ÖMSS Başvuru Esnasında Neler Yaşadınız? Hangi Sorunlarla Karşılaştınız?

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; izin konusunda durumunu anliyorum ancak, Sınav Kılavuzunu ve izlenecek yolları okuduğumuzda Önce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ( Aile ve Sos. Pol. Bakanlığı ) ne gidip Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi 3 nusha doldurulup, sizin tarafinizdan da imzalanip size 2 nushası verildikten sonra Banka işlemini yapın diyor.. Bunu şu nedenle sanirim yaptiriyor; Ola ki Sosyal Hiz. İl Müd. de herhangi bir sorun cıkar ya da Raporunuzla ilgili bir nedenle Ön Kabul ve Taahhüt belgesinde sorunlar cıkmasi ihitmaline karşı boyle bir yontem uygulayin diyor, yoksa sorun cıkarsa 25 TL niz boşa gitmesin demek istiyor... Yanlis anlamayin sizi endişelendirmek icin yazmiyorum bunu ve şu ana kadar ilk aşamada sorun yaşayan kimseye de rastlamadim.. Rapor Konusunda da % 40 ve üzeri hepsi kabul ediliyor, sureli rapolarda da Süre; Sınav Tarihini kapsasin yeter diyorlar ..Ben size aşamalarin neden bu şekilde oldugunu ifade etmek icin yazdim..Acıklama anlaminda yani ..

mevce

Üye
Üye
Bugün kayıt yaptıranlardan biriyim.Ankarada başvuru yapacaklar için yazdıklarımı dikkatlice okusun.Benim kayıt yaptırmam il müdürlüğüne 5.5 saat sürdü.Çok kalabalıktı bayağı yoruldum.Mutlaka yanınızda bırıyle gidin sizin yerinizde biri beklesin.Ben ailemle gitmiştim onlar bekledi.Ben dawn kafede oturdum.Şimdi gelelim kayıta hiçbir sorun çıkmadı.YANINIZDA NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ,DİPLOMANIN ASLI VE FOTOKOPİSİ,RAPORUNUZUN ASLI VE FOTOKOPİSİ yanında olsun.Sonra bankaya gittim ardıdan ösym bürosuna.Ösym bürosunda yukarıda yazdığım belgelerin dışında başvuru formu ve il müdürlüğünden verilen belge.Başkada verilen bir şey yok.

mevce

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Ziraat Bankası ATM harici alamiyor.. Akbankta da sistemlerinde gorunmuyor.. Ben Kuveyt Türk Katılım Bankasına yatırdım, hem de sıra az oluyor Katılım Bankalarında,.. Oraya yatırmanızı tavsiye ederim.. Ayrıca Halkbank Şubelerinde de yatıran arkadaşlar var, bilginiz olsun...

Özkan Bey,ben bugün Ziraat Bankasına ATMden yatırabildim.

brcgngr

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Bende 4,5 yıllık Eski Bankacıyım.. Ancak dun yaklasik 1 saatime yakin zamani bankalarda harcadim.. Ben garantiye alip, 2 Dekont bastirdim, Sınav Ücreti Tahsili icin, size de aynısını tavsiye ederim... Birini ÖSYM merkezindeki evraklara ilave edersiniz, diğeri kendinizde kalır..

Özkan Bey, Ösym merkezine giderken (Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi,Doldurulmuş ÖMSS Aday Başvuru Formu,Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun fotokopisi,Öğrenim durumunu gösterir resmî belge,Nüfus cüzdanı,Başvuru/sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu) yanımda götürdüm.Benden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi, basvurunun cıktısı,Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun fotokopisi alındı. Diğer götürdüğüm belgeleri geri aldım. diğerlerinin ben de kalması bir sorun teşkil etmiyor değil mi ? tesekkür ederim.

