ÖMSS atamalrında avantaj sağlayacak sertifika veya belgelerle İLGİLİ

YassaX

Üye
Üye
"""bghns; selamlar bugun nette gezinirken şöyle bir bilgiye rastladım. sizin yorumlarınızıda alayım tam olsun.lütfen rica ederim şurayı falan araıyın demeyin özkan bey kekeme olduğum için telefonda konusmak bnm için bir işkence umarım mazur görmüşsünüzdür.
"""

bghns ; Benim Yorumlarım Beni Bağlar kardeşim ... Yorumlarımın Arkasındayim .. Özel Şartlar Tercih Kılavuzunda O kadar Önemli iken ; Sitelerdeki Yorumlara İstinaden Hareket Edilmesine Karşıyım ... Yanlış bir Yorum ile hareket edilip ; Atamanız İptal Olduğu takdirde bu büyük bir sorumluluk ... Ben bu sitedeki Engelli kardeşlerimin Hangi Engelli Konumunda Olduğunu bilemem; zaten o konuda da pek sormam.. İşitme Engelli , Konuşma Engelli Kardeşlerimiz; İlla Telefonla Bilgi alsınlar diye ısrarcı olmuyorum .... """ lütfen rica ederim şurayı falan araıyın demeyin özkan bey """ --> Benim Yorumlarıma Lütfen Müdahaleci Olmayın ... Saygı Sınırları Çervesinde , Uygun bir Üslupla istediğim Yorumu Yapma Hakkına Sahibim ... Eğer Engeli Telefona konuşma Konusunda Sıkıntı duyanlar ; İster En Yakınlarındaki Aile Bireylerine Durumu izah edip onlara telefon ettirirler , isterlerse ; BİLGİ EDİNME YASASI ÇERCEVESİNDE ; Söylediğim Kurumların Sitelerine yazabilirler ... Burada Ben ; Devlet Personel Başkanlığını Ya da MEB i Arayin dediğimde ; şunu anlamak lazim ; O kurumlarla bir şekilde iritabata geçip NET ve KESİN Bilgi Almalarini Tavsiyede Bulunuyorum... Cunku ; Secilen Kontenjanının ; diyelim 6.225 Nitelik Kodu Var .. Sizinde Sertifikanızdan Emin değilsiniz .. Ancak Sectiğiniz , Atandiniz daha sonra Kuruma belgenizi goturdunuz ve Gecerli Değilmiş ...İnternetten Edindiğiniz Bilginin Bu Şekilde Riskleri var.. Ancak ; Siz Sertifikanızın Gecerli Olup Olmadiğini Resmi ve Yetkili Bir Makama sorduğunuzda Bu net bir bilgi olur ...Hatta Telefondan Ziyade ; ailenizle birlikte En Yakın İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE Giderek ; Kesin Sonuca ulaşabilirsiniz.. Sanirim ; Yukarıda Mesajlardaki Düşüncelerimi Anlamış Oldunuz ....

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
şuanki kpss basvru klavuzunu inceledim içime su serpildi

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/kpps2012_1_tercih_klavuzu.pdf
sayfa 11de böyle demişler
3.8. Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak”
niteliği aranan kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı
Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.
3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak
belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”
niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da,
“M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir

bghns ; Aşağıdaki Maddeyi de eklemen uygun olur, eksik kalmış ....

"" 3.10. Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim
Bakanlığından onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması
gerekmektedir
""

Saygılar ...

erolktll

Üye
Üye
ben şimmdi kursa başlasam orada da eğitim gördüğümü belirten bir belge alasm geçerli olur mu ki yaa yada daha bu sene mezun oluyorum ve ilk öğretim de dersini aldım o işe yarar mıki acaba...

bghns

Üye
Üye
kusur bakmayın bu süreçte beklemek insanı sıkıyor. sinir asabiyet biraz artıyor. kırmıs veya yanlış anlaşılmıssam kusura bakmayın.

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; Benim Yorumuma göre ; Bence Eğitim Almaniz yeterli olmaz ; Cunku 160 ya da 165 saat sonunda ; MEB Yetkilileri Nezdinde 120 Soruluk TEst Sınavı ve ardından da ; Bilgisayar Başında Uygulama Sınavı oluyorsunuz ... Bu süreç Sonunda Başarılı Oursanız ; Sertifikanızı alıyorsunuz ...Benim Yorumum bu ..Ancak ; size Tavsiyem : MEB , Devlet Personel Başkanlığı , Bulunduğunuz İl Ya da İLçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ister gidin ; ister telefon edin, isterseniz Bilgi Edinme yasası çercevesinde başvurun.. Size Kalmış ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
bghns ; Ben hiç bir zaman yazılanlar yorumlara kırılmam.. Ancak ; İşime karışılır ya da müdahale edilirse ; o zaman düşüncelerimi açık ve net olarak ortaya koyarım ... Doğru bildiğim şeylerin arkasından sonuna kadar giderim.. Ben burada sorulara cevap verip yardımcı olmaya çalışırken ; bir de cevaplari beğenmeyip ya da farklı algılayıp, farklı tavırlar içine girilirse ; gereken cevabı veririm ... Benim Şu anda 7 Temmuz 2012 Tarihinde yapılacak Olan KPSS - Lisans Sınavıma Çalışıyor Olmam gerekirken ; Fedakarlıkta bulunup, burada soruları cevaplıyorsam ; yorumunuzda bana verilen cevapları hak etmiyorum .. Neyse Uzatmayacağim; Herkes Üslubuna Dikkat Etsin ....

