ÖMSS 2013/ 2.alım yapılacak: Müjde

haberci

Üye
Üye
Onbinlerce merakla beklediği haberi bizzat başbakan kendi ağzından dile getirdi. 2013 Yılında ömss ikinci alımlarının yapılıp yapılmayacağı yönündeki endişelerde ortadan kalmış oldu...
HABERİN DETAYLARI
Başbakan: 2013'te 2. engelli ataması yapacağız

Başbakan Erdoğan "İstihdam'da Engel Yok" programında yaptığı açıklamada, "Bu yıl içerisinde 2. bir engelli ataması yapacağız" dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

*Bakan Çelik ve Şahin 'engelli istihdamı' topantısında konuştu

"Engellilere ilişkin pozitif düzenlemenin Anayasa Mahkemesine takılmaması için, yasal düzenlemeyi Anayasa'ya yazdık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ihdas ettik. 2002 yılı itibariyle engelli kontenajnında çalışan memur sayısı 5.777 idi. Bu rakam Mart ayı itibariyle, 33 bini geçti. Bu yıl içerisinde yapacağımız ikinci bir atamayla da bu sayı 35 bini geçecek. 2002 yılı kamu ve özelde çalışan toplam engelli sayısı 49 bindi. Şimdi bu sayı 101 bine ulaştı. Yani yüzde 100 artış. Enegelli istihdamını daha da arttırmak için kredi, hibe gibi düzenlemeler yaptık"

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sevindirici bir haber. ÖMSS 2. Alımda atanacak kadro sayısı dolgun olsa bari...

reiis

Üye
Üye
zaten herkes bliliyordu ögretmen ve diyanet atamalarının olacagını

Sairane

Üye
Üye
yeniden tercih yapılıp, atama mı? yapılacak. ben öyle anladım doğru mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öğretmen ve diyanet atamaları dışında ÖMSS ataması olacak şeklinde yorumladım ben. Hoş açık bir şekilde belirtmemiş ama ben o şekilde yorumladım.

secil

Üye
Üye
2013 de bir ikinci atamanın olacağı belliydi,detaylı bir açıklama görmedim ben.inşallah kadro sayısı çok olur da diyanet ve öğretmen atamaları dışında diğer memur kadroları da olur.yasal ,kredi ve hibe düzenlemeleri yapıyorlarmış bakanların açıklamasına göre.isteseler tüm kurumlardan kadro talebi yapabilirler ve birçok arkadaşımızı yerleştirebilirlerdi,engelliyi tüketici yapmayın,üretici yapın buda devletin görevi olmalı.

ey ferat

Üye
Üye
atama dediği 1994 kısıye denk gelıyor oa diyanet ve olursa ağostaki öğretmen atamalırdaki kadrodur atam dediğide budur...Gerçek anlamıyla atama oçak 2014 te olacak

YassaX

Üye
Üye
Başbakamız Sayın; Recep Tayyip ERDOĞAN'IN, bugün canlı yayında ÖMSS 2. Ataması ile ilgili açıklaması şu şekilde idi Arkadaşlar ... ÖMSS 2 . Atama yapılarak 14 Mart 2013 Tarihine kadar atanmış genel toplam Engelli Memur sayısını 33.000 den 35.000 e çıkaracaklarını ifade etmişlerdir ... Yani Rakam 2.000 Civarında artmış oluyor ... Bu artan rakam için yorumum şudur : Ataması ertelenen Diyanet 1.600 kişi ; Yaklaşık 400 Engelli Öğretmen ile birlikte 2.000 Rakamına ulaşmış oluyoruz ... Bu tabiki benim açıklama karşısındaki düşüncem beni bağlar , sakın yanlış anlaşılmasın. Gönül isterki ;bu yıl bu Atamaların haricinde de atama olsun ki ; Bir cok engelli kardeşlerimize ve ailelerine ekmek kapısı açılsın. Dualarımız & Duygularımız & Düşüncelerimiz bu yönde ... Umarım ; 2012 ÖMSS Süreci Sınava giren yaklaşık 60.500 Aday , Kura'ya Katılan yaklaşık 65.000 Aday için En Hayırlı Şekilde sonuçlanır ... YÜCE RABBİM HERKESİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar imza kampanyasu fax gibi şeyler başlatalım 3.atama olsun bu yıl lisans arkadaşım var puanı 74 memur oldu neden biz ortaöğretim hala 80 lerde kalıyor aslında ortaöğretim daha çok alınması lazım cünk 47 bin küsür kişi var ha lisan ve önlisanda alınsın ama en cok fazla olansan başlasa idi ayrıca ben 2 kpps 2 ömms 1 de adliye sınavına girdim bu sınavları kazandım ama nedense benden düşük puanlı olanlar memur oldu şu bir gerçek Türkiyede adamın varsa girersin kardeşim ha bileğinin hakkı ile giren vardır lakin genelde ya tanışın olacak ankarada ya da dayın amcan bu kadar insanın yetimin garibin hakları ne olucak neden yeniyor bu haklar neden kesin tarih vermiyorlar 2014 ocak diyorlar bu ne ya ben 5 sınav kazanmışım adam 1 tane ile memur oluyor benden düşük puanla adam ders çalışmadan kura ile memur oluyor ben günde 5-6 saat calıştım yazık günahdır benim gibi düşünen arkadaşlar imza kampanyası olsun veya bakanlığa tel acalım bu nedir ya