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım bizi Ankara ilinde ÖMSS Başvurusu hakkında bilgilendirdiğiniz icin teşekkürler.. Evet Ziraat Bankası ATM den ÖMSS Sınav Ücretini kabul ediyor .. Başvurunuz Hayırlı Olsun

c-ello

Üye
Üye
BURSA dan başvuru yapacak arkadaşlar. aile ve sosyal politikalar müdürlüğü yani ön kayıt yapılacak yer sırameşelerdeki çocuk esirgeme kurumu. sonraki işlemler bütün liselerde oluyor ztn

YassaX

Üye
Üye
brcgngr ; Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde ;Aday Başvuru Formunu İnternetten cıkartıp dolduruyosun ( Özür Durumu Haric )Söyediğim Evrakların Asıllarına bakıp, Nüfus cuzdan fotokopisi, diploma fotokopisi, rapor fotokopisi ni aliyorlar ve 3 nusha Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi doldurup, 2 sini sana veriyorlar.. Sonra Bankaya para yatiyor.. ÖSYM merkezine de Aday Başvuru formu, Rapor Fotokopisi, Ön Kabul ve Taahhüt Formu nu veriyosun, sisteme girdiği evraktan 2 cıktı alip kontrol ediyosun, biri sende biri de ÖSYM merkezinde kaliyor..Bu kadar

Mcaglar

Üye
Üye
benim dekontu almadılar sadece dekonta baktılar verilecek miydi?

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar; Alan yerler de var, almayan yerlerde var.. Benimkini almiyordu , hocam alin bende bir nusha daha var dedim, oyle aldi... Yalniz hoca nin bana verdiği cevap şu : Zaten siz parayi yatirmamiş olsaniz; ÖMSS Sisteminden girip sizi kayit yapamazdim, sistemde sizin adınız acılıyorsa, paraniz yatmis demektir dedi.. Bilginize

mutlu1985

Üye
Üye
arkadaşlar nereye yazacağımı bilemedim burdan eminim ulaşır gereken yere..başvuru yaparken üniversite son sınıfta olduğumu beyan ederek başvurdum ok dedi ösym memuru hiç bir ek evrak talebinde bulunmadılar yalnızca mezuniyet tarihi kısmını boş bırakıyorlar..öğrenci belgesi bile istemediler ben de lisans olarak başvurdum ama haziranda mezun olacak olmama güvendim durumu benim gibi olanlara duyrulur!!

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar merhaba, İstanbul Aile ve sosyal İl md. Bahçelievlerde ek binası varmış. Bahçelievler Çoçuk esirgeme kurumu ile aynı yerdeymiş bu bilgigiyi verdiler.iletişim bilgisi 0212 441 01 41
Bilgilerinize

compeder

Üye
Üye
ben kura ya girecem inşallah bende de sorun olmaz ama yapıla işlemlerin sıralamasını siteye kayıt yaptıran bir kişi yazsın...

kaladze

Üye
Üye
bahçelievlerdeki ek binaya gittim.
diploma ve raporun asıllarını görüp fotokopilerini aldılar.
nüfus cüzdanına baktılar, fotokopisini almadılar

Bankaya sınav ücretini yatırıp, aldığım taahhüt belgeleriyle başvuru merkezi olan liseye gittim.
Saçmalıktı. Fotoğraf çekimi dahil her işlemi kendim yaptım. Haberleri yoktu. ilk o okula gidende benmişim. lisans olduğum halde pc kayıtta lise okul bilgilerimide girdim ancak öyle kabul oldu kayıt sistemde. dekont alınmadı. nüfus cüzdan fotokopisi alınmadı. sadece rapor ve diploma fotokopisi verdim. birde aday başvuru formunu.

birde özür açıklaması bölümüne ne yazılacagını bılemedık. Hastalıgımın adını yazdım bende oraya.

İlerde sorun çıkmayacağını umarak olay yerinden ayrıldım :) ummak...

kaladze

Üye
Üye
resmimiz olduğu başvuru kayıt bilgileri formunun renkli olup olmaması farketmiyordur insallah? renksiz çıkarttım

brcgngr

Üye
Üye
resmimiz olduğu başvuru kayıt bilgileri formunun renkli olup olmaması farketmiyordur insallah? renksiz çıkarttım

hayır fark etmiyor. benimki de renksiz cıktı. sizinle aynı sorunları ben de yasadım. malesef hiçbir sey bilmiyorlardı ve ilk giden bendim. Ön Kabul ve Taahhüt Formunu verdiniz mi? önceki mesajınızda yazmamıssınız. vermediyseniz,onu da vermeniz gerekiyor. bilginize.