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ÖZKAN AGABEY benim 2005 yılında bilgisayar işletmenlık sertıfıkam var di ama özel bi kurumdan aldım halk egıtımdeın deıl oda gecerlımı yoksa yenıden sertıfıka almam gereklırmı

egribey; Tarih Farketmez ; MEB Onaylı Özel Kurs ya da Halk Eğitim Müdürlüğü Fark etmiyor .. Ancak ; En az belli bir saat Kurs Görülmesi sonrasinda MEB Yetkililerinin Yaptığı Test ve Uygulama Sınavı ; Sonrasinda Hak Etmiş olduğunuz Sertifika uzerinde ; İl Milli Eğitim Müdürü ya da İlçe Milli Eğitim Müdürü İmzalarına bakın... MEB Onaylı Olduğundan Emin Olun.. Emin Olamiyorsaniz il ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne , MEB', , Devlet Personel Başkanlığını Arayin, ya da Gidin Ya da Bilgi Edinme Çervesinde Başvurun ; Nasil Uygunsa sizin icin o şekilde hareket edin ...

Saygılar ....

bghns

Üye
Üye
şimdi ösymyi arattırdım. klavuz için bekleyin diyorlar. önce duyuru yapılıp sonra klavuz açıklanırmıs.
bilgisyar sertifikası içinde transkrip yada baska bir yolla dersi aldığımızı kanıtlarsak tercihlerimiz arasına alabilirmisiz fakat atandığımız kurumdaymıs insiyatif.transkripi kabulde edebilirmis sertifikada isteyebilirmis.işin acıkcası sertifika olmayanın sonu pek açık değil

YassaX

Üye
Üye
Herşeyin Hayırlısı Olsun ...

erolktll

Üye
Üye
o zaman tercih etmek istediğimiz kuruma önceden danışırz heralde adamlar bişey der değil mi

egribey

Üye
Üye
8 sınıfta mı ne almısdım ilçe milli egitim mudurunun imzası var hıc kullanmamısdım sımdıye denk şimdi kullanmak nasıpmiş :} sertifika var ehlıyet var puanda iiyi sayılır bide kendı ilçemden bana göre kontenjan acılırsa bide atanırsak cok iyi olur allah herkesın gönlüne göre versın :}

M

marcusore

Guest
egribey umarım istediğiniz gibi olur ama çevre il ve ilçeleride dşünürseniz şansınızı artırmış olursunuz. ama allahtan gönlünüze göre vermesini eksik etmiyecez dualarımızdan

blues

Üye
Üye
Bilgisayar işletmenliği sertifikası konusunda ben şöyle bir yol izlemeye karar verdim ben kendi izleyeceğim yolu paşlaşmak istedim arkadaşlar..tabiki bütün arkadaşlar kendine uygun bir yol izleyecek.. Ankaradaki MEB onaylı sertifika veren özel kursların hemen hemen çoğuyla görüştüm.28 temmuzda MEB bir sınav yapacak başarılı olanların sertifikaları 4 Ağustosa kadar elinizde olur dediler.200 tl civarı bir ücreti var.Ankarada bir çok Kpss ile atanmış arkadaşlarım var yaptığımız görüşmeler sonunda bana şöyle dediler, sertifika meselesini kafanda büyütmeye gerek yok.. yüzde doksan kurumlar sertifika istemiyorlar.. eğer tercih kılavuzunda sertifika istiyen hoşuna giden bir kadro olursa tercihini yaparsın sonra kursa kaydını yaptırır 4 Ağustosa kadar belgeni alırsın dediler..bende sınavı kazanabilirmiyim dediğimde rahatlıkla kazanırsın dediler(Teknik lise elektronik mezunuyum az çok bilgisayardan anlıyorum) zaten kılavuzun açıklanması değerlendirilmesi sonuçların gelmesi en az bir ay alır dediler..sonrada kuruma gidip belgelerle müracaat süreside bir ayı buluyor dediler..büyük ihtimalle kurumlar sertifika istemez daha sonra kurum içi eğitim verebiliyorlar dediler..Bu söylediklerim MEB onaylı sertifika veren özel kurslarla ilgili arkadaşlar görüştüğüm halk eğitim merkezlerinde bu süreç üç ayı buluyor 120tl civarı bir masrafı var arkadaşlar..

M

marcusore

Guest
hakkaniyet halk eğitimde eğer benim gibi hafta içi kursa gidersen bir buçuk ayda bitiyor. bundan 1 ay sonrada sertifikanı veriyorlar. Ama şunu unutma biz tayin olduğumuzda belgelerimizi ibraz edeceğimiz bir kurul olacak. eğer belge ibraz edemezsen ataman geçersiz olur. Ve tahmin ediyorum ki ardından bir ceza durumu oluşabilir. ( ömss sınavına girmiş olupta kuraya katılanlara 3 dönem sınava girmeme cezası var - bunu arkadaşı kuraya götürdüğümde ordaki memurdan öğrendim) sana tavsiyem elinde olan belgelere göre tercih yapmandır. üzülmektense tedbirli olmak lazım.

blues

Üye
Üye
marcusore kardeş sen şu anda gidiyormusun?

blues

Üye
Üye
sınav soruları nasıl zormu kardeş hangi ilde gittin

Tekerlekli Sandalye