ÖMSS atamalrında avantaj sağlayacak sertifika veya belgelerle İLGİLİ

erolktll

Üye
Üye
ARKADAŞLAR şimdi başvuracağımız kurumalrda bazı özel şartlar deniyo bunlar bilgisayar sertivikası gibi şeyler sanırım bu sertivika meb in açmış olduğu kurslarda ki sertivika mı yoksa okulu var mı birde şimdi başlasak kursa işimize yarar mı bilgisi oılan yardımcı olursa sevinirim..

M

marcusore

Guest
ya ilk atamada olmasa bile geleçekte işine yarar bilgisayar sertifikası. halk eğitimden alabilirsin 2 ay sürüyor

erolktll

Üye
Üye
peki ben hangisini yazılayım bilgisayar öperötörlüğü veb tasarım VB. VAR ÖNERİNİZ NE OLUR

M

marcusore

Guest
zaten bilgisayar operatörlüğü almadan web tasarım alamıyorsun diye biliyorum

M

marcusore

Guest
birşey değil. ama unutma benim verdiğim bilgfiler benimburda öğrendim şeylerdir. daha kesin bilgi almak için lütfen kayıt olmayı düşündüğünb kuruma da danış. daha güncelve sağlıklı bilgi elde edebilirsin.

erolktll

Üye
Üye
aradım bilgi aldım 100 liraymış kurs ücreti HEM de engellilere ayrıcalık var mı ki.

M

marcusore

Guest
bir ara internette halk eğitimmerkezlerinin engelli vatandaşlara üçretsiz eğitim verdikleri hakkında bir bilgiye ulaştım ama doğrulatamadım.

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Ben Sakarya ilinde bu Sertifikayı MEB Onaylı Özel Bir Kurs Araclığı ile ; MEB in Gözetiminde Yapılan Test ve Uygulama Sınavı Sonucunda aldim ... Fiyati 100 TL idi .. Öncelikle 165 Saat Kurs Görüldü ve sonrasında aldim... KURSUN ADI : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası ... Halk Eğitimlerin aslında bu işi Ücretsiz yapmak zorundalar... Bağış adı altında ücret Talep ediyorlar ... Ben sizin Yerinizde oLsam Önce MEB i Arardim .. Alo 147 .. Buradan ; Halk Eğitimlerin Ücretli olup olmadiklari bilgisini alirdim.. Ayrica ; bulunduğunuz ildeki MEB Onaylı Özel Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası veren Kursları sorardim ... MEB bu Bilgisayar İŞletmenlik Sertifikası Sınavlarını ; Tek Aylarda Yapiyor : 1, 3, 5, 7, 9, 11 . Aylarda ... Ancak ; En az 160 ya da 165 Saat ders gorme Zorunluluğu var.. Onu da Alo 147 ye sorun bence ; en az kac saat ders zorunluluğu var , ona gore hareket etmelisiniz ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

erolktll

Üye
Üye
teşekkürler ben tercihler de işime yarar diye düşündüm aradım bugün hem i kayıt yapalım dediler 6 hafta haftada 2 gün ders varmış 100 tl lik ücret varmış yarın detaylı konuşacağım da belki tercihlere yetişir völe giderse görüntü zaten o yönde sağolun özkanabi bilginiz için :) :)

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Rica Ederim ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

BURCUU

Üye
Üye
Merhaba bende bu sertifikaLar konusunda net bir biLqi aLamadım, haLk eğitimden biLq işLenmenLiği sertifika kursuna katıLdım sınavLarı verdim fakat qidip aLmakta tembeLLik yaptım :) ama işkurun biLq proqramcıLık ve yine haLk eğitimin web tasarım sertifikaLarı mevcut. acaba kurumLar iLLaki biLq işLetmenLiği sertifika şartı mı qüdüyor ya da diğer sertifikaLarımLa kabuL qörürür müyüm cevap buLmuş değiLim :)

bghns

Üye
Üye
selamlar bugun nette gezinirken şöyle bir bilgiye rastladım. sizin yorumlarınızıda alayım tam olsun.lütfen rica ederim şurayı falan araıyın demeyin özkan bey kekeme olduğum için telefonda konusmak bnm için bir işkence umarım mazur görmüşsünüzdür.

6225 - M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak

Halk Eğitim kurslarında ya da özel sektörde bazı kurslar tarafından M.E.B. müfredatına dayalı olarak bilgisayar programları veya kullanımı ile ilgili olarak verilen tüm sertifikalar; içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.

KPSS tercih kılavuzunda "3.8. Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan kadroları,
1.MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası,
2.MEB’den Onaylı Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir." ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca, adayların öğrenim hayatlarının herhangi bir bölümünde bilgisayar ile ilgili almış oldukları herhangi bir ders; içerik, ders saati, geçme notu veya dönemi önemsiz olmak üzere belgelendirildiği takdirde bu kod açısından yine geçerlidir.

Lisans veya önlisans mezunu adaylar; tüm lisans/önlisans mezunları bölüm ayrımı olmaksızın mutlaka bir bilgisayar dersi (temel bilgi teknolojileri dahil) almaktadır. Bu durumu gösteren transkriptin kuruma ibrazı atama için yeterli olacaktır. Hatta bir bilgisayar dersi aldıktan sonra üniversiteyi terk eden bir öğrenci halihazırda mezun olmadığı halde ilgili dersi almış olduğu için bu kod şartlarını taşımaktadır.

Ortaöğretim mezunu adaylar; öğrenim süreçlerinde herhangi bir sınıfta herhangi bir dönemde bilgisayar ile ilgili bir ders aldıklarını karne veya okul yönetimince onaylı bir belge ile ispatlamaları bu kodu kullanabilmek için yeterlidir.

BURCUU

Üye
Üye
bghns payLaştığın biLqi için teşekkür ederim.

bghns

Üye
Üye
şuanki kpss basvru klavuzunu inceledim içime su serpildi

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/kpps2012_1_tercih_klavuzu.pdf
sayfa 11de böyle demişler
3.8. Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak”
niteliği aranan kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı
Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.
3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak
belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”
niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da,
“M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
ben lise düzeyi 5123.sıradayım puanım 79 anadolu taknik lisesi bilgisayar programcılığı bölümünden mezun oldum.sizce diplomam(programcılık mezunu) olmam atanmama yetebilir mi?

SERDAR42

Üye
Üye
meb onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası aranan şartlarda mutlaka yer alacaktır.. meb onaylı bilgisayarlı ön muhasebe sertifikası da (eta vs...) bazı kurumların kadro şartlarında aranabilir.. ayrıca bu sertifikalar kamu da olmasa bile özel sektör de rahatlıkla iş bulmanıza yardımcı olacaktır..

egribey

Üye
Üye
ÖZKAN AGABEY benim 2005 yılında bilgisayar işletmenlık sertıfıkam var di ama özel bi kurumdan aldım halk egıtımdeın deıl oda gecerlımı yoksa yenıden sertıfıka almam gereklırmı

M

marcusore

Guest
MEB onaylı ise bir sorun yok.

Tekerlekli Sandalye