ÖMSS 2012 sınavı nasıl geçti?

gül

Üye
Üye
merhaba bende lisas düzeyinde girdim evet zordu sorular ama bence paragraflar çok uzun değildi ama mat gerçekten zordu.
10 boşum var benim.

sorular kolay değildi

mahoni_48; ÖYSM Kendi İnternet Sitesinde; Sınavlarını ( Soruları ve Cevapları ) genelde en erken 7 ila 10 Gun arasinda yayınlıyor .. Baska yayın organlarında ( Gazete - İnternet ) ne zaman yayınlanır onu bilemiyorum.. Zaten internette ya da gazetede yayınlanırsa buradan bilgilendirme yaparız ..

sorular çokta kolay değildi ve süre yetersizdi bende lise mezunu genel girdim türkçede parağraflar uzundu 25 dakika rahat sürüyor ayrıca bazı soruları ise lisans sorusu gibi sanki araya sıkıştırmışlar vede matematik harici diğerlerini yaptım matematiğe hemen hemen hiç vakit kalmadı 6 7 tane matematik ancak işaretleyebildim bence en az 1.30 saat bile olsaydı sınav çok şey değişirdi şimdi puanlar düşük olduğunda acaba gurumu duyacaklar yada engelliler fırsatı değerlendiremedi gibi bizemi topu yuvarlarlar bilemiyorum ama böyle bir fırsat verilmesi gerçekten yine de tebrik edilmeye değerdi umarım devamı gelir ilk olması sebebini bazı yanlış olması normal umarım sonuçlara göre ileride daha kapsamlı daha fazla adayın birbiriyle yarışabileceği sınavlar yapılır bizleri yinede unutmasın büyüklerimiz saygılar

gül

Üye
Üye
arkadaşlar türkçe konuşan dev ilgili bi soru vardı onun cevabını bilen varmı

sebboy

Üye
Üye
ofof benim türkçem iyiydi mattan da biras salladım biras boş bıraktım bunları yapana kadar süre yarım saat kaldı heyecanla genelkültür kısmını yaptım tarih zordu cografyayı hızlı hızlı yaptım genel kültür soruları çok berbattı çok zordu bu kadar zor sorulara 1 saat veriyorlar birde 4 yanlış bi doğruyu götürüyor deli olcam arkdaşlar bence başkakanlığa falan yazalım alım sayısı biras daha artsın yada sınav iptal olsun yeni sınav yapılsın deli olcamya haksızlık ortopedık engelli olmak suçmuya:(((

mahoni_48

Üye
Üye
arkadaşlar benım aklıma bır sey gelıyor eğer bır sınav cok zor veya kolay ıse supe edeceksın ozellıkle zor ıse ben ce sınavın zor olmasının nedenı ısın ıcınde bır capanoğlu olmasıdır bekleyın ve dedıgım nasıl cıkıyor gorun

Mcaglar

Üye
Üye
ofof benim türkçem iyiydi mattan da biras salladım biras boş bıraktım bunları yapana kadar süre yarım saat kaldı heyecanla genelkültür kısmını yaptım tarih zordu cografyayı hızlı hızlı yaptım genel kültür soruları çok berbattı çok zordu bu kadar zor sorulara 1 saat veriyorlar birde 4 yanlış bi doğruyu götürüyor deli olcam arkdaşlar bence başkakanlığa falan yazalım alım sayısı biras daha artsın yada sınav iptal olsun yeni sınav yapılsın deli olcamya haksızlık ortopedık engelli olmak suçmuya:(((

hocam bu saatten sonra sınav iptal olması çok zor anca alımlarda birşey yapabiliriz yoksa gerisi boşa kürek çekmek gibi birşey olur

Birey

Üye
Üye
İptal olmasını istemiyorum. Hedefim 45 net idi 43 yaptım inş yanlışım çıkmaz. İptal olursa en büyük ihtimak 2 soru fazladan yapabilirim.

Mcaglar

Üye
Üye
43 yaptıysan bu şekilde kalsın güzel osym nın sağı solu bellı olmaz bır sonrakı sınav soruları TÜBİTAK soruları olabilir

Birey

Üye
Üye
Mcaglar ben Matematik yapamıyorum bu yüzden sorular ne olursa olsun en fazla 45 tane yapma şansım var. Bu açıdan bakınca sınavım kendimce iyi geçmiş yani. Haklısınız evet öyle olabilir.

AxSİ

Üye
Üye
Özlem Hanım; Lisans - ÖMSS 2012 Genel Özürlü Grubu bana göre gercekten cok zordu .. Ozellikle Turkce Paragraf Sorularının Uzunlugu, Matematik Sorularının Zorlugu, Zamana karşı yarışmamızın ayrı bir zorluğu .. Yani Guncel Sorulardan bile sorarken diyor ki ; 59. Avrupa Güreş Şampiyonası Hangi Ulkede duzenlenmistir.. Hem gecmisi soruyor hem de Spor dalı cok takip edilen bir dal degil. Cok garipti gercekten.. Beklentilerimin cok cok altında bir sınav oldu.. KPSS den Zordu Kısmına katılıyorum.. Sorular herkes icin zordu sonucta.. Nasil bir Puanlama sistemi ugulayacaklar cok merak ediyorum.. Aslinda ben bu Sınavı ALES Sınavına benzettim biraz.. Zamanla yarişiyorsun gibi.. Ancak Engelli Kardeşlerimize ve bize bu şekilde olması cok cok ilginc geldi bana .. Aslında Sınav Boyunce ne stresim vardi ne de telaşim...Vakit sorunu yasadim tabiki de , Matematiğe hem az zaman kaldi hem de zor olduğu icin 5-6 tane Matematik işaretleyebildim, gerisi boş.. Ne yapalim.. hayirlisi boyleymiş .. Yani; Matematik Sorularının 10 tanesini basit yapsa, 5 tane soruyu zor sorsa anlarim.. Elemesi oradan yapabilirdi. Okuyamadim ama sanirim Analitik Geometri bile sormuşlardı... Ayrıca Zihinsel - Ön Lisans giren bir Kursiyer Arkadaşımıza ; Matematikte Koordinat bile sormuşlar .. Ne bileyim, aklıma yapacak yorumda gelmiyor.. Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun

Haklısınız Özkancey, adeta kazanmamamız için hazırlanmış sorulardı. Umarım hak eden kazanır, Allah herkese gönlüne göre versin. ÖSYM soruları hala açıklamadı, inş bir aksilik yoktur.
Kusura bakmayın mesaja ancak cevap yazabildim.Umarım hepimizin hakkında hayırlısı olur.

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 hanım ; ÖSYM genelde 1 hafta ila 10 gun arasinda yayınlıyor soruları sitesinden .. Biraz daha bekleyeceğiz.. Dediğiniz gibi umarım Hak Eden Kazanır . Herkes icin Hayırlısı Neyse O Olsun

Birey

Üye
Üye
Daha önce atanmış memurlar, KPSS yi kazanmış engelliler ÖMSS'ye de girdi, bence atanacakların %50 sini onlar oluşturacaktır. Keşke Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur olup sınava girenlerin sınavını iptal edip, işine de son verse:)

Tekerlekli Sandalye