ÖMSS başvuru tarihi ne zaman açıklanacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@esra

Üye
Üye
. Şubat ayı itibarıyla alımlar, engelli vatandaşlarımıza duyurulacak. Haziran'da sınav yapıyoruz. Sonuç açıklanır açıklanmaz, kamuda ne kadar boş kadro varsa takibini yapıp yerleştirinceye kadar sürdüreceğiz. Bu bizim en önemli konumuzdur. '' dedi.

Açıklamada da belirtildiği gibi (Haziran'da sınav yapıyoruz.) ÖMSS'nin Haziran ayında yapılacağından bahsediyor, oysa Sayın Bakan'nın önceki açıklamalarından ve ÖSYM'nin resmi açıklamasından da bilindiği gibi ÖMSS, 29.04.2012 tarihinde yapılacaktır.

ÖSYM sınav tarihini açıkladıktan sonra Sayın Bakan bir kez daha yanlış bilgi vermiş ve sınavın Mart ayında yapılacağını söylemişti.

On binlerce engelli memur adayı ÖMSS sürecini pür dikkat takip etmektedir dolayısıyla Sayın Bakan'nın bu tür açıklamaları engelli memur adaylarının kafasını karıştırmaktadır. Sayın Bakan'ı engelli memur alımı konusundaki açıklamalarında daha dikkatli olmaya çağırıyoruz.

ÖMSS, 29 NİSAN 2012'DE YAPILACAK

ÖSYM'nin sınav takviminde Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 'nin 29.04.2012 tarihinde yapılacağı görülmektedir

@esra

Üye
Üye
özkan bey valiliği aradım telefonu açan sekretere açıklma yaptım burayla ömssnin ne alakası var ilgili kurumları aryın dedi yakın halk eğitim merkezlerini aradım ilk aradığım halk eğitim merk. kursu açsalarda yerlerinn olmadığı belirttiler diğer aradığım halk eğitim merk. öğretmen bulunamadığını belirttiler şuan ki bilgiler vahim

@esra

Üye
Üye
aldığım bilgiye göre ankara teday işbirliğiyle daha önce ortapedik engelli kardeşlerimizin 13 şubata kadar başvuru yapmasını söylemiştim diğer engelli kardeşlerimiz de başvuru yapabilirler yalnız kurs ders olarak değil sertifika almaya yönelikmiş ömss ile duyurulur .

YassaX

Üye
Üye
esra hanım, bana kalırsa Halk Eğitim Mekezi Müdürlüklerini ve Valiliği sık sık bu konuda arayın ya da direk gidin... ÖMSS kursu ile Sertifika olayinin bana kalırsa bir anlamı ve önemi yok.. Yani burada öncelikli amac Engelli Kardeşlerimizin ÖMSS ye Hazırlanması konusunda ÖMSS Kursu düzenlenmesidir..Bunlarda benim görüşlerim... Ayrıca Ankara'da ikamet ediyorsunuz, imkanınız olursa sizin yerinizde olsam T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Necatibey Caddesi. No:49 Kızılay/Ankara adresine bizzat gider Yetkili Birileriyle görüşmeye çalışırdım.. Ya da Tel:0 (312) 229 55 11 / Faks: 0 (312) 229 55 85 E-Posta: bilgiedinme.oyghm@aile.gov.tr telefonla, bilgi edinme yasasi cercevesinde , bir sekilde bunu yapardım..

YassaX

Üye
Üye
özkan bey evet öyle sınav kılavuzu tam olarak ne zaman açıklanır kesin bir bilgi veya tahminiz nedir.

Esra hanım, Sınav Klavuzunun açıklanması konusunