ÖMSS 2013/1. Ortaöğretim Adaylarının Tercihte Bulunacağı Platformdur

derderbo

Üye
Üye
Tercihte bulunacak liseden adayların bilgi paylaşımları için konuların farklı başlıklarda dağılmadan bu başlıkta paylaşılması
adayların yararına olacaktır
Tercihte bulunacak arkadaşlara başarılar.

DREAM_LiFE

Üye
Üye
arkadaşlar tercih sonuçları açıklandıktan sonra yerleşme ne kadar sürer bir fikri olan varmı?herkese başarılar.

mltyalı44

Üye
Üye
arkadaslar allah herkesın gonlune kalbıne gore verır ınsallah kılavuz yayınlandımı bılgınız varmı

emir_26

Üye
Üye
çok kafam karıştı ya tercihlere bakan varmı

samet42

Üye
Üye
çok kafam karıştı ya tercihlere bakan varmı

Valla seninmi benimmi Ama Aceleci oLmayaLım İyi Dusunup iyi Kararlar VereLim..
Tedbiri Biz Alalım Takdiride Allaha Havale EdeLim.
Hakkımızda Hayırlısı Neyse o oLsun İnşALLLAH

oktay0677

Üye
Üye
ankara oktay ben ortaöğretim lise mezunuyum 84 puanım. paylaşmak itedim bence herkezbunu yaparsa 3 aşağı 5 yukarı fikie ediniriz... tabi kimse mecbur değil. allah hepimizin yardımcısı olsun...

c-ello

Üye
Üye
Guvenlik tahkikatinin olumlu olmasi ne demek bilen varmi

samet42

Üye
Üye
Yani daha onceden SUC ve CEZAi işLem yapmaman Eğer Daha once Sicilinde Bozukluk varsa Oralardan tercih yapma Eğer Siiclin Temiz ise Tercih yapabilirsin.

derderbo

Üye
Üye
Guvenlik tahkikatinin olumlu olmasi ne demek bilen varmi

Cello;Güvenlik tahkikatını atandığın kurumun kendi inisyatıfiyle yürüttüğü bir sicil araştırmasıdır,bu işlem için adayın kuruma herhangi bir belge bilgi vb.dökümanlar sunmasına gerej yoktur.kurum bu güvnlik tahkikatını adayın bilgisi dışında yürütür(işyeri,mahalle.komşu vb.alanlarda)yapar

black__magic

Üye
Üye
yassax şimdi listeler çıktı beklediğimiz gün geldi çattı benim puanım 83.242 eski sıralamam 2640 önümden 1512 kişi memur oldu yeni sıralamam 1148 oldu.Şimdiki alımda 1700 yakın memur alımı var bu aşamada ben nasıl bir yol izlemeliyim.Hizmetli kadrosu zaten yazmadım ikinci tercihte de yazmayı düşünmüyorum.Ne yapmamı öneririsiniz saygılar

black__magic

Üye
Üye
birde ben şöyle bi analiz yaptım acaba doğrumu düşünüyorum 1148. olduğuma göre büyük iller yani istanbul ankara izmir konya bursa antalya gibi yerler kadrollarını yükseklerle dolduracağını hesap ederek burdaki kadro toplamı 626 ediyor bunları çıkarırsam bana 522 kalıyor

xpeople

Üye
Üye
DPB bin yayınladığı ömss tercih formunda bazı kadroların ösym kodu silinmiş.Bu kodları nasıl öğreneceğiz..

YassaX

Üye
Üye
yassax şimdi listeler çıktı beklediğimiz gün geldi çattı benim puanım 83.242 eski sıralamam 2640 önümden 1512 kişi memur oldu yeni sıralamam 1148 oldu.Şimdiki alımda 1700 yakın memur alımı var bu aşamada ben nasıl bir yol izlemeliyim.Hizmetli kadrosu zaten yazmadım ikinci tercihte de yazmayı düşünmüyorum.Ne yapmamı öneririsiniz saygılar

black_magic ; istemediğiniz kurumu & ünvanı & ili kesinlikle yazmamalısınız. Öncelikle ilk 5 tercihinizi çok istediğiniz kadro ve illeri yazıp, geri kalanlarıda hem çalışabilebileceğiniz, hemde az tercih edilen kadrolar olsa, yararınıza olur ... 3 büyük şehir, marmara, ege, akdeniz, konya, adana, antep, mersin, kilis, gaziantep, genelde yuksek puanla atama yaptı, ilk atamalarda... Kadro sayı ve analiziniz konusunda, 3 büyük şehir rakamlarınız hususunda herhangi bir yorumum yok. Lisans Mezunu olduğum için, Lisans dışındaki Kadrolari inceleme fırsatım yok... Size ancak bu tarzda bir bilgi verebilirim. Gelecek sizin, hayat sizin, tüm sorumlulukta size ait. YÜCE RABBİM HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Saygılar ...

oktay0677

Üye
Üye
ankara oktay 83.911 puanım var ilk atamalar sonucunda 970 sıralarda felanım. tercihlerimde ilk 7-8 hakkımı ankaradan yana kullancam sonrada 4 ayrı küçük il üzerinde memurluk tercih etcem rabbimde nasip ederse ki ( herşey onun bir ol demesiyle ) mümkün .. atanırım düşüncesindeyim. arkadaşlar allah hepinizin yardımcısı olsun..ve bi olay anlatcam sınav esnasında bi soru vardı salon atletizim şampiyonası hangi ilimizde düzenlendi diye ben o turnuvaları trt 3 den izledim 1 hafta boyunca tüm branş ve müsabakalrı ya ama istanbulda yapıldığını bilmeme rağmen ben soruya antalyayı işaretledim. sonra metamatik sorularında peşpeşe 3sorunun cevabı a-a-a idi sonuçları buldum ama öle bi hata yaptımki ben c-c-c işartledim. bu 4 soru bana 90 felan almamı sağlardı ve ben ilk atamada bu şansı kayb ettim . işte kader tam anlamıyla bu. rabbim ol demedi ve bahaneler gelişti.onun için müminin en büyük silahı birbirine ettiği duadır. hayırlı dualarızda hatırlanmak dileğiyle.

adre

Üye
Üye
öncelikle merhabalar bir önerim var YassaX bir konu başlığı altında atanan arkadaşlar sıradaki atamalar için tercih yapacaklara yardımcı olsa nasıl olur ben canı gönülden yardım edebilirim bu konuda. yardım derken sorularına cvp verebilelim bir konu başlığında tercihlerini kendileri yapacaklar zaten

Tekerlekli Sandalye