kaladze

Üye
Üye
hayır fark etmiyor. benimki de renksiz cıktı. sizinle aynı sorunları ben de yasadım. malesef hiçbir sey bilmiyorlardı ve ilk giden bendim. Ön Kabul ve Taahhüt Formunu verdiniz mi? önceki mesajınızda yazmamıssınız. vermediyseniz,onu da vermeniz gerekiyor. bilginize.

teşekkür ederim. verdim, biride bende kaldı. işim bittiğinde çıkarken müdür yardımcısı benden son başvuru günü 2-3 martda falan kendisini arayıp evrakları ösmye göndermeyi hatırlamamı istedi. olur dedim :) hayırlısı.

MENDOSLU

Üye
Üye
MUĞLA Aile ve sosyal İl MÜDÜRLÜĞÜNE Ön Kabul ve Taahhüt Formunu almak için gittim.
Beni zorla DİPLOMAMI VE RAPORUMUN NOTER ONAYLI OLMAK ZORUNDA OLMASINI SÖYLEDİLER . BENDE İNANDIM GITTIM 50 TL VERIP YAPTIRTTIM. GERİ MUĞLA Aile ve sosyal İl MÜDÜRLÜĞÜNE DÖNDÜĞÜMDE SADECE DIPLOMANIZI ONAYLATSANIZ YETERLIYDI DEDİ 2. KAYIT YAPAN KİŞİ. BENİMLE RESMEN DALGA GECTI. Bİ DEDİKLERİ Bİ DEDİKLERİNE UYMUYORDU.

SANIRIM SİZLERDEN NOTER ONAYLI HİÇ BİR BELGE İSTEMEMİŞLER.

YassaX

Üye
Üye
MENDOSLU; Merak etme Sakarya'da bende 20 Şubat Tarihinde ilk kayıt olanlardanım.. Özürlü Raporun Aslı ve Aslı Gibidir i yanımda olduğundan ASLI GİBİDİR olanı verdim.. Ancak Lisans Diploma Aslı yanımda idi, Noter Onaylı ya da Üniversitenin aslı gibidir onaylısını istediler..Mecburen 23 TL verdim, Noterden onaylattık... Ayrıca buna ne gerek var ki ; ASLI GÖRÜLMÜŞTÜR Kaşesi yapsalar yetecek yani.. Bir cok insani masrafa - strese soktular .. Ayrıca ne kadar dogru bir duyum aldim sonradan, Diploma Noter Onaylı ve Rapor ASLI gibidire gerek kalmamis dediler, teyit edilmis bir bilgi degil ama ilk başvuranlardan olduğum icin olabilir diye dusunuyorum

YassaX

Üye
Üye
arkadaşlar nereye yazacağımı bilemedim burdan eminim ulaşır gereken yere..başvuru yaparken üniversite son sınıfta olduğumu beyan ederek başvurdum ok dedi ösym memuru hiç bir ek evrak talebinde bulunmadılar yalnızca mezuniyet tarihi kısmını boş bırakıyorlar..öğrenci belgesi bile istemediler ben de lisans olarak başvurdum ama haziranda mezun olacak olmama güvendim durumu benim gibi olanlara duyrulur!!

mutlu1985; verdiğin bilgiler için teşekkürler.. Yalnız ÖSYM başvuru merkezleri ÖMSS Başvuruları konusunda biraz acemi ; siz ilk başvurduğunuz yerden aldığınız 1-) Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi 2-) Özürlü Rapor Fotkopisi 3-) Aday Başvuru Formu 4-) Sisteme Girdiği bilgilerden sonra aldığı 2 Adet 2012 - ÖMSS Başvuru Kayıt Bilgilerini içeren Evrağı Kaşeliyor ve imzaliyor, sende aynı şekilde imzaliyorsun, biri sende biri de ÖSYM merkezinde kalıyor.. BU 4 Evrak ÖMSS Başvurusu yaptığın ÖSYM merkezi tarafindan ÖSYM ye gonderilmek üzere veriliyor

Tekerlekli Sandalye