ÖMSS atamalrında avantaj sağlayacak sertifika veya belgelerle İLGİLİ

M

marcusore

Guest
ben eskişehirde halk eğitimde gittim. sınavlar 7 aşamada girdim.
1. genel bilgisayar kullanıcılığı: genelde en basiti makinenin donanımı ve yazılım arasındaki ilişkiyi genel kuramlar arasında anlatıyor. sınavı basit ve gördüğün konuların hemen hemen aynıları
2. word: word ü kullanmayı anlatıyor. sınavı kolay verilen metin ve tabloları yapıyorsun
3. excel : excel i öğretiyor: sınavı orta diyebilirim genelde formüllerle lgili bir excel tablosu isteniyor
4. powerpoint: en kolay sınavdır powerpoint sunumu isteniyor
5. internet kullanıcılığı: hayatımız nette geçiyor sınavı basit
6. email (outlook): bu biraz kafa karıştırıyor. ama sınavı basit cc gibi terimleri öğrenirsen kolayca geçersin
7. nezaket kuralları: bundan nedense 60 aldım ( %40 kaba olduğum ortaya çıktı) 1 saat kadar sürüyor. ondan sonra sınav oluyorsun. o bir saatlik konuyu dinlersen sınavdan rahatca geçersin

bunlar benim gittiğim bilgisayar operatorlüğü (şletmenliği) kursundaki modüllerdi. umarım işine yarar. ayrıca soruların coğu bilgisayar kursu soruları diye arama yaparsan birçoğunu bulursun.

blues

Üye
Üye
Allah razı olsun teşekkür ederim kardeşim...

YassaX

Üye
Üye
Hakkaniyet Abi ; Hakkında Hayırlısı Olsun ...

blues

Üye
Üye
ozkancey , teşekkür ederim güzel yürekli kardeşim...Allah seninde Hakkında Hayırlısını Versin ...

YassaX

Üye
Üye
hakkaniyet Abi :) Amin . İNŞALLAH :)

elif27

Üye
Üye
Sertifikayla ilgili kafası karışık olan arkadaşlar; memurlar.net'te okuduğum KPSS tercihinde kullanılan kodlarla ilgili olarak paylaşmak istediğim bir şey var:

6225 - M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak

Halk Eğitim kurslarında ya da özel sektörde bazı kurslar tarafından M.E.B. müfredatına dayalı olarak bilgisayar programları veya kullanımı ile ilgili olarak verilen tüm sertifikalar; içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.

KPSS tercih kılavuzunda "3.8. Başvuru şartları arasında "MEB'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak" niteliği aranan kadroları,
1.MEB'den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası,
2.MEB'den Onaylı Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir." ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca, adayların öğrenim hayatlarının herhangi bir bölümünde bilgisayar ile ilgili almış oldukları herhangi bir ders; içerik, ders saati, geçme notu veya dönemi önemsiz olmak üzere belgelendirildiği takdirde bu kod açısından yine geçerlidir. Yükseköğretim kurumlarınca verilen kurs ve eğitim programları sonucu alınan sertifika/belgeler debu kapsamdadır.

Lisans veya önlisans mezunu adaylar; tüm lisans/önlisans mezunları bölüm ayrımı olmaksızın mutlaka bir bilgisayar dersi (temel bilgi teknolojileri dahil) almaktadır. Bu durumu gösteren transkriptin kuruma ibrazı atama için yeterli olacaktır. Hatta bir bilgisayar dersi aldıktan sonra üniversiteyi terk eden bir öğrenci halihazırda mezun olmadığı halde ilgili dersi almış olduğu için bu kod şartlarını taşımaktadır.

Ortaöğretim mezunu adaylar; öğrenim süreçlerinde herhangi bir sınıfta herhangi bir dönemde bilgisayar ile ilgili bir ders aldıklarını karne veya okul yönetimince onaylı bir belge ile ispatlamaları bu kodu kullanabilmek için yeterlidir.

Eğer ÖMSS için de böyle bi durum söz konusu olursa;
içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.
kısmına dikkat çekmek istiyorum.

İncelemek isteyenler için Memurlar.Net (KPSS kılavuzundaki özel koşullu kodlar)

Allah her zaman için hepimizin hakkında hayırlısını versin!!

Saygılar..

YassaX

Üye
Üye
elif27 hanım ;Amin ... İNŞALLAH ... Paylaşım ve Bilgilendirdiğiniz için Teşekkür Ederiz ... Ancak ; Bu konu başlığının 2. Sayfasındaki 13. mesajda ; bghns isimli üyemiz ; aynı konuyu paylaşmıştı ; yine aynı LİNK'i vermişti ... Sanirim ; o mesajlari gözden kaçırdınız ... HAYIRLI CUMALAR ...

Saygılar ...

bghns

Üye
Üye
elif hanım dün ösymden aldığımız cevabı aktarmıstım burada.ama sertifikası olanların kafası daha rahat gibi gözüküyor
şimdi ösymyi arattırdım. klavuz için bekleyin diyorlar. önce duyuru yapılıp sonra klavuz açıklanırmıs.
bilgisyar sertifikası içinde transkrip yada baska bir yolla dersi aldığımızı kanıtlarsak tercihlerimiz arasına alabilirmisiz fakat atandığımız kurumdaymıs insiyatif.transkripi kabulde edebilirmis sertifikada isteyebilirmis.işin acıkcası sertifika olmayanın sonu pek açık değil

YassaX

Üye
Üye
Herkes icin Hayırlısı Olsun ... Önemli Olan; Atanılan kurumun isteyeceği Evrak niteliğidir ... Bekleyip göreceğiz ...

elif27

Üye
Üye
Evet ozkancey mesajı farketmemişim teşekkürler
haklısınız bghns

YassaX

Üye
Üye
elif27 hanım ; Rica Ederim ...

ufuq

Üye
Üye
Ben ASp Aspx Php Vs Vs Yazilim Dillerini Biliyorum Ama Hiç Kursa Gitmedim Sertifikamda Ecz İçin Var

YassaX

Üye
Üye
ufuq bey ; ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; bu ve buna benzer Her türlü bilgiler ve detaylar ; İçinde Yer alacaktır. ... Kılavuzu beklemekte fayda var ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye