ÖMSS Başvuru Esnasında Neler Yaşadınız? Hangi Sorunlarla Karşılaştınız?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bilindiği gibi ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) kayıtları başladı. Kayıt işlemleri için İl Müdürlüklerine müracatta bulunan insanlar hangi yolu izledi? Ne tür sıkıntılar yaşadı? Aksaklıklar varmıydı? İlk yapılan işlem ne oldu? Gibi detayları bu başlık altında paylaşırsanız memnun oluruz.Yaşanılan bu tecrübeler kayıt için gidecek olan diğer arkadaşlarımızın deneyim kazanmasına vesile olacağından daha bilinçli ve sorun yaşamadan kayıt işlemini gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır.

c-ello

Üye
Üye
ösym nin sitesinden başvuru formu ve gerekli evraklar listesini yazdırıp gerekli evrakları toparladım ve 2 adet fotokopilerini çektim. il müdürlüğüne gittiğimde başvuru formunu incelediler. elimdeki evrakları incelediler. asılları ile fotokopilerini karşılaştırdılar. gerekli evrakları doldurup imsaladıktan sonrada bankaya parayı yatırıp herhangi bir liseye gitmemi söylediler. hiçbir sorun ile karşılaşmadım. aksine çok ilgilendiler kapıdaki güvenlikten içerideki memura kadar.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sorunsuz halletmenize çok sevindim hayırlı olsun bizimle paylaştığınız için'de ayrıca teşekkür ederim.

oguzha1453

Üye
Üye
Kayıt olan arkadaşlar Size bir sorum olacak

ÖSYM sitesinde aday işlemleri bölümüne girdiğinizde kendi tc kimlik numaranızı ve şifrenizi yazdığınızda
Karşınıza Çıkan ekranda işlem yapmak istediğiniz sınav diye bir bölümde ÖMSS şıkkı olan var mı?
Yoksa bir benimki mi yok?

Mcaglar

Üye
Üye
ben lisans mezunuyum mezun olduğum liseyi yazmamıstım sistem kabul etmedi liseyide yazmak zorunda kaldım. başvurumu lisans olarak belirttim hem mezun olduğum liseyi hemde üniversiteyi yazdım. klavuzu yanlış okudum galiba.

Mcaglar

Üye
Üye

ÖSYM sitesinde aday işlemleri bölümüne girdiğinizde kendi tc kimlik numaranızı ve şifrenizi yazdığınızda
Karşınıza Çıkan ekranda işlem yapmak istediğiniz sınav diye bir bölümde ÖMSS şıkkı olan var mı?

ösym burosundan ben başvuruda bulundum yapılan işlemlerle ilgili çıktı verdiler bürodaki kişi ve ben imza attık 2 taneydi bir tanesini kendileri aldı diğerini de bana verdiler.

c-ello

Üye
Üye
oğuzha1453 ben giriş yaptığımda görünüyor. kayır işlemlerinde bi sorun olabilir tekrar bi okula gidip araştır bence

brcgngr

Üye
Üye
ben basvurumu az önce tamamladım. dünden beri ugrasıyorum tamamlamak icin. benimki bayagı bir sorunlu geçti. 3 liseye gittim. hiçbiri görevlendirildiklerini bilmiyor. hepsine ben söyledim. 1.lisede sistem acılmadı.2.lise de islemi yapacak olan ögretmen doğum iznine ayrılacagını söylerek belgeleri alsa bile ösym ye iletemeyeceğini söyledi. 3.lise de yine kimsenin bir bilgisi yoktu.ilk gelen benmişim. sistemi actık ögretmen bir sey bilmediği için ben söyledim o doldurdu. yazıcıları bozukmus yarım saatte onu bekledik. ösymye iletmeleri gereken belgeleri bana sordu.ne zaman ileteceksiniz dedim basvuru süresi bitince dediler. ve ardından basvurunun ne zaman bitecegini bana sordular. simdi tek umudum umarım belgelerimi ösymye göndermeyi unutmazlar. ögretmenlerimize de bir sey diyemiyorum bilgilerinin olmadığı cok acık. ancak neden bilgilendirilmediklerini anlayamıyorum. adaylara tavsiyem, kılavuzu iyice okuyun ve öyle basvurunuzu yapın.

