ÖMSS Başvuru Esnasında Neler Yaşadınız? Hangi Sorunlarla Karşılaştınız?

deren

Üye
Üye
merhabalar arkadaşlar bende bugün yaptım başvurumu ,ama tereddütte kaldım çünkü ben lisans öğrencisiyim ve öğrenim gördüğüm şehirde başvurumu yaptım ama bugün bir arkadaşım ösym merkezine gitmiş ve klavuzdaki bilgiyi sunarak "Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve aşağıdaki belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir. Adres ili KKTC veya yurt dışı olanlar istedikleri bir ildeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuracaklardır" başvurusunu yapmamışlar. şuan tereddütte kaldım ne olacak bu durumda benim başvurum? Bu konuda yardım.

YassaX

Üye
Üye
deren; Sınav Kılavuzu açık ve net; İkametgah Adresin neresi ise ; orada başvurunu Şahsen yapman gerekir.. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ve ÖSYM başvuru merkezi bunu dikkatlice sormaz, ikametgahın buradamı diye, başvuruyu alır... Burada Sana en garanti yol şunu sunabilirim. Pazartesi günü mesai saati başlar başlamaz ; ÖSYM Telefon: 0 (312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral) Burayı arayarak durumuzunu burada yazdığınız gibi özetlemeniz.. Şunu da sorabilirsiniz; Ben başvurumu öğrenim gördüğum yerde yaptim; ikametgahımı öğrenim gördüğüm yere aldırsam herhangi bir sorun olur mu ? Eğer Hayır olmaz derlerse; Başvurunuzu ÖSYM Başvuru merkezinden İptalde ettiremezsiniz artık.. Ancak şu olabilir; SInav Kılavuzunun Son sayflarında olan Genel Amaçlı Dilekçe ile ne yapılması gerekiyorsa onu yapmanız gerekir.. Ayrıca internet şifrenizi aldı iseniz; Genel Amacli Dilekce yazarken, Şifrenizi girerek, Kendinize Evrak Referans No almaniz gerekebilir..Bunu detaylıca ÖSYM yetkililerine sorun, daha sonra sorun cıkmasın.. ÖSYM ; Sizin İkametgahınızı Sistemden alıyor, o nedenle sorun cıkabilir.. Mutalaka Arayın ÖSYM yi.. Yarın Cumartesi, yine bir şansınızı yarında deneyin

deren

Üye
Üye
Ozkancey teşekkür ederim, arıyorum ama telefon bir türlü bağlanmıyor numaraya,ayrıca ÖSYM duyurularında "bulunduğu adres ili" yazıyordu. ÖMSS klavuzunda ise" kendi adres ilinde bulunan"yazıyor burada ikilemde kaldığım için gitmedim memleketime, ikamet ettiğiniz diye bir açıklık göremedim gittiğim okulda görevlilere sordum işimi garantiye alınsın diye ama artık başvurdum ,çok heyecanlıydım ve mutluydum ama şimdi düşünüyorum ki nasıl düzelecek bu durum.

majeste

Üye
Üye
slm, basvuru formunun cıktısı A4 e oluyor dımı tukenmez kalem lemı dolduruyoruz kodlama falan varmı bırde sınav klavuzununda cıktısını alıyormuyuz

YassaX

Üye
Üye
majeste; başvuru formunun çıktısı A-4'e oluyor. Tükenmez ya da dolma kalem ile dolduruyorsunuz . ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> Bu linkte bu sorduklarınızın tum cevapları var, bence Link'teki Sınav Kılavuzunu okumalısınız ) Kodlama derken, okul türü, okul adı, mezun okulun adı, alan- Program adı bunların kodlarını kılavuzdan bulup, Aday Başvuru Formundaki gerekli yerlere yazmalisiniz.. Sınav Kılavuzunun cıktısını almayacaksınız ancak okumalısınız..Yukarıda Sorduğunuz tum soruların cevapları orada mevcut.. Linkini verdim, oradan da bakabilirsiniz ...Saygılarımla ..