YassaX

Üye
Üye
arkadaşlar imza kampanyasu fax gibi şeyler başlatalım 3.atama olsun bu yıl lisans arkadaşım var puanı 74 memur oldu neden biz ortaöğretim hala 80 lerde kalıyor aslında ortaöğretim daha çok alınması lazım cünk 47 bin küsür kişi var ha lisan ve önlisanda alınsın ama en cok fazla olansan başlasa idi ayrıca ben 2 kpps 2 ömms 1 de adliye sınavına girdim bu sınavları kazandım ama nedense benden düşük puanlı olanlar memur oldu şu bir gerçek Türkiyede adamın varsa girersin kardeşim ha bileğinin hakkı ile giren vardır lakin genelde ya tanışın olacak ankarada ya da dayın amcan bu kadar insanın yetimin garibin hakları ne olucak neden yeniyor bu haklar neden kesin tarih vermiyorlar 2014 ocak diyorlar bu ne ya ben 5 sınav kazanmışım adam 1 tane ile memur oluyor benden düşük puanla adam ders çalışmadan kura ile memur oluyor ben günde 5-6 saat calıştım yazık günahdır benim gibi düşünen arkadaşlar imza kampanyası olsun veya bakanlığa tel acalım bu nedir ya

sevme_ ; duygu ve düşüncelerinizi çok çok iyi anlıyorum. Bu yazıyı yazan ben Lisans Mezunu, ÖMSS 1. Atamalarında 76 puan civarı ile atanamayan biriyim. ÖMSS 2013 atamalarında, 1. Tercihim, kendi memleketime, ALLAH'A ŞÜKÜRLER olsun ki atandım. Bunları niye yazıyorum derseniz şu ndan dolayı : 74 puan lisans arkadaşınız atanmış hayırlı olsun. Siz lisans 74 puan ile lise 80 i kıyaslama yaparak bence hata ediyorsunuz. 1. Nedeni Lisans Genel Özürlü sorularını ÖSYM Nin arvişinden bakmanızi öneririm. 2. Nedeni, lisansı kazanmak, okumak , emek vermek çok basit bir olay değil. Heleki bir engelli kardeşim için çok daha zor. Lisans 5.017 kişiden 2. Atamada sadece 709 kontenjan vardı. Lise 47.000 kişiden yanılmıyorsam 3.900 civarinda bir kontenjan verildi ( ha çoğu hizmetli, diyanet diyeceksiniz. 1. Atamalarda da lisans a 2.132 kontenjan verilmişti, ancak karşılığı olmadığı için 999 lisans atandı ) ... Bence kıyaslama yaparak, diğer arkadaşlar açısından da daha olumsuz bir hava oluşuyor... Ayrıca, torpil, adamcılığın ÖMSS de kesinlikle olmadığını, olamayacağını düşünüyorum. Size başka bir önerim, 15 tercihinizin puanlarını, ÖSYM Nin sitesinden Max, Min Puanlara bakarak öğrenip karşılaştırın. Ha sizden düşük puanlı atamalar oldu ancak meslek ve sertifikaları sayesinde. Örnek vereyim : 1. Atamalarda, lise, ebelik mezunu bir tanıdığım 69 puan ve 15.000 lerde sıralamayla, istanbula ilk tercihine atandı. Yani, KÖTÜ ÖRNEK , ÖRNEK OLMAZ, düşüncesiyle, geçmişte yapılan yanlışlari ( birazda atanamamış olmanızın verdiği buruklukla ) 2012 - ÖMSS ye bence Mal etmeyin... Herşey ALLAH'TAN. Belkide, Atanamamanızda bir hayır vardir. Benim ilk atamada 1.000 Km öteye atanmayı sıyırıp, sabredip&dua edip, 2. Atamada kendi memletime atanmam gibi... Bence Daha iyisi Olana Kadar, En iyisi budur ... Not: Sakın bu yorumlarımı yanlış algılamayın. Atanmışta, ahkam kesiyor ya da politik davranıyor. Bu yorumumu yapmamın nedeni, bu sitede ÖMSS Konusunda 1,5 yıl bu sitede Kategori Yöneticiliği yaptım , çok emeğim oldu. Yöneticiliği kendi isteğimle bıraktım,ancak 1 fazla engelli kardeşime faydam olur düşüncesiyle hareket ediyorum. YÜCE RABBİM HERKESİN YAR & YARDIMCISI OLSUN. . . Saygılar... YassaX ...

