ÖMSS 2012 sınavı nasıl geçti?

nezaket00

Üye
Üye
Sonuçlar ne zaman açiklanacak bilen varmi?? Acaba
daha önce sinava giren varsa bilirler ne zaman açiklanacaği arkadaşlar....???

AxSİ

Üye
Üye
özkancey arkadaşımızın sınavını merak ediyorum geldi mi bu gün?sağolsun çok ilgilendi allah ne onun emeğini ne de kimsenin emeğini boşa çıkartmaz inşallah

kahramanfb

Üye
Üye
Türkçe soruları bayaa bi uzundu. optik çok büyüktü zaman sıkıntısı yarattı. şahsen ben zor yetiştirdim 8 soruyu yapamadım, beklenilenden zordu...

YassaX

Üye
Üye
özkancey arkadaşımızın sınavını merak ediyorum geldi mi bu gün?sağolsun çok ilgilendi allah ne onun emeğini ne de kimsenin emeğini boşa çıkartmaz inşallah

Özlem Hanım; Lisans - ÖMSS 2012 Genel Özürlü Grubu bana göre gercekten cok zordu .. Ozellikle Turkce Paragraf Sorularının Uzunlugu, Matematik Sorularının Zorlugu, Zamana karşı yarışmamızın ayrı bir zorluğu .. Yani Guncel Sorulardan bile sorarken diyor ki ; 59. Avrupa Güreş Şampiyonası Hangi Ulkede duzenlenmistir.. Hem gecmisi soruyor hem de Spor dalı cok takip edilen bir dal degil. Cok garipti gercekten.. Beklentilerimin cok cok altında bir sınav oldu.. KPSS den Zordu Kısmına katılıyorum.. Sorular herkes icin zordu sonucta.. Nasil bir Puanlama sistemi ugulayacaklar cok merak ediyorum.. Aslinda ben bu Sınavı ALES Sınavına benzettim biraz.. Zamanla yarişiyorsun gibi.. Ancak Engelli Kardeşlerimize ve bize bu şekilde olması cok cok ilginc geldi bana .. Aslında Sınav Boyunce ne stresim vardi ne de telaşim...Vakit sorunu yasadim tabiki de , Matematiğe hem az zaman kaldi hem de zor olduğu icin 5-6 tane Matematik işaretleyebildim, gerisi boş.. Ne yapalim.. hayirlisi boyleymiş .. Yani; Matematik Sorularının 10 tanesini basit yapsa, 5 tane soruyu zor sorsa anlarim.. Elemesi oradan yapabilirdi. Okuyamadim ama sanirim Analitik Geometri bile sormuşlardı... Ayrıca Zihinsel - Ön Lisans giren bir Kursiyer Arkadaşımıza ; Matematikte Koordinat bile sormuşlar .. Ne bileyim, aklıma yapacak yorumda gelmiyor.. Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun

mahoni_48

Üye
Üye
arkadaşlar ben de lisans duzeyınde gırdım sınava a gercekten kpss elı nerdeyse esıt duzeyde sormuslar turkcede 6 bosum var matematık zor du allah hakkımızda hayırlısı ne ıse onu verır ınsallah zaman zaten yetmedı onu dememe gerek yok. sorulaar ne zaman ınternete duser ve bır de sonucları ne zaman ogrenırız haberı olan var mı

YassaX

Üye
Üye
mahoni_48; ÖYSM Kendi İnternet Sitesinde; Sınavlarını ( Soruları ve Cevapları ) genelde en erken 7 ila 10 Gun arasinda yayınlıyor .. Baska yayın organlarında ( Gazete - İnternet ) ne zaman yayınlanır onu bilemiyorum.. Zaten internette ya da gazetede yayınlanırsa buradan bilgilendirme yaparız ..

Mcaglar

Üye
Üye
özkan hocam o soru aslında okadar zor değil dogrunun geçtıgı yerlerı hesaplayacaksın üçgen seklini alıyor alanını hesaplayacaksın. dogrunun x ve y lerını sırayla 0 vereceksın okadar cevap yanlıs hatırlamıyorsam 15 oluyor. sayısalcılar yaparda sözel agırlıklı olanlar zor anlar. bence bu sınavın standart sapması yüksek olacak

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar; Soru belki sayısalcılar icin zor olmayabilir.. Zaten bizim hangi konulardan sorumlu olacağımızdan belli degildi..Kursuyla, Yonetmeliğiyle, Başvurularıyla , Sınavıyla herşeyiyle bir garip sınavdı açıkcası ... Standart Sapma olayını bende cok merak ediyorum.. Artık bu saatten sonra Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ..

gulay_06

Üye
Üye
ben lisans mezunu olarak girmiştim.kötü geçti tam bi fiyasko gerçekten umduğum gibi geçmedi 8 tane problem sorulur mu ya türkçeden ise hep paragraf soruları vardı lanet olsun bu soruları hazırlaynlakara ösym yi kınıyorum Allaha havale ediyorum
Fatma Şahin bir açıklamasında uzun paragraf soruları olmayacak demişti iyiki de uzun değilmiş bırak Türkçeyi Tarih soruları bile uzundu 60 ve 80dk dakika bu sınav için yetersiz.
gerekli cabayı gösterdik soruları hazırlayanlar utansın bence

