anlamı ve amacı kalmaz ...

KAYNAKÇA: KPSS Memur Atamaları 19-28 Kasım 2012 Tarihleri Arasında Yapılacak

Saygılar ...

hatac

Üye
slm ben yenıyım lan böyle saçma bı sınav görmedım ben adam 50 puanla atanıyo bız 70le atanamıyoz nasıl iş nerde 44 bın kışi alınacaktı noldu bu ek yerleştırmeler nezaman olacak bılenız varmı tşk

Ben de 70 aldım ve atanamam herhalde herkes 80-90 falan almış

YassaX

Üye
Üye
Herkes için Hayırlısı Olsun ... Sabır ve Dua ile Bekleyip & Gelişmeleri göreceğiz ...

Saygılar ...

tolga

Üye
Üye
Merhaba Dostlar 2012de Kurada Çıkmadıydım 2013 İlk 3 Ay Atama Yapılacağı Söyleniyordu Tekrar Tercih Yapmamız Gerekecekmi? Eğer Öyleyse Tercihler Nezaman Yapılıyor Bilgisi Olan Varmı?

hatac

Üye
Merhaba Dostlar 2012de Kurada Çıkmadıydım 2013 İlk 3 Ay Atama Yapılacağı Söyleniyordu Tekrar Tercih Yapmamız Gerekecekmi? Eğer Öyleyse Tercihler Nezaman Yapılıyor Bilgisi Olan Varmı?

Ben de merak ediyorum ben de ilk tercihlerde atanamadım, aldığım puanla pek şansım yok ama ikinci tercihleri merak ediyorum ne zaman acaba

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam hatac,

Şansım yok deme arkadaşım, önceden bilemezsin ki...ne olur umudunu kaybetme ve çok şanslıyım de ki şansın bol olsun olur mu?
Niye ilk tercihlerde atanamadın biliyor musun ? Çünkü senin için en hayırlısı 2. tercihlerde atanman olacaktı.

Umutla kalın, şansla kalın,

YassaX

Üye
Üye

tolga bey ; merhabalar ... 2012 ilk atamalarda Kura'da cıkmadı iseniz ; ÖMSS / 2013 - 1. Atamalar için tekrar ÖSYM nin sitesi üzerinden Tercihler alınacak ve yerleştirme işlemleri yapılacak, yani sizin Noter Huzurunda Kura çekimi olacak. Şu anda açıklanan 193 Kadro için ... ÖSYM Henüz Tercih Kılavuzunu yayınlamadı ... Devlet Personel Başkanlığı Kadroları açıkladı, LİNK'te : DPB

Kadroların artırılması hususunda açıklamalar ve görüşmeler var ... Bizde heyecan ve sabırla bekliyoruz ... ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve bizim sitemizden ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını takip etmenizi öneririm ...

Saygılar ...

ozgur_bedenler

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese mrblar,bu ömms nedir,ben lise mezunuyum 0/0 80 ağır özürlüyüm,bu sınava girmek için gerekli şartlar nelerdir?bende bu sınava girebilirmiyim???biri cvplandırırsa sevinirim..

derderbo

Üye
Üye
Özgür–bedenler Ömss(özürlü memur seçme sınavı) lise,önlisans ve lisans alanlarında %40 ve üzerinde engelli raporu olan engellilerin girdiği sınav.29 nisan 2012 yapılan ömss sınanavını kaçırdıysan şimdiden 2014 yapılması beklenen sınava (ömss)hazırlan

YassaX

Üye
Üye
ozgur_bedenler ; Öncelikle Geçmiş Olsun ; ALLAH ŞİFA VERSİN ... Size 2 Adet LİNK vericem, tıklayıp o verdiğim yerlerdeki bilgileri okuyun ...

1- ) http://www.dpb.gov.tr/dosyalar/pdf/kpss/omssmemur.pdf --> Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ) 'nın Engelliler için Yayınladığı ÖMSS / Kura Rehberi

2-) ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları --> ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları Konu Başlığında Açılmış Tüm Konular ( Sitemizdeki )

Bu iki verdiğim LİNK'teki bilgiler sizi aydınlatacaktır. Bunun haricinde sorularınız olursa ; forum üzerinden sorduğunuzda elimizden geldiğince cevaplanacaktır ... Ek bir bilgi şu : % 80 Ağır Özürlü Olmanız ÖMSS Sınavına girmenize engel değildir ancak ; ağır özürlü olduğunuz için ; Raporunuzda Çalışamaz & İstihdam = Hayır & Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen Tarzı ibareler varsa ; atandıktan sonra Atandığınız kurum açısından bir sıkıntı olmaması için cok cok iyi araştırmalısınız ... Bazı kurumlar bu duruma dikkat ediyorlar ... Benimde şu aşamada vereceğim bilgi bu kadardır ...

Saygılar ...

ozgur_bedenler

Üye
Üye
yassax ve derderbo tşk ederim bilgileriniz için...peki ben 2022 aylığı almaktayım 3 ayda bir 1130 tl ve yakınımda benden dolayı bakım aylığı alıyor,bu engel teşkil edermi?sınava girsem bu aylıklar kesilirmi?tşkler

Tekerlekli Sandalye