oguzha1453

Üye
Üye
oğuzha1453 ben giriş yaptığımda görünüyor. kayır işlemlerinde bi sorun olabilir tekrar bi okula gidip araştır bence

Okulda yaptırmadım ! Kayseri il ÖSYM merkezinde yaptırdım.

daha yeni ankara ÖSYM aradım;
bana dedikleri işleminiz bizde kayıtlı görünüyor.
herhangi bir sorun yok .
3 marta kadar açılacak dediler.
bakalım hayırlısı.

c-ello

Üye
Üye
oğuzha1453 ben dün baktım vardı ama az önce baktım benim sayfamdanda kalmış. umarım bir sorun çıkmaz

hunter

Üye
Üye
c-ello kardeş bende bursadan başvurucamda il müdürlüğü nerde ve sen hangi okuldan işlemini yaptın?

oguzha1453

Üye
Üye
oğuzha1453 ben dün baktım vardı ama az önce baktım benim sayfamdanda kalmış. umarım bir sorun çıkmaz

kalkması sorun değilmiş!

Kalkmaması sorunmuş. yeni bir yerden öğrendim.

üzerinde değişiklik yapılmaması için Kaldırılıyormuş..

Hepimize Allah kolaylık versin!

mekansız67

Üye
Üye
Zonguldak ve cevresindeki özürlü arkadaslarim ön kabul ve taahhüt beyani almak için zonguldagin icinde bulunan merkeszi huzur evindemis basvurular sakin ilçedekilere gitmeyin....ben alapliliyim

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar, merhaba ücreti ödeek için babamdan rica etmiştim banka babama ücreti ATM den yatırabilirsiniz demişler bu konuda yardım istiyorum sizlerden hngi bankaya yatırdınız arkadaşlar?

İşyerinden 27.02.2011 tarihinde tam gün izin aldım inşallah problem çıkmaz...

Teşekkürler&Saygılarım

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Ziraat Bankası ATM harici alamiyor.. Akbankta da sistemlerinde gorunmuyor.. Ben Kuveyt Türk Katılım Bankasına yatırdım, hem de sıra az oluyor Katılım Bankalarında,.. Oraya yatırmanızı tavsiye ederim.. Ayrıca Halkbank Şubelerinde de yatıran arkadaşlar var, bilginiz olsun...

YassaX

Üye
Üye

oguzha1453 ;ÖSYM sitesinde aday işlemleri bölümüne TC No ve Şifre ile girdiğimizde sadece Üyelik Bilgileri Bölümünü görüntülüyebiliyoruz.. Aday İşlemleri bölümünde zaten 2012 Sınavlarından; 2012 - ÖSYS , 2012 - ALS , 2012 -JANA, 2012 - ÜDS görüntüleme var.. 2012 - ÖMSS Butonu Şu anda sistemde gorunmuyor.. Sanırım bu herkeste boyle, Buton daha sonra aktileşir dediler, Başvuru yaptığımız liseden..

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; bende bankacıyım ama çalıştığım bankada bu ilşlemler yok yabancı bir banka:) Kuveyt Türk den gerekli işlemi yaptırırım Teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Bende 4,5 yıllık Eski Bankacıyım.. Ancak dun yaklasik 1 saatime yakin zamani bankalarda harcadim.. Ben garantiye alip, 2 Dekont bastirdim, Sınav Ücreti Tahsili icin, size de aynısını tavsiye ederim... Birini ÖSYM merkezindeki evraklara ilave edersiniz, diğeri kendinizde kalır..

V

Vijdanatilla

Guest
7 yıllık bankacıyım ama yaklaşık 2.5 senedir yabancı bir bankadayım bazı işlemlerden uzaklaştım zaten genel müdürlük binasında çalışınca ister istemez uzaklaşıyorsunuz işlemlerden izim birgün olduğu için banka işini babama devrettim bakalım gerisinide ben yapıcam bakalım....

Tekerlekli Sandalye