YassaX

Üye
Üye
sevme_ ; kura ile memur olan kardeşlerimizle kendinizi mukayese etmenizde yanliş. Sebebi ise; 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında, ÖMSS 2012 Kura Başvuran Sayısı yaklaşık 65.000 kişi, 1. Atamalarda 900 küsur atandı, 2. Atamalarda 600 kişi atandı, ancak hizmetli olarak. 65.000 de 1.500 kişi ve Kura olduğu için Tamamen Kısmet ve Şansa kalıyor. Çunku mezuniyetleri ilkokul, ilköğretim, ortaokul olduğu için. Oysa siz lise mezunu olduğunuz icin, tamamen sizin sınav başarınıza, sınav sonucunuza, sıralamanıza ve Tercihlerinize bağli.. Bu arada bende 76 puan almak için, ilimizde hafta sonu Lisans ÖMSS Kursu, hafta içi Lise ÖMSS Kursuna devam ettim ve uzunca bir sürede ders çalıştım. Bu atamanın içinde çok fazla emek çok fazla çaba ve herşeyden önemlisi Çok fazla Dua, Sabır, aldığım Hayır Duaları var. Yukarıdaki yazdıklarınızı tekrar gözden geçirip, bazi olumsuzluklarınızı, başka şekilde ifade etmemelisiniz. . . Kesin olarak eminseniz ve ispatinizda varsa, başvurun gerekli mercilere hakkınızı sonuna kadar arayın. ( BİMER, SAVCILIKLAR, CUMHURBAŞKANLIĞI, DPB, ASP vs. ) ... ALLAH KORKUSU OLMAYAN, BAŞKALARININ HAKKINA GİREN İNSANLAR ZATEN BUNUN HESABINI VERECEKLER. YA BU DÜNYA DA YA DA AHİRETTE ... Saygılar. YassaX ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yassax,

Atandığını şimdi öğrendim :) çok sevindim. Hayırlı, uğurlu olsun kardeşim. Hem de kendi memleketine ? çooook sevindim çooooook ...

Herşey gönlünce olsun dileklerimle,

YassaX

Üye
Üye
Aleyküm Selam ; Üstad Gazoz Agacı :) ALLAH RAZI OLSUN ... Evet ALLAH'IMA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ KENDİ MEMLEKETİME 1. TERCİHİME YERLEŞTİM ... Teşekkürler ... Amin . İNŞALLAH ... Umarım ; 2013 & 2014 Tarihlerinde ; ÖMSS - 2012 Sınav Sonucu ve Kura Başvurularında bulunan için yeni atamalar & yeni kadrolar açılır ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

