ÖMSS - 2012 ( Özürlü Memur Seçme Sınavı) için Tercih Kılavuzu Hakkında Bilgilendirme

osman35

Üye
Üye
ozkancey 71 puan aldım hakkari şırnak van ağrı gibi yerleri yazsam atanırmıyım acaba ?

YassaX

Üye
Üye
osman35 bey ; öncelikle ; Hangi Mezuniyet Grubundan Girdiniz ; Kacinci siradasiniz, bunlar onemli .. Gerci bu bilgileri verseniz de yine de size su anda net yorumlar yapmam mumkun degil.. Ancak şunu soyleyebilirim : 3 Büyükşehir ve diğer Büyükşehirler haric, cok az tercih edilen iller yazilidiğinda yine de şansınız olma ihtmali var... Ancak Net Atanırsınız ya da atanamazsiniz diye bisey soyleyemem ... Size şu ili yazin bu ili yazmayinda diyemem... Tercih Kılavuzu bir açıklansın; ona göre genel Yorumlarda bulunabilirz.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

mahoni_48

Üye
Üye
Ozkancey bey misal haziranda bir tercih klavuzu yayinlanacak ve onlisans lisans lise gibi ilgili mezun olunan programlardan atama yapilacak lisans duzeyinde ilk alim kac kisi olur ve bu alimlar 2 yil boyunca devam edecek ya ilerki donemlerde hangi aylara alim yaparlar bir fikriniz varmi bu konuda

YassaX

Üye
Üye
mahoni_48 Lisans Düzeyinde ilk alım kac kisi olur bilemiyorum.. Ancak Şu şekilde Yorum yapabilirim ... 7.000 Kişi İlk atamada toplamda alınacak rakam diyorlar ...Oda Yuzde Yuz Degil bence ... Neyse ; 1.750 Lisans, 1.750 Ön Lisans, 1.750 Lise , 1.750 Kura Ataması şeklinde bir düşüncem var ... Ne kadar Doğrudur onu bilemem ... İlk atama diyelim Haziran Sonunda oldu.. İkinci atama icin yorumum : Ekim Ayında; Kurumlar Devlet Personel Başkanlığına , Açık Kontenjanlarını bildiriyorlar ... Kasım - Aralık gibi ikinci atama da olma ihtimali olabilir.. Bunlar benim ; Kendi Kişisel Yorumlarımdır, Bilginize ... Saygılar ....

mahoni_48

Üye
Üye
Ozkancey bey ilginiz ve yorumunuz icin tesekkur ederim allahdan umut kesilmez deyip bekleyecegiz ve gorecegiz butun arkadaslarin hakkinda hayirlisi neyse o olsun diyorum

YassaX

Üye
Üye
mahoni_48; Rica Ederim ... Amin İNŞALLAH ... Karamsar ve Umutsuz Olmamak Lazım ... Herkesin Hakkında Hayırlısı Olsun İNŞALLAH ...

osman35

Üye
Üye
osman35 bey ; öncelikle ; Hangi Mezuniyet Grubundan Girdiniz ; Kacinci siradasiniz, bunlar onemli .. Gerci bu bilgileri verseniz de yine de size su anda net yorumlar yapmam mumkun degil.. Ancak şunu soyleyebilirim : 3 Büyükşehir ve diğer Büyükşehirler haric, cok az tercih edilen iller yazilidiğinda yine de şansınız olma ihtmali var... Ancak Net Atanırsınız ya da atanamazsiniz diye bisey soyleyemem ... Size şu ili yazin bu ili yazmayinda diyemem... Tercih Kılavuzu bir açıklansın; ona göre genel Yorumlarda bulunabilirz.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

lise mezunu olarak girdim durumum şu şekilde

ÖMSSP1 Puanı 71.80316
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 12571
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334

yinede az daha sabredelim bakalım

SESSİZ34

Üye
Üye
Merhaba arkdaşlar özkan bey yanliş annalamyin ama mesleğinşz branşiniz öğrenmem de sakinca yoksa özelinden yada buradan yazabilirseniz sevinirim merak ettim sadece
diğer arkdaşlar için de sabir diyorum sadece fakat ikinci atamaya kalirsak işde o zaman bende sabredemem ayri konu :) hayrilisi olsun hakkimizda inş hayirlsiyla atanacağiz guzel yerlere arkdaşlar puanim az die gözunuuz korktumayin guneş doğamdan neler doğar.

@esra

Üye
Üye
özkan bey tercih klavuzu açıklandımı arkadaşm açıklandı diye bir bilgi verdide teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
@esra hanım ; malesef henüz açıklanmadı... Arkadaşınız size yanlış bilgi vermiş... Bu kadar kısa sürede genelde açıklamıyor ÖSYM .... Benim Tahminime göre 10 ila 15 Haziran Civarlarında ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinin DUYURULAR Bölümünde yayınlanır ... Beklemedeyiz ... Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Merhaba arkdaşlar özkan bey yanliş annalamyin ama mesleğinşz branşiniz öğrenmem de sakinca yoksa özelinden yada buradan yazabilirseniz sevinirim merak ettim sadece
diğer arkdaşlar için de sabir diyorum sadece fakat ikinci atamaya kalirsak işde o zaman bende sabredemem ayri konu :) hayrilisi olsun hakkimizda inş hayirlsiyla atanacağiz guzel yerlere arkdaşlar puanim az die gözunuuz korktumayin guneş doğamdan neler doğar.

SESSİZ34 ; Sakarya Üni. İ.İ.B.F. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Mezunuyum ... 4,5 Yıllık Eski bir Bankacıyım ... ÖMSS - 2012 ye Genel Özürlü - Lisans Bölümünden girdim .. Sadece ÖMSS - 2012 ve KPSS - 2012 - Lisans Hazırlanmak için hic bir işte şu an için çalışmıyorum ... 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden beri ÖMSS Hakkındaki Tüm Gelişmleri Takip ediyorum ... Bu sitede 4-5 aydan bu yana ÖMSS Konularında Kategori Yöneticiliği yapip ; Engelli Kardeşlerimize Gücümüz Yettiğince Yardımcı olmaya çalışıyorum ... Bu kadar bilgi benim hakkımda Yeterli Sanıyorum ... Saygılar ...

ada

Üye
Üye
arkadaşlar özürlü sınav sonuçlarına ulaşan oldumu???

