ÖMSS başvuru tarihi ne zaman açıklanacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nida22

Üye
Üye
Arkadaşlar ömss sınav tarihi kesin olarak netleşti. Ama ömss başvuruları ne zaman yapılacak bilgi verilmedi. yada verildiyse bile ben duymadım. siz ce başvurular ne zaman açıklanır. sınava fazlada bi zaman kalmadı yani...

İsen Buga

Üye
Üye
henüz bir açıklama yok: sıksık ÖSMY sitesini sık sık takip edin...

YassaX

Üye
Üye
Nida22 ÖMSS 29 Nisan 2012 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak... Sınav Başvuru tarihi henüz açıklanmadı.. Sınav Klavuzu yayımlanınca ÖMSS başvuru tarihini, Sınav Konularını, Sınav Soru Adedini, Raporlar ve Mezuniyetler ile ilgili olan acıklamalar ve tüm detayları öğrenebileceğiz...15 Ocak - 30 Ocak 2012 tarihleri arasında yayımlanmasını beklemekteyiz.. ÖMSS Başvuruları da tahminen Şubat 2012 başı olur gibi ...

@esra

Üye
Üye
merhaba özkanbey ömss dershaneleri ankarada ne zaman açılacağına dair bir bilginiz var mı ben de araştırıyorum bütün siteleri takip etmeye çalışıyorum .

YassaX

Üye
Üye
Merhaba Esra Hanım.. Öncelikle vereceğim Link'teki diğer illerin durumu ve ÖMSS Kursları hakkında bilgiler yer almaktadır : http://engelliler.gen.tr/f58/omss-icin-hazirlik-kursu-acilan-il-var-mi-10803/

Ayrıca volkqn adlı üyemiz şu paylaşımda bulundu, bilemiyorum sizi de ilgilendirir mi : Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY’ın genel başkanı İLİMDAR BOZTAŞ yaptığı açıklamada 29 Nisan’da 30000’den fazla engelli ÖMSS sınavında yarışacak, diyerek Etimesgut‘da hazırlıklarımıza hız verdik.Sınavlara katılacak olan işsiz engellilerin envanterini çıkardık kısa mesaj ile kendilerini adım adım bilgilendiriyor ve hazırlık kurslarına yönlendirmek üzere tüm planlamalarımızı oluşturduk ÖSYM’den sınava dair kılavuz açıklamasını bekliyoruz.Beraberinde Etimesgut kaymakamlığı,Ankara Büyükşehir Belediyesi aile yaşam merkezi, Etimesgut belediyesi,Etimesgut halk eğitim müdürlükleri Tüm engelliler derneği TEDAY,Eryaman Halk Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut kent konseyinin dersliklerinde kurslar açmak üzere tüm yazışmalarımızı yaparak hazırlıklarımızı gördük. Etimesgut olarak hazırız engelli bireyleri sınava en iyi şekilde hazırlayarak Türkiye birinciliğine talibiz dedi.BOZTAŞ her şey iyi şekilde gelişiyor ancak sınavların sonucundaki atama aşamasında taktir komisyonunda endişelerimiz var dileğimiz inşallah usul dışı uygulamalar ile karşılaşmayız bu meyanda da gerekli incelemelerimiz var sürecin takipçisi olacağız , diyerek engellilere de seslenen BOZTAŞ endişe duyan engellilerimize rahat olun yalnız değilsiniz komisyonlarda karşılaşılacak aksi durumlar için endişelerinizin farkındayız sizler mücadelenizi verin olası haksızlıklarda sizler adına hukuki süreci bizler sağlarız diyerek engellileri kurslara ve sınavlara yönelmelerini istedi.Ayrıca öğretmenlere de seslenişte bulunarak işsiz engelli bireylere bire bir gönüllü veya ücreti karşılığında kurs vermek isteyen eğitmenlere de acil ihtiyaç duyduklarını belirterek destek olmak isteyen eğitmenlerin 0312 245 40 40 nolu telefon ve teday_dernegi@hotmail.com aracılığıyla bizimle iletişim kurabileceklerini söyledi.