sevme_

Üye
Üye
YassaX arkadaşım sen benim yazımı ya iyi okuyamamışın ya da iyi anlayamamışın çünkü ben lisans önlisan arkadaşlara ve diğerlerine dediğim bişi yok sadece yazımda 47 bin küsür orta öğretim var ilk bunlardan alınması gerekirdi yazdım ayrıca lisans önlisans da 74 e kadar düştü puanlar yazdım bizde hala neden 80 yazdım sen bazı nitelikler yazmıssın benim işletmenlik,pogramcılık ve bir tane daha bilgisayar sertifikalarım var ayrıca on parmak daktilom var yazmıssın önlisan lisan arkadaşlar okudular işte benim hayatımın 3 de 2 si okumakla geçti sorun okumakda değil emek de sorun ben 5 saat calışmısım günde 5 kere sınava girmişim hepsini kazanmısım iyi puanlarla adam kura ile memur olmuş

sevme_

Üye
Üye
1 kere sınava girmiş memur olmuş içimde burukluk yok yanlışsın orda içimde kızgınlık var cünkü sadece ben değil benim gibi nice insan tanıyorum emek verdiler ama olmadı türkiyede bana söyler misin kaç kişi 5 sınav kazanmış ve atanamamış tanıdıgın var mı sanırım yok ben den düşükler atandı ama ispat edemem tabikii herşeyi ALLAH tan beklemek olmaz biraz insanlarda caba gösterecek hakkı ile atananlar eminim vardır eminim ama hakkı ile atanmayan da var bunu herkes biliyor forumlarda okuyorum sadece bu forumu takip etmiyorum ben üniversiteye giden gelsin veya lisans veya önlisan bilgi konusunda hepsi ile yarışırım ben sizin sorularda baktım en az 78 alırdım en az ama ha ben kendi sorularımdan istediğim puanı alamadım bilmiyorum sen baktın mı sorulara ben hatta sınava giren insanların sıkıntısı parafla oldu bizim sorulardaki parafların hepsi cok uzun idi neyse sözün özü EMEĞE saygı herkes herkesi sevmese bile saygı göstermesi lazım ben de gittim kurslara dua edin diyorsun ben liseden beri ediyorum:)) ama dularıma yanıt gelmedi hayırlısı dedim hep ama şunu isterim benden daha sıkıntısı olan (ki benim de çok var )HAK eden atansın

derderbo

Üye
Üye
Değerli engelli kardeşlerim;Başbakanımızın atamayla alakalı konuşması sadece ertelenen diyanet kadrolarıyla alakalı;Şunu açıklıyım size; bende programa davetli olarak katıldım programdan sonra bir kaç engelli öğretmen gurubu arkadaşlarla ASPB bakanı fatma şahin ÇSGB Faruk çelik,ÖZ.VE.Y.genel müdürü Aylin çiftçi ve DPB nıyla engelli öğretmen ataması ve 2013 te 2.bir atama hakkında görüştük.
Sn fatma şahin ve aylin çiftçi;engelli öğretmen atamasını meb yapacağı için kadro konusunda sınırlama olmadığı ve eng.öğretmen başvurusu ne kadar olursa okadar kadro açılacak süreç ağutosta bitecek dedi.2013 te ömss le yılda sadece bir atama olacağından bir 2.alım yapılmayacak 2014 başında Yeni EMSS Sınavı yapılıp emss sonucu atamalar devam edecek dedi.
Bkn.Faruk çelik le yaptığımız görüşmede ise bizi yanında olan DPB nına yönlendirdi.DPB nı ise bize şu şekilde cvp verdi;Kurumlarımız bize her yılın 31 ekimine kadar engelli boş kadro ve istemlerini bildirirler bize gelen kadroları aynı şekliyle ÇSGB,ASPB VE MALİYE BAK.bildririz ilgili bakanlıklarımızın talimatlarıyla duyururuz.Ösym ye gönderip tercihe sunulur dedi.Kendi şahsi görüşüm;
31 ekime kadar gelen kadrolar ilgili 2014 başında bakanların görüşmeleri sonucu ya ömss için 3.bir atama olur yada kadroları 2014 EMSS sınavına bırakırlar.
Bu bilgileri sizlere geç bildirmemin sebebi programdan sonra kuruma vermem gereken evraklarımı atandığım ilin uzak olması ve oraya gitmem.
Yine kendi fikrim ömss le son bir atama olması için top tamamen ÇSGB Faruk çeliğin elinde.
Etkili bir biçimde baskı oluşturulursa ömss ile son bir atama yapılır diye dülünürüm

VaKKo

Üye
Üye
Sevgili yassax sana iki konuda katılmıyorum.Birincisi yazdığın şu; "torpil, adamcılığın ÖMSS de kesinlikle olmadığını, olamayacağını düşünüyorum" dediğine...Sınav bitip de tercihler yapılınca belki dediğin doğru,kimsenin torpili olmaz çünkü herkes puanını biliyordu.Ama ya sınav???onu hiç düşündün mü?Sana açıklayayım;Sınava bildiğin gibi kurşun kalemle girdik,kurşun kalem silinip yanlış cevapların yerine doğrular işaretlenip puanını pekala 95 lere 100 lere çıkarılabilir.Kağıdı boş bile versen,sonradan işaretlenme yapılabilir.Bu sadece senin tepedeki torpiline bakar.Sonuçta bi'bakacaksın Ahmet Ayşe vsvs 95 almış ve atanmış,itiraz etsen neye itiraz edeceksin?Adam zaten 95 puan almış ve yerleşmiş!Önemli olan taa sınavdayken yapılan torpildir.Bu ülkede torpil her zaman var ve her zamanda devam edecek.MEB'in açtığı sınav...ben 84 puanla yerleşemedim!!! hatırlarsan 5 seçenekli tercih hakkımız vardı ve sayfanın en altında Türkiye'nin her yerinde çalışabilirim diye bir kutucuk vardı.o kutucuğu işaretlediğin zaman puanının yettiği Türkiye'nin her yerine atanabilirdin,ama bize n'oldu,atanamadık.Sonuçlara yerleşenlere baktım millet 78 lerle 80 lerle bile atanabilmiş,ama biz...koskoca bir sıfır!
Katılmadığım ikinci bir konu ise kura ile yerleşen ilk okul mezunları için söylediklerin...Kimsenin kura ile şans ile yerleşmesine katılmıyorum arkadaş!Sen hiç okul okuma sonra kalk şans gele memur ol var mı böyle bir şey!?!Onlara da kendi statüsünde sınav yapsalardı ve onlarda o şekilde atansalardı o zaman hiç bir şey söylemezdim ama şans gele olunca hakları yok! 65bin kişide 1000 kişi kura ile atanmış...65000de değil 1000,1 kişi bile atansa bu hak değildir.bunun cevabını kendin bile vermişsin,lise ile üniversite kıyaslaması yaparken... " lisansı kazanmak, okumak , emek vermek çok basit bir olay değil. Heleki bir engelli kardeşim için çok daha zor." o zaman liseyle de ilk okul mezunlarını kıyaslayacaksın.adam okumamış,ben 11 sene okumuşum sıralarda dirsek çürütmüşüm sabahlara kadar ders çalışmışım,haftanın 5 günü sabahtan akşama kadar okulda kafa patlatmışım,sınavlara girmişim,sinir-stres olmuşum,okul kıyafetleri-defter kitap okula verilen paralar bir sürü para harcamışım vsvs (bu örnekler çooook çoğaltılır) ve adam şansına memur olacak ben olamayacağım.yok böyle bir şey!

derderbo

Üye
Üye
Vakko;bu söylediklerin tamamen bir senaryodan ibaret olup,kendin kurgulayıp kendin inanıyorsun.
YassaX kardeşim in dediğinin hepsine imzamı atarım.
Ayrıca şunada inanıyorumki ömss nin çok şeffaf ve adaletli olduğuna inaıyorum.

VaKKo

Üye
Üye
Valla kimseye kalkıp ta -Resmi yoldan- bunu ispat edemem,ama benim gördüklerimi-bildiklerimi sizde görüp bilseydiniz o zaman bana hak verirdiniz.Konuyu uzatmaya gerek yok yerleşen çoktaaan yerleşti zaten! Bilmediğiniz çok şey var onun için ömss çok şeffaf ve adaletli değil

Tekerlekli Sandalye