YassaX

Üye
Üye
TERCİH ve TERCİH KILAVUZU HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Benim Tahminim ; Tercih Kılavuzu; 7 ila 15 gün arasında yaklaşık 10 ila 15 Haziran Civarinda yayınlanacağını düşünüyorum... ÖSYM; Devlet Personel Başkanlığından Aldığı Kontenjanları; Düzenleyerk; Duyurusunu Kendi İnternet Sitesinden yapacak ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında; Kac tane Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans'ın ; hangi ilde, Hangi ilçede ve hangi özel şartla yer aldığını belirtecek ... Bize sayı olarak diyecek ki ;Örneğin : 15 Tane Tercih Hakkın var ( Bu 15 Rakamı tahmini ve örnek bir rakamdır, yanlış anlaşılmasın.. Benim Tahiminime göre 15 ila 25 Arası bir tercih hakkı verecekleri düşüncesindeyim ) .. Daha sonra ; belirlenen tarihler arasında ; Aday İşlemleri Sistemi ---> ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde ; T.C. No ve Şifrenizle bu işlemi gerçekleştirerek tercihlerinizi yapacaksınız.. Tahmin Ediyorum ki ; Bir Baraj Puanı Sözkonusu olmayacaktır ... Ancak bu sadece bir tahmin. 2012 - ÖMSS nin bir örneği olmadığı için, diğer örneklerden yola çıkarak, ÖSYM nin de Mantığı Çercevesinde yorumalarda bulunuyoruz.. Bazı Kontenjanların yanında ÖZel Şartları Olabilir : Örnek : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası , Örnek : Eğitim Bilimleri Mezunu Örnek: İlahiyat Mezunu ---> Bunlar Kesin Olur demiyorum, Örnek Olarak veriyorum... Bu özel şartları taşımıyorsanız, o kontenjanı tercih hakkınız olmuyor .. Zaten ; Diyelim ki ; Eğitim Bilimleri Mezunu Değilsiniz; ancak Özel Şartta Eğitim Bilimleri Mezunu istiyor, siz ÖSYM nin sitesinde O tercihi yaptıktan sonra ; bir sonraki işleme geçemiyorsunuz, sistem hata veriyor, siz de bu durumu duzeltiyorsunuz ...
Kendi ilimizde kaç tane Kontenjan olacağı ise ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında belli olacak ... Ayrıca ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı öğrenmemiz tabiki güzel bişey ancak ; Başka illerdeki Engelli Kardeşlerimiz de bizim ilimizi Tercih Edebileceğinden ; Kendi ilimizdeki sıralamamızı Öğrenmemiz ; yerleşme ve bunu tahmin etme anlaminda , çok büyük bir farklılık olmayacaktır ... Örneğin : Kocaeli ili diyelim; İstanbul, Ankara ve Bursanın Tam ortasında bir yer .. Kocaeli de ; Lise Grubundan 2.000 inci oldunuz diyelim.. Kocaeli ilindeki sıralama da da; 200 üncü olduğunuz ... Diyelim ki ; Kocaeli de 300 Lise Kontenjanı var.. Bu durumda siz kesin yerleşirim diyemezsiniz .. Neden ? --> Çünkü ; Kocaeli Ulaşım Açısından iyi bir yerde olduğundan ; İstanbulda ki engelli kardesim, İstanbuluda Üstteki tercihlerine yazacak, ancak ; İstanbul Cok Cok Tercih Edilen bir il olduğundan ; cunku cok fazla katılım var....Sadece ve Sadece İstanbul Tercihi Yapmak ; risklidir düşüncesindeyim ... Tercih Kılavuzu ve Tercihlerle ilgili ancak bu kadar özet yorum yapabilirim ...

Saygılar ...

engellenemez

Üye
Üye
Merhaba ben ömss den 85.200 puan aldım kendi öğrenim seviyemde 1800. yüm. yaklaşık 48000 aday arasından. yerleşme imkanım nedir.

YassaX

Üye
Üye
engellenemez; Puaniniz ve Siralamaniz gayet iyi Tebrik ederim.. Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı var bunu bilemiyoruz .. Tercih Kılavuzu yayınlandiğinda görebileceğiz... TErcih Listesinizi olustururken; Cok Tercih Edilen İlleri Hep secerseniz sıkıntı olur. Tercih Listesine Az Tercih Edilen İllerede yer vermelisiniz ..

Saygılarımla ...

engellenemez

Üye
Üye
engellenemez; Puaniniz ve Siralamaniz gayet iyi Tebrik ederim.. Kac tane Ortaöğretim Kontenjanı var bunu bilemiyoruz .. Tercih Kılavuzu yayınlandiğinda görebileceğiz... TErcih Listesinizi olustururken; Cok Tercih Edilen İlleri Hep secerseniz sıkıntı olur. Tercih Listesine Az Tercih Edilen İllerede yer vermelisiniz ..

Saygılarımla ...

yanıtınız içn çok teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
engellenemez; Rica Ederim ...

Mehmet KUCUK

Üye
Üye
Özcan bey ben daha yeniyim ÖMSS puanı 86,29 ve başarı sırası 199. sıradayım önlisans mezunuyum atanır mıyım sizce? 15 tane tercih hakkın var dedin bu KPSS tercihler kılavuzuna benziyor mu? değil mi? cevabınızı bekliyorum.

Mehmet KÜÇÜK
saygılarımla.

Tekerlekli Sandalye