ÖMSS - 2012 ( Özürlü Memur Seçme Sınavı) için Tercih Kılavuzu Hakkında Bilgilendirme

YassaX

Üye
Üye
Mehmet KUCUK Bey ; 15 Tane Tercih Hakkı var demedim... Yorumlarımı iyi okursaniz anlarsiniz ... Bence 15 ila 20 Arasi Tercih Hakkı Olacağını Düşünüyorum.. Örnek 15 Tane Tercih Hakkı Olursa diye 1-2 tane örnek verdim.. Yanlis Anlasilmasin... ÖMSS nin bir öncesi ve örneği olmadiği icin su anda sadece yorumlarda bulunuyoruz.. Tebrik Ederim.. Puaniniz ve Sıralamanız Gayet Güzel ... Tercih Kılavuzu Yayınlandığında GüzeL bir tercih listesi oluşturursaniz, atanma şansınız yuksek..Yanliz Özrünüz ile Atanacağiniz işlerin uyumlu olmasina dikkat edin..KPSS ye Benzer tarzda olacaktır .. Tercih Kılavuzu Yayınlandığında göreceğiz İNŞALLAH ...
Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılarımla ...

NOT : Yukarıdaki Mesajlarımda Söylediklerim Aynen Şu Şekildedir : """ Bize sayı olarak diyecek ki ;Örneğin : 15 Tane Tercih Hakkın var ( Bu 15 Rakamı tahmini ve örnek bir rakamdır, yanlış anlaşılmasın.. Benim Tahiminime göre 15 ila 25 Arası bir tercih hakkı verecekleri düşüncesindeyim ) """

namso42

Üye
Üye
Tercihler ne zaman açiklanacak bir bilgisi olan varmi? Teşekürler.

namso42

Üye
Üye
Tercihler ÖSYM nin sitesinde mi yayınlanacak... Ben ÖSYM nin sitesindeki Duyurular bölümünü takip ediyorum ama doğru yere mi bakıyorum acaba?

namso42

Üye
Üye
Arkadaşlar ben lise mezunuyum. Pazartesi günü (18.06.2012) KPSS kayıtları başlayacakmış. Bu sınava girmek avantaj mı yoksa dezavantaj mı olur. Ayrıca ÖMSS ye giren birisi KPSS ye de girebiliyor mu, bunun bi kısıtlaması ya da ÖMSS sınavına bi zararı olur mu. Kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Teşekürler.

YassaX

Üye
Üye
namso42 ; KPSS Sınavına girme düşünceniz varsa ; avantaj mi getirir; dezavantaj mı ? bu sorunun cevabı sizde... ÖMSS ye calistiğiniz bilgileriniz taze ise ; altyapınız da iyi ise ; 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak KPSS ye kadar 3 aylık zamanda bu sınava iyi bir şekilde hazırlanacabileceksiniz ; avantaj olur...ÖMSS ye giren biri KPSS ye de girebilir ... Ben ÖMSS - Lisans Olarak 29 Nisan 2012 tarihinde ÖMSS ye girdim.. 9-18 Nisan 2012 Tarihleri arasinda da KPSS - Lisans Sınavına Başvuru yaptım. Nasipse 7 Temmuz 2012 Tarihinde de KPSS - Lisans a gireceğim ... Bunun bir KISITLAMASI Ya da ÖMSS 'ye BİR ZARARI KESİNLİKLE YOKTUR ... Benim Bilgilerim Kesindir ... KPSS - Lisans Başvurumu yapmadan önce ÖSYM yi Telefon Edip Teyit aldim .... ÖMSS ye girdiğimi KPSS ye de girmek istediğimi soyledim.. ikisine de girebilirsiniz sorun olmaz dediler ... Ayrıca ; Engelli Raporu olan bir kişinin ; diyelim ki fiziki bir sorunu yok ; Nöroloji kaynaklı ya da daha farklı bir durumda olan bir kişi KPSS ye başvuru yaparken Engelli Raporunu Belirtmek zorunda değil.. Engelli Raporu Olanlara KPSS de Tek Avantajı Sınava Giriş Şartları Acısından Fiziki bir kolaylık sağlıyor ... ÖRNEK : Görme Engelli bir kardeşimizin bunu KPSS başvurusunda belirtmesi lazim; İşaretleyici ve Okuyucu imkanı sağlanıyor ... Tekerlekli Sandalyede Olan bir kardesim bunu da belirtmek zorunda... İnsülin Pompasi kullanan bir şeker hastasi da ; en basinda KPSS Başvurusunda bunu belirtmek zorunda ve Engelli Raporunu da ibraz etmek zorunda ... Sınav Ücretiniz 35 TL ... 18 Haziran 2012 Pazartesi Gunun ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinin DUYURULAR Bölümünden KPSS - Başvuru Kılavuzunu Kedi Bilgisayarınıza indirip ; güzelce inceleyin ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

KPSS Ortaöğretim / Ön Lisans Başvuru Duyurusunun LİNK'İ : http://www.osym.gov.tr/belge/1-13529/2012-kamu-personel-secme-sinavi-kpss-ortaogretimonlisan-.html

Saygılar ...

sevda123

Üye
Üye
merhaba.ben lise mezunu olarak sınava girdim 75.34057 puan aldım başarı sıram 8352 toplam giren kişi 47334.sizce atanma şansım nedir?çok teşekkürler.

muneza

Üye
Üye
Özkancey kolay gelsin Kpss 2010 tercihleri başladı tercihi nasıl yapıyoruz nasıl göndereceğiz yardımcı olurmusun
Saygılar

YassaX

Üye
Üye
sevda123 hanım ; 2 Yıl içinde Toplamda 20.000 Engelli Ataması Olacağı ifade edildi ... Bu Puaniniz ve Sıralamanız 2 Yıl için geçerli ... İlk atamada da 7.000 Engelli Alınacağı soyleniyor ... Ancak ; Kaci lise , Kaci Ön Lisans , Kaci Lisans Bilemiyoruz ... Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasını bekliyoruz .. Şansınız azdir ya da çoktur diye bir yorum yapamam... Acıklanacak Kontenjanlar , Özel şartlar ve Diğer Şartlar hepsi etkili olacaktır ... Size Tavsiyem ; Tercih Listesinin ilk sıralarına tercih etmek istediğiniz il ya da ilçeleri yazin; kalan tercihlerinizi de az tercih edilen illeri secmeye bakın ( 17 Büyükşehir Belediyesi İlleri haric , Marmara , Ege , Batı Karadeniz , Akdeniz, İç Anadolu Haricinde Kalan Yerler Genelde Az Tercih Edilen yerler ... ) .. Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Özkancey kolay gelsin Kpss 2010 tercihleri başladı tercihi nasıl yapıyoruz nasıl göndereceğiz yardımcı olurmusun
Saygılar

muneza ; Bu Konu Başlığı KPSS yi ilgilendirmiyor ... Ayrıca ; Ben Daha önceden KPSS Sınavına Girmedim ... ÖMSS konularında bilgi Sahibiyim ... Bu konuda sorarsaniz yardimci olabilirim .. Madem 2010 KPSS ye girdiniz : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> Bu Tercih Kılavuzunu ; iyice okuyun; Herşey Orada Anlatılmakta ...

Saygılar ...

fcbülent

Üye
Üye
özkanbey bişey daha sorcam benim meb. bilg. sertfikam var yanız ömss sınavına kayıt olurken vermedim. şimdi nasıl belirteceğim bilg.sertifikam olduğunu tercih yaparken nasıl anlıycaklarki bn tercih yapsam olmuyanda yapıcak diyelimki puanıda yüksek bnden yalnız onun meb.bilg sertfikası yok o kişiyi öncelik olarak alırlar bunu nasıl ayrıştırcaklar

YassaX

Üye
Üye
fcbülent bey ; ÖMSS Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; Bazı Kontenjanların karşısında KODLAR Olucak.. Mesela 6225 Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası.. Sen ; O Kontenjanı sectiysen ; Diyelim ki Atandın ; Atandığın Kuruma MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikasını Zamanında ; Gerekli Evraklarla birlikte vermiş olman gerekir ... Sertifkası olmayan bir kişi ; 6225 Kodlu ; Sertifika isteyen bir yeri yazdiğinda ; Atandığı Kuruma Sertifikasını ibraz edemediği takdirde atamasi iptal oluyor ... Ayrıca ; ÖMSS Başvurularında Sertifikalarımızı vermedik , cunku o zaman gerekli degildi.. Senin de sertifikanı vermemiş olman sorun olmayacak ... Atanırsan ; Atandiğin Kuruma İbraz Edeceksin... fcbülent bey ; size bir tavsiyem de ; Örnek Olmasi acisindan KPSS Tercih Kılavuzunu bir inceleyin ; Tercih Kılavuzu Nasil birseymiş, Bir fikriniz olmuş olur :

ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Saygılar ...

namso42

Üye
Üye
Özkan bey, ben de KPSS tercih kılavuzunu indirdim şöyle bir göz gezdirdim. Hiç değilse bir fikir vermesi açısından. Ancak birşeyi çözemedim. Her tercihin karşısında en az bir tane nitelik kodu (NİT1 NİT2 NİT3 şeklinde) koymuşlar. Bu kodların ne anlama geldiklerini yani ne nitelikleri belirttiklerini nereden anlayacağız.

Bir diğer sorum ise nitelik kodu olmayan hiç kontenjan göremedim kılavuzda bu ne anlama geliyor. Bütün tercih yerleri en az bir nitelik mi isteyecek yani.

Tabi bu yazdıklarımın hepsi KPSS tercik klavuzu için geçerli ama yine de kafam takıldı. Bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Teşekürler.

M

marcusore

Guest
tercih kılavuzun sonunda o niteliklerin tanımları yazıyor. örnek olarak 2001 lise mezunu 6225 meb bilgisayar sertifikası gibi. munezanın sorusuna cevap ise tercihleri ösym nin sitesinden yapıyorsunuz tc kimlik no ve şifrenizle tercihler bölümünden giriş yaptıktan sonra kılavuzda istediğinizi yerlerin kodlarını teker teker forma giriyorsunuz ondan sonra kaydetinizde tercihlerinizi yapmış oluyorsunuz.

YassaX

Üye
Üye
namso42 ; marcusore Arkadaşımız Sorunuzu Cevaplamış ... Tercih Kılavuzunun Sonuna kadar , tamamını okumanız faydalı olacaktır ...

muneza ; marcusore arkadaşımız sizin sorunuza da cevap vermiş bulunmaktadır...

Saygılar ...

philosafftrick

Üye
Üye
slm arkadaslar sımdı gorustum ösym ye gecen hafta gonderılmıs kadrolar lakın hala yayınlamadılar KPSS atamalarının sonuclanmasını mı beklıyorlar kı bılemıyorum cıldırmak uzereyım artık stressten ne yapacagımız bellı degıl ne olacak oda bellı degıl atanacakmıyız en buyuk muamma ama bırde bu tercıhlerın uzatılması benı kastıkca kasıyor...

Tekerlekli Sandalye