YassaX

Üye
Üye
gulay_06 ; bu sınav icin gercekten cok çaba gosterdim cok emek harcadim, karşılığı inanın bu olmamalıydı... 60 Soru - 60 Dk. zaten, turkce 30 dakika suruyor .. 30 dakika da 45 soru ( Mat. dahil ) hic mantıklı degil.. Tamam yariş bir anlamda zamanla da , ama o kadar detay sormuşlar ki şaştım kaldım..

SERDAR42

Üye
Üye
sınav sonrası ortaöğretim ömss ile ilğili birebir görüştüğüm arkadaşların fikirlerine ve bugün internetten ömss ile ilğili okuduğum yorumlara göre soruların zorluğu, (türkçe parağraf vs..) zamanın kısıtlığı, genel şikayetlerden.. bende aşağı yukarı aynı şeylerden şikayetçiyim ancak çok zor geçsede gönül rahatlığyla yaptım matamatiğe gelince neredeyse vaktim kalmamıştı 6 soru anca yapabildim. matematik açısından karamsarım. ösym başkanı ve ömer dinçerin sınav öncesi son açıklamalarına göre böyle bir sınav olacağını tahmin etmemiştim doğrusu ama olan oldu hakkımız da hayırlısı olsun inşallah.

canbaz78

Üye
Üye
matemetik hıc yapmadım diğerlerındende 44 tane yaptım sorular bıraz zordu ama en kotu olan sure kısıtlıydı bugun bır aöf yada acık lise suresı bıle ders bası 45 dk oluyor bu sınavda bence 90 dk olmalıydı ...

gulay_06

Üye
Üye
çok saçmaladılar çok lanet olsın yaptıkları sınava Allahlarından bulsunlar ne diyim lisans engelli mezunlarına bu kadar da zor zorulmaz şiddetle ösymeyi kınıyorummmm

polo42

Üye
zaman yetersizdi. enaz 15 soruyu cevaplayamadım.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
bende çok boş bıraktım tarih iyi değildi ama matematik güzeldi :)

Fotograf

Üye
Üye
Önlisans mezunu olarak girdim, tek kelime ile rezaletti! Güya engelliler sınavı... Kpss'den daha zordu bence.. Türkçem çok iyi derken, o paragraglar öldürdü beni, zamanımı çaldı. Tarih desen, ayrıntıları sormuşlar hep.. Fazla boş olmasın diye işaretledim ama hep yanlıştır kesin.. Onca çalış et, sınav kötü geçsin.. Sinirlerim bozuldu. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin ne diyim:(

şizofrenik

Üye
Üye
selam kardaşlar ömss yi en içten duygularımla kucaklarım ...!!! hayatımın yarısı zindanlarda yarısı da sınavlarda geçti. sınav mı zindan mı deseniz zindanı bu sınava tercih ederim. bu 60 dakika sanki 60 yıllık zindana döndü. 60 gündür sınava hazırlanıyorum. günlerce uykusuz kaldım.ha bu arada ben de mat mezunuyum. bu soruları üniversitede bile görmedim. herhalde bizi alıp nassa da çalıştıracaklar. güzel dostlar bakın ben hiç moral bozmuyorum. siz de morallerinizi yüksek tutmaya çalışın. hayat herşeye rağmen yaşamaya değer. zaten hayatın kendisi bir sınav değil mi arkadaşlar? VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN HAY DAAAAAAAAAAA!!!!!!!!

erkdal

Üye
Üye
Paragrafları okurken bir yandan da zamanla yarışıyordum. Kafama zaman sorunu takıldığı içinde okuduğumu anlamıyordum hopp bi daha oku anlamadım bi daha anlamadım diğer soruya geç, onu da anlamadım bi daha baştan oku soruyu derken zaman geçip gitmiş. Yaptım ama yalan yanlış.

Neden 2 tane merkez bankası sorusu vardı ya. Kim bilecek Merkez Bankası sorularını.

Birey

Üye
Üye
Ben ilkin 38 soruyu çözdüm sonra işretleyim dedim inanın 38 soruyu cevap kağıdına işaretlemek en az 30 dakikamı aldı:)) Sonra emin olmadığım 5 soruyu da çözdüm, ondan sonra tüm soruları kotrol ettim 2 tane yanlışımı fark ettım onlarıda düzelttim 80 dakikadan 10 dakika kalmıştı sadece Mat zaten hiçbir zaman yapmayı dlüşünmedim matematik dersinden nefret ediyorum.

koseharun27

Üye
Üye
Sınav beklentimden çok zor geçti pragraflar uzundu süre kısıtlıydı.

Tekerlekli Sandalye