ÖMSS 88.6 puan sıralamam 890 orta öğretim atanamadım?

egribey

Üye
Üye
88.6 puan sıralama 890 orta ögretim atanamdı :[ ne yapmamız gereklıyor acaba

marcus_oredius

Üye
Üye
tercihlşerinizi yaparken daha az tercih yapılan illere yönelmenizi tavsiye ederim şu anda sayısal veriler açıklandığından daha belirgin olarak bu yerleri anlayabiliriz.

mr.boris

Üye
Üye
Bu arkadaşımız gibi 4.000 bin sıralamanın altında olupta atanamayan lise mezunu arkadaşımız var mı?

marcus_oredius

Üye
Üye
listeleri bugün az da olas incelediğimde 90 puan alan arkadaşların bayağa bir kısmının atanmadığını 80lerde de aynı durumun söz konusu olduğunu gördüm. beni asıl şaşırtan diyanet işlerinin bayağa bayağa dolduğudur. fatma şahinin demeçinden en bu kadroların tamamen boş kaldığını düşünmüştüm.

mr.boris

Üye
Üye
Bende diyanet konusunda bilgi almak için konu açmıştım.Diyanet kadroları normal memur statüsünde mi 2.tercihte yer alacak?Söylediğin gibi 80 ve 90 puanla atanamayanlar olduysa 2.tercihte benim hiç şansım yok demek ki.Puanım 76 ,atanma şansım olur mu marcus?

marcus_oredius

Üye
Üye
mr. boris bence hemen umutsuzluğa atılma şu anda ömnünde nerden baksan 800 kişi elendi minimum. bunu da hesaba katarsan her tercihte şansın daha da artmakta. ben kedi adıma bana sıra gelmiyeceğine o kadar emindim ki. kesinlikle bakmadım eşime verdim bana söylesin diye eşim baktı beni yanına çağırdığında yapabildiğim tekşey bağırmamak için elimle ağızım kapatmak oldu. öylece ne kadar kaldım bilmiyorum.

tercihlerini akılcı bir şekilde yaparsan bence şansın var. sakın umitsizliğe düşme.

mr.boris

Üye
Üye
Sağolasın marcus umudumu koruyorum ve her yaptığın yoruma dikkatle takip ediyorum.Bizi bu konularda bilgilendirdiğin için çok teşekkürler.İş hayatında başarılar.İnş. dilediğin gibi olur herşey.

mr.boris

Üye
Üye
Hayırlısıyla atanıcağım ama ne zaman.2010 Yılında girdiğim kpss den aldığım puanla mülakata girmiştim.Girdiğim mülakat yerini burdan bakarak bulmuştum.Daha önceki alım ilanında bu siteye baksaydım önceki alımda mutlaka atanırdım ama nasip olmadı.Mülakatta İzmit ten Düzce ye kütüğünü alan biri yüzünden elenmiştim.Çok kötü oldum o gün ama bu ömss çıktı.İyi çalışamadım ve ilk defa bir sınavda heyecanlandım.Bu sınavda 2.tercihte atanmayı çok istiyorum.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.Bu arada özkancey abi siteyi bıraktı mı?Onun çok yardımını almıştım .Kendisine burdan teşekkürlerim sunuyorum.

marcus_oredius

Üye
Üye
yassax şu anda burda değil ancak bırakmadı. kendisine iletirim teşekkürlerinizi.

black__magic

Üye
Üye
83le atanamadım doğrusu oldu çünkü ben 1500 kişilik kadroya başvuru yapabiliyordum.Benim için süper oldu önümde bulunan yükseklerin gitmesi istediğim yerlerin bana yakın olduğunu gösterdi hakkımızda hayırlısı buymus

black__magic

Üye
Üye
bilgisayar belgemi kabul etmedikleri için yeniden belge aldım şimdi belgeli yerleri daha rahat yazarım:)

black__magic

Üye
Üye
ewt tahmin olarak 1500 kişi gittiyse ben yine 1100 kişinin arkasındayım

marcus_oredius

Üye
Üye
teşekkür ederim benim için hala bir şok. gidip gelip kağıda bakıyorum. :D allah hepimize böyle şoklar nasip etsin.

marcus_oredius

Üye
Üye
olur kardeşim senin içinden en derinden istedikten sonra olur. yabancıların bir lafıı vardır çok severim bir fıkrayla gelir:

bir gün adam kiliseye gider sunağın önünde diz çöker "tanrım bana piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmayı nasip eyle" der
aradan hafta lara geçer dam sürekli gelir aynı dilekte bulunur. bir gün tam çıkarken yukardan bir ses duyar " önce bilet al salak"

söz de şudur allah kendine yardım edene yardım eder.

sen sınava girdin çalıştın puanını aldın. tercihlerinide iyi yaparsan allahın yardımıyla tanacağına inanıyorum

black__magic

Üye
Üye
inş.evet söylediğiniz gibi çalıştık 1.olmadı diye umudumuzu kaybetmedik.1de olmadı 2de olur 2.de olmazsa 3.de olur yeterki kaderimizde memur olmak olsun

Tekerlekli Sandalye