YassaX

Üye
Üye
Ozkancey teşekkür ederim, arıyorum ama telefon bir türlü bağlanmıyor numaraya,ayrıca ÖSYM duyurularında "bulunduğu adres ili" yazıyordu. ÖMSS klavuzunda ise" kendi adres ilinde bulunan"yazıyor burada ikilemde kaldığım için gitmedim memleketime, ikamet ettiğiniz diye bir açıklık göremedim gittiğim okulda görevlilere sordum işimi garantiye alınsın diye ama artık başvurdum ,çok heyecanlıydım ve mutluydum ama şimdi düşünüyorum ki nasıl düzelecek bu durum.

deren Rica Ederim ... Hafta Sonları ve Mesai Saatleri dışında ÖSYM ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ulaşamassınız.. SINAV KILAVUZUNUN 4. Sayfasında :
" ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adaylar öncelikle, kendileri için belirtilen tarihlerde, ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve aşağıdaki belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir. Adres ili KKTC veya yurt dışı olanlar istedikleri bir ildeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuracaklardır "
Burada Kendi Adres İli Dediği; İkametgah adresini kastediyor... Şoyle bir örnek vereyim size; Ben Sakarya'da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde başvuru yaparken bir bayan geldi, Başka bir ilde yaşadığını ancak burada öğrenim gördüğünü soyledi.. Oradaki yetkili bayanda ; İkametgahınız nerede ise oradan başvuru yapacaksınız ya da ikametgah adresini buraya aldiracaksiniz dedi.. Bilginize ...

kaplumbağa

Üye
Üye
izmirde kaydımı yaptırdım. menemen milli eğitim ilçe müdürlüğünde ösym kaydımı yaptırdım . tek sorunum lozan kapısından fuarına içine yanı 5 nolu fuar alanına yürümekte sıkıntı çektim okadar...inşallah hepimize hayırlı olur...bide bi isteğim olucak ömss çıkıcak konularda ilgili ders notlarını filan nerden bulabilirim sitemizde var mı ?

deren

Üye
Üye
ozkancey, az özce aradım ve bir sorun çıkmayacağını söylediler şimdi rahatladım. Tekrar teşekkür ederim size.

YassaX

Üye
Üye
deren; Rica Ederim.. En azından tam olarak rahatlamıs oldunuz.. Öbür türlü içinizde hep bir kuşku olacaktı.. Sorun olmamasına cok sevindim..Hayırlı Olsun

YassaX

Üye
Üye
izmirde kaydımı yaptırdım. menemen milli eğitim ilçe müdürlüğünde ösym kaydımı yaptırdım . tek sorunum lozan kapısından fuarına içine yanı 5 nolu fuar alanına yürümekte sıkıntı çektim okadar...inşallah hepimize hayırlı olur...bide bi isteğim olucak ömss çıkıcak konularda ilgili ders notlarını filan nerden bulabilirim sitemizde var mı ?

Sitemizde olan bazı kaynakların LİNK'lerini veriyorum size :

1-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...v-hazirlik-soru-ornekleri-ve-cevaplari-10372/
2-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...vi-icin-kaynak-kitap-notlar-dokumanlar-10375/
3-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-goruntulu-ders-anlatimlari-12322/
4-) http://engelliler.gen.tr/f58/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/
5-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-sinav-sorular-[cikmis-sorular]-10705/

V

Vijdanatilla

Guest
Merhaba arkadaşlar, dün kayıt oldum herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım.Mezun olduğum lisede kayıt oldum bana verilen bilgiye göre ilk lisans başvurusunu ben yapmışım.Merak ediyorum toplam sayıyı

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; ÖMSS Başvurunuz Hayırlı Olsun.. Aynı sekilde bende ilk gün Mezun Olduğum okulda yaptırmıstım.. Lisans Başvuran Sayısı tabiki Ön Lisans ve Lise ye gore cok daha az olacaktır... Benim tahminim toplam başvuran sayısının % 5 'i gibi bir rakam olur ... Bekleyip, göreceğiz ...

sedat_40

Üye
Üye
Özkan bey konuyla alakası yok ama bişey sorucaktım forumda bi arkadaş video konu anlatımı paylaşmıştı o linki bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Tekerlekli Sandalye