ÖMSS 88.6 puan sıralamam 890 orta öğretim atanamadım?

derderbo

Üye
Üye
bende atanamadim puan duz lise 80.39 sirl.4154 2.atama ekimde sizce sans varmi marcus bey

marcus_oredius

Üye
Üye
herşeyde bir şans vardır. ancak tercihlerinizi doğru akılcı yaparsanız. bence bekleyip görmek lazım

derderbo

Üye
Üye
arkadaslar puanlari yazarken siralama ve hangi alandan sinava girdinizi unutmayin

marcus_oredius

Üye
Üye
evet bu çok önemli hangi eğitim düzeyi ne tr kadroları tercih edeceğiniz. ne gibi kriterler koyacağnızı önden belirleyin bence

magdur

Üye
Üye
marcus bey öncelikle atamanız hayırlı uğurlı olsun darısı bizim başımıza. bende 86 puan aldım ve sıralama olarak 1500 lerdeyim. Lise düzeyinde sınava girdim ve 2. tercihte şansım nedir sizce mersin ili olarak ?

mr.boris

Üye
Üye
4.OOO Binin altında atanamayanlar(derderbo .black__magic ve magdur) ,hizmetli kadrosu tercih yapıpda atanamayan var mı peki? derderbo .black__magic ve magdur bence 2. tercihlerde şansınız çok yüksek.Birincisinde atanamadığımız için üzülmemek gerek fazla,Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin.

black__magic

Üye
Üye
mr.boris iyi niyetlerin için tesekkür ederim herkesin atanmasını isterim.hizmetli kadrosu yazsaydım su an memurdum ama yazmadım.Bilgisayar belgemi kabul etmedikleri için hastane ve gıdaya yüklendim.ben 2640.yım önümden 1500 kişi gitti(tek tek saydım)bana kaldı 1140 kişi

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer dikkatli tercihler yaparsan kazanamaman için bir neden yok black__magic

engellenemez

Üye
Üye
maalesef bende atanamadım ort öğr. puan 85.2xx sıralama 1800 dışarda kaldık umudumuz 2. atama yaorum yazarsanız sevinirim

mr.boris

Üye
Üye
engellenemez ,bence 2. atamada atanırsın.2.tercihlerde kontejan ne kadar yüksek olursa herkesin şansı daha da artar.Benim ümidim dolduramadıkları kadrolara biz sınava girenler için düzenleme yapmaları.Mesala diyanet kadrolarını herkese açık şekilde bize aktaracaklarını sanıyorum.Bakanımızın açıklamaları bu yöndeydi.Hepimize tercihlerimizin hayırlısı gelsin .

derderbo

Üye
Üye
ben tercihlerim yuzde 80ni hizmetli ve dogu yaptim ama nasip degilmis

black__magic

Üye
Üye
derderbo 2.tercihte 878 kişilik boş kadronun üstüne konulması lazımki 80lar girebilsin yoksa biz yine açıkta kalırız.Hesap yaptım tek tek yüksekleri inceledim tam tamına 1500 kişi atanmıs.ben 2640yım 1500 çıkartırsam geriye 1140 kişi benden yüksek kalıyor ozaman 878+bir sayı konulmalıdır ki bizler yerleşebilelim.

turukku

Üye
Üye
canım kardeşim o 1500 kişi arasında 54 puanla atananlarda var. eğer düz lise mezunu isen ve başka niteliklerin yoksa işin gerçekten zor. birde (gerçi nereleri tercih ettin bilmiyorum ama) tercih yaparken biraz daha seçilme ihtimalinin yüksek olduğu yerleri yazarsan yerleştirilme şansını artırırsın. saygılar.

black__magic

Üye
Üye
turukku kardes o 1500 kişinin içinde üzgünüm 54 puanla atanan yok senin dediğin genelde 2174 de var ben onu kastetmedim hem o imam hatip kadrosu sen 54 görmüşsün ben 47 bile gördüm ve bu zaten normal

black__magic

Üye
Üye
benim tercihimi sormussun ben hizmetli kadrosu yazmadığım için açıkta kaldım yoksa girerdim.

black__magic

Üye
Üye
evet liseden mezunum (fen bilimleri) meb onaylı bilgisayar işl.belgesi muhasebe belgeleri var

J

JACK_HUNTER

Guest
benim tercihimi sormussun ben hizmetli kadrosu yazmadığım için açıkta kaldım yoksa girerdim.

İnşallah ek atamaları ve 2. atamaları bir an önce yaparlar. Ben de 85,48 le atanamadım, arkadaşın dediği gibi hizmetli ve doğu illerini yazsaydım girebilirdim ama işte evliyim şehrimi ve civar illeri yazdım olmadı, sağlık olsun.

Ben de yeni sıralamamı hesapladım; 1.708 sıradaydım, şu anda 449 sıraya geldim, inşallah ek atamada veya 2. alımlarda atanma şansım yüksek, yine de Allah bilir. Artık beklemek sıktı, bir an önce hayırlısıysa biz de atansaydık, atanamayan kardeşlerim de bir an önce inşallah yerleşirler, Allah tan ümit kesilmez, biraz daha sabretmemiz gerecek...

marcus_oredius

Üye
Üye
jack bence btn atananları değilde emniyet payı olarak 800 çıkar alttan özel nitelikli kadrolara atananları unutma

J

JACK_HUNTER

Guest
jack bence btn atananları değilde emniyet payı olarak 800 çıkar alttan özel nitelikli kadrolara atananları unutma

O dediğin özel nitelikli kadroları düştüm, ataması olmayan kadroları düştüm, çoklu alımlarda benim puan aralığımda kalan kadroları da düştüm, bu yaptığım hesapta en fazla +30 veya -30 şekilde sapma olacaktır. Bunların hepsini pdf uzantılı dosyayı, xls yani excell dosyasına dönüştürerek hesapladım kardeşim.

Bu arada ataman hayırlı olsun, kusura bakma bir tebrik edemedim. Bilirsin atanamamak baya bir koyuyor adama, neyse atanan ya da atanmayan bütün arkadaşlarım için hayırlısı olsun...

Tekerlekli Sandalye