ÖMSS 2013/1. Ortaöğretim Adaylarının Tercihte Bulunacağı Platformdur

c-ello

Üye
Üye
tesekkur ederim

derderbo

Üye
Üye
öncelikle merhabalar bir önerim var YassaX bir konu başlığı altında atanan arkadaşlar sıradaki atamalar için tercih yapacaklara yardımcı olsa nasıl olur ben canı gönülden yardım edebilirim bu konuda. yardım derken sorularına cvp verebilelim bir konu başlığında tercihlerini kendileri yapacaklar zaten

Tabiki yardım edebilirsiniz.

adre

Üye
Üye
bir önceki atamalarda atananlar gibi bir konu başlığı altında çok rahat sorulara cvp verilebilir aslında birazda atanan arkadaşlar katkı sağlarlarsa dahada iyi olacaktır ben tek başıma her arkadaşa yetişemeyebilirim biraz destek olsa atananlar bu başlık altında yeter

adre

Üye
Üye
Öncelikle bir kaç akılda kalan sorulara cvp verelim ben ilk atamalarda atandım tercihleri yaparken şehre göre değil puana göre hareket etmenizi tavsiye ederim çok önemli bir şans bu yıl kaybı yaşamanızı asla kimse istemez...Sık tercih edilen bir ilde yaşıyor iseniz (örneğin ankara) puanınızı düşünün...

ben geçtiğimiz atamalarda 90 üzeri alanların büyük bir kısmının atandığını gördüm ankarada ama atanılan kurumunda önemi var acaba kaç kişi kaç puanla başvuru yapacak.Atıyorum puanınız 85 çok fazla ankara yazıp riske etmenizi tavsiye etmem maximum 5 tercih yapmanız bana göre yeterli 5 tercihde çevre illeri yazsanız son 5 tercihede uzak ama çalışabileceğiniz şehirleri yazsanız Allahın izniyle yeterli olur kanaatindeyim.

herşeyden önemlisi tercihinizi bu işten anlayan kişilerle karşılıklı konuşarak yapmanızda fayda var. Hemen ilk gün tercihinizi yapıp yollamayın benim tavsiyem tercih klavuzunuzu kağıda yazdırın boş vakdiniz oldukça inceleyin ölçün tartın düşünün analiz yapın ama kağıda mutlaka döktürün klavuzu üzerinde işaretlemeler yapın ince eleyip sık dokuyun.

Eğer artı bir mesleğiniz varsa öneğin meslek lisesi elektrik mezunu gibi bu avantajınızı değerlendirmeye sokun rakiplerinizi azaltırsınız kendi alan ve dalınızda yada bilgisayar sertifikanız ile. Son 2 gün kala yada 1 gün kala tercihinizi yollayın ve dualarınızı eksik etmeyin

Diyelimki atandınız evrak işleri çok kolay en fazla 2 gün içerisinde halledersiniz.Ama atandğınız açıklanınca hemen gel başla demiyorlar kurum içi yazışmalar kurum dışı yazışmalar oluyor her işlem tamamlandıktan sonra internet sitelerinde istenilen belgeleri yayınlıyorlar veya da arıyorlar sizi ama atanınca atandı kağıdınızı alıp ben atandım bu kuruma diyerek gidip bir görüşün numaranızı bırakın iyi olur bu işlem

işe başlamanız 15 günde sürebilir 2 ayda bu atandığınız kurumun işleyişine göredir yazışmasına göredir.Aynı kurumda 2 kişi alıyorsalar siz başlayıp diğer arkadaşınız daha geçde başlayabilir bu yazışmalarla alakalıdır sabırlı olmak gerek kısaca özetlersek tercihlerinizi ince eleyip sık dokuyun atandınız yazısını görün gerisi geliyor allahın izniyle arkadaşlar ben 2,5 ayda işe başladım atandımı örenmeme rağmen ama 1 ayda göreve başlayanda vardı.

emir_26

Üye
Üye
ADRE MERHABA;
82,56 puanım var ve 2954 tü sıralamam açıkcası dikkatli adım atmak gerek ama neyin ne olacağı belli değil ben çoğunluk doğu yazmayı planlıyorum (Elazığ Adıyaman Malatya ...)ve nasipten öte yol gitmezmiş herkes için hayırlısı olsun inş

adre

Üye
Üye
Sıralamanız tabiki önemli ama sıralamanıza odaklanıpda işim şansa bırakıyorum diye düşünmeyin... en basit örnek olarak

benim sıralamam 162 idi ben atandım ve benim bir arkadaşımda 600 küsür sıradaydı ama atanamadı çünkü yanlış tercihler yapmıştı yada sık tercih edilen illeri yazmıştı hatta ve hatta kurum olarak bile çok rağbet görecek yerleri yazdı sıralamasına güvenerek ama olmadı. çünkü ondan iyi puan alanlar onun tercih ettiği yerleri seçince sıra ona gelmedi ve atanamadı.

bu yüzden tercihleri iyi değerlendirmek gerek sizden iyi puan alan kişilerin yapdığı tercih hataları sizin işe başlamanıza sebep olacaktır bu yüzden tercis sıralamanız şehir sıralamanız kurum sıralamanız ve alan dal sıralamanız büyük önem taşır

emir_26

Üye
Üye
Sıralamanız tabiki önemli ama sıralamanıza odaklanıpda işim şansa bırakıyorum diye düşünmeyin... en basit örnek olarak

benim sıralamam 162 idi ben atandım ve benim bir arkadaşımda 600 küsür sıradaydı ama atanamadı çünkü yanlış tercihler yapmıştı yada sık tercih edilen illeri yazmıştı hatta ve hatta kurum olarak bile çok rağbet görecek yerleri yazdı sıralamasına güvenerek ama olmadı. çünkü ondan iyi puan alanlar onun tercih ettiği yerleri seçince sıra ona gelmedi ve atanamadı.

bu yüzden tercihleri iyi değerlendirmek gerek sizden iyi puan alan kişilerin yapdığı tercih hataları sizin işe başlamanıza sebep olacaktır bu yüzden tercis sıralamanız şehir sıralamanız kurum sıralamanız ve alan dal sıralamanız büyük önem taşır

Peki bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda
:)

derderbo

Üye
Üye
bir önceki atamalarda atananlar gibi bir konu başlığı altında çok rahat sorulara cvp verilebilir aslında birazda atanan arkadaşlar katkı sağlarlarsa dahada iyi olacaktır ben tek başıma her arkadaşa yetişemeyebilirim biraz destek olsa atananlar bu başlık altında yeter

Merak etmeyin bende yardımcı olurum size

adre

Üye
Üye
Peki bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda
:)
yardımcı olabileceğim hususlar sadece uyarılar ve dikkat etmeniz gereken şeylerdir arkadaşlar genel konuşabilirim sadece bir şahıs için birşeyler söyleyemem

A

ADiL_79

Guest
Benim lise 86 puanım var, 14 memurluk, 1 tane de sona hizmetli yazacağım.

15 tercihin 9 u Konya, geri kalanı; niğde, aksaray, afyon, karaman ve yozgat.

Size göre tercihler tutarlı mı, ne dersiniz ?

adre

Üye
Üye
Benim lise 86 puanım var, 14 memurluk, 1 tane de sona hizmetli yazacağım.

15 tercihin 9 u Konya, geri kalanı; niğde, aksaray, afyon, karaman ve yozgat.

Size göre tercihler tutarlı mı, ne dersiniz ?
7 konya yaparsanız büyük ihtimalle istediğiniz gibi sonuçlanabilir düşüncesindeyim şahsen ben 94.7 puanla 9 ankara yazmıştım 3 tercihimde ankaraya yerleştim

A

ADiL_79

Guest
7 konya yaparsanız büyük ihtimalle istediğiniz gibi sonuçlanabilir düşüncesindeyim şahsen ben 94.7 puanla 9 ankara yazmıştım 3 tercihimde ankaraya yerleştim

Zaten Konya daki 2 tercih cezaevlerinin onları yazıp yazmamakta kararsız kalmıştım, birisi 1 kadro, diğer 2, toplamda 3 kadrosu var, sence bu ikisini çıkarıp yine civar illerden kadro sayısı fazla 2 seçenekle değiştirsem nasıl olur?

Bu arada soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim.

adre

Üye
Üye
çıkarın yada çıkarmayın diye birşey diyemem o nasip işidir belki çıkaracağınız yere atanabilirsiniz ama benim ( şahsi görüşüm ) garantileyebilmek için yaşadığım şehri 6-7 tane yazardım şahsi görüşüm bu benim yapın yada uygulayın diyemem arkadaşlar

A

ADiL_79

Guest
çıkarın yada çıkarmayın diye birşey diyemem o nasip işidir belki çıkaracağınız yere atanabilirsiniz ama benim ( şahsi görüşüm ) garantileyebilmek için yaşadığım şehri 6-7 tane yazardım şahsi görüşüm bu benim yapın yada uygulayın diyemem arkadaşlar

Anladım, peki Konya dışında yazdığım şehirler bu puana göre uygun mu, senin fikrin nedir? Bu arada yeni sıralamam 450 civarında onu da söyleyeyim.

adre

Üye
Üye
güzel şehirler diye düşünüyorum ben olabilir neden olmasın puanınıza göre... Ama sıralamanıza çok takılmamanızı tavsiye ederim en kötü ihtimali düşünerek tecih yapmalısınız.

Neden sıralamayı düşünmeyin dediğim sorusuna gelirsek... sizden yüksek puan alan kişiler sizin tercih ettiğiniz yerleri yazarsa bir önemi kalmıyor sıralamanızın.

Önemli olan sıralamanız değilde daha çok tercih ettiğiniz şehir oluyor iş tercih meselesine gelince.

Atıyorum imamhatip mezunu birçok kadro boş kaldı.Tercih yapmayan imamhatip mezunu arkadaşlarımızda vardır illaki eğer o arkadaşımız seçilmeyen bölyeyi şehri tercih etmiş olsaydı 1 puanla bile yerleşirdi oraya.

sevme_

Üye
Üye
selam arkadaşlar dpb adalet bakanlığı 5067 kodu nedir onu bulamadım bu kodlar yok nedir adalet bakanlığında bu DPB kodlar sürekli değişiyor yardım ederseniz sevinirim

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar ayrıca gih nedir bunun gibi kısalmaları yazarsanız sevinirim öteki arkadaşlarada sanırım yaraı dokunur şimdiden teşekkkür ederim

sevme_

Üye
Üye
VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ arkadaşlar bu seceneği yazarsak memur oluyor muyuz yani ünvanı VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ yazıyor ama yine memurluk 657 ye tabi oluyor değil mi şimdiden sağolun

krc25

Üye
Üye
arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum. size bir konuda danışmak istiyorum. cazaevlerindeki memurluk gardiyanlık mı yoksa normal memurluk mu eğer gardiyanlık ise engelli insan nasıl gardiyan olabilir? yorumlarınızı bekliyorum.

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar ayrıca gih nedir bunun gibi kısalmaları yazarsanız sevinirim öteki arkadaşlarada sanırım yaraı dokunur şimdiden teşekkkür ederim

Sevme;G.İ.H=(Genel İdare Hizmetleri)açılımı budur

Tekerlekli Sandalye