YassaX

Üye
Üye
Esra Hanım başka bir sitede bulduğum yazıyı da sizinle paylaşayim, bilginiz olsun : BAŞLIK : ÖMSS Kursu Ankara'da başlıyor... İÇERİK : Ömss kursu Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından açılacak çalışmalar başladı detayları daha sonra belli olacak...

@esra

Üye
Üye
özkan bey teşekkür ediyorum tedayı aradım ama etimesguta uzak olduğum için beni kapsamıyor tedayın sayfasını takip etmemi söylediler yine ösym sayfası vs. sizin bu sayfayı takip
ediyordum üye oldum. daha iyi bilgi alabilmek için benim gittiğim halk eğitim merkezlerinde böyle bir proje ile ilgili bilgilerinin olmadığı olsa bile yer olmadığını bildirdiler diğer halk eğitim merkezlerinede sizin gibi gelen vatandaşlarımız var lakin elimizde şuan için bir bilgi yok dediler şimdiden teşekkürler.

@esra

Üye
Üye
bilginiz için teşekkür ederim ben yarın ankara büyükşehir belediyesini arayıp soruyum kesin bir bilgi alabilmek adına.

YassaX

Üye
Üye
esra hanım Rica Ederim.. Yardımcı olmak isterim ama size ancak Sakarya Halk Eğitim Merkezi Müdürlü'ğü ile ilgili yaptıklarımı örnek olarak okumanızı isterim.
Link : http://engelliler.gen.tr/f58/sakary...sinavi-omss-kursu-basvurulari-basliyor-11548/

Bu yaptıklarım diğer iller adına örnek olacağı icin okumanızı öneriyorum..ÖMSS Kursu icin Hic bir ilde düzenli bir organizasyon malesef yok esra hanım.. Sizin de dediğiniz gibi çoğu illerdeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde bırakın ÖMSS Kursunu, ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) yi bilen bile yok... Yukarıdaki mesajda verdiğim ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı? konu başlığını takip etmenizde fayda var.. Ayrıca bu mesajın üst tarafında Sakarya'da Özürlü Memur Seçme Sınavı ( Ömss ) Kursu Başvuruları Başlıyor linkini girip bir okumanızda fayda var.. Ayrıca daha Sınav Klavuzu yayınlamadı.. Sınav Konuları da net olarak belli değil.. Çoğu ildeki ÖMSS Kursları da 15 Tatil ertesi, Yani 6 Şubat gibi başlayacak.. Yani aslinda ilginc olan T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin ÇİFTÇİ, ÖMSS Kursu olayını kendileri Kamuoyuna açıkladılar.. Bu kurumun merkezi Ankara'da.. Yani Ankara gibi Başkentimiz olan bir Büyükşehir'de bu tarz eksikliklerin olması ilginc bir durum...

YassaX

Üye
Üye
Esra hanım bu açıklama da cok kısa süre önce basına yapılmıştı, aktarıyorum :

ÖMSS hazırlık kursları açılacak-

Genel müdür Çiftçi, bir yandan da ÖMSS için hazırlık kursları açmayı planladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde bu kursların da açılışını yapacağız. Türkiye'nin her tarafında Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri kanalıyla bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şu anda bunun görüşmeleri devam ediyor. Bu kurslardan sonra öyle ümit ediyoruz ki devlet kadrolarında boş özürlü kadrosu kalmaz. Ümidimiz bu. Sınav şu anda 2 yılda bir yapılacak şekilde planlanıyor. İhtiyaca göre, daha sık veya daha da geç olabilir. Hem kadrolardaki boşluk durumuna göre hem de talebe göre ayarlanacak.''

Anadolu Ajansı

@esra

Üye
Üye
teşekkür ediyorum dediğiniz linkleri sık sık takip ediyorum günlük araştırmaya yapmaya çalışıyorum çünkü bu sınav bütün engelli kardeşlerimiz gibi benim için de çok önemli özürlü ve yaşlı genel müdürlüğüne gittim telefonlada elimden geldiğince görüşme yapmaya çalışıp bir bilgi almaya çalışıyorum lakin onlarında ayrıntılı bir şekilde bir bilgiye sahip olmadıklarını gördüm dilekçe verdim bugün ankara büyükşehir belediyesini aradım bir numara verdiler aradım ortapedik engelliler için kursun başlıyacağını 13 şubata kadar kayıt yapılması gerektiğini söylediler.beni engelim farklı olmadığı için kayıt yaptıramıyorum şuan için şmdiden teşekkürler özkan bey

@esra

Üye
Üye
teşekkürler verdiğiniz linki daha önce okumuştum lakin tekrar okudum ayrıntı atlamamak adına özkan bey .

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim Esra Hanım..Buradan günlük olarak ÖMSS Kursu gelişmelerini paylaşmaya çalışıyoruz..Başlayan illeri de aynı şekilde yazıyoruz.. Sizde Bulunduğunuz ilin Halk eğitim Merkezi Müdürlüklerini ve Büyükşehir Belediyesinin gerekli birimlerini arayip takipte kalmaya çalışın.. Bu arada web adresi ve web sitesi yenilenen Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | yi de yeni telefonlarından aramaya devam etmekte fayda var . İletişim:

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Necatibey Caddesi. No:49
Kızılay/Ankara

Tel: 0 (312) 229 55 11
Faks: 0 (312) 229 55 85
E-Posta: bilgiedinme@ozida.gov.tr

Saygılarımla ...

@esra

Üye
Üye
Evet değiştiğinden haberim var ayrıca kendim sıhhıyeye giderekte bilgi aldım dilekçe verdim dilekçe cevabını beklemekteyim yazdığım cevapta bir hata olmuş ortapedik engellilerin kurs kayıtları 13 şubata kadar kayıt yapılması gerekiyormuş benim engelim farklı olduğu için ben başvuru yapamıyorum hata yapmışım umarım düzeltmişimdir.229 55 11 nolu hattı arayanlara 183 nolu telefona yönlendiriyorlar burdada bilgi alamadım İl Milli Eğitim Müdürlüğünü aramamı söylediler oraya tam olarak ulaşamadım .

YassaX

Üye
Üye
Anladım Esra Hanım, işler biraz karışık yani .. Aslinda Bulunduğunuz ilde sanirim değişik ilçelerde Halk Eğitim Müdürlükleri var.. İnternet üzerinden size yakın olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerini bir arasanız.. Ya da Valiliği bir arayın.. Bu konuda mutlaka Resmi Makamlarca bir gelisme vardır.. Ben pek özel dernekleri tasvip etmiyorum ve yöblendirmek istemiyorum.. Sonucta ÖMSS Kurslarının olacğını söyleyen, Devletin Bir kurumunun Genel Müdürü...

mevce

Üye
Üye
Arkadaşlar,Bakan Fatma Şahin saat 18.45 te yaptığı trt3teki konuşmasında ömssnın hazıranda yapılacağını söyledi.B u nedir şimdi anlamadım.ÖSYM takviminden habersiz mi?

Birey

Üye
Üye
özkancey abım sonrada diyorsun uslubuna dikkat et Allah için fatma şahine ne desem hakkım değil mi?

YassaX

Üye
Üye
Keko yine de soyleceklerin senin icinde kalsin..Burada ne bir parti yanlisi dusuncelerimiz var ne de karşı düşüncelerimiz..Bizim düşüncelerimiz engelli kardeşlerimizin, kendilerine yararli olan bilgilere en kisa yoldan ulaşmalarini sağlamaya calisiyoruz..
mevce açıkçası biz Bakan Fatma Şahin'in garip açıklamalarına alıştık... Sınavın 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacağının açıklanmasından sonra da Mart Ayında yapacağımız sınavla sözlerini birkaç kezde duymuştuk, Haziran Ayında yapacağımız Sınav Sozlerini de senin sayende duymuş olduk mevce :) Valla bende ne yorum yapacağımı şaşırdım.. Fatma Şahin'in mail adresi olsa, sadece şunu mail adresine gönderirdim : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 2012

Birey

Üye
Üye
Niye içimde kalsın yaw, insanlara suçluyu göstermek suç mu? Tamam anladık akplisinde akp nın yanlışlarını üstlenmek zorunda mısın? İktidar adam gibi ilgilenseydi bu tür saçma sapan yanlış bilgilerle muhatab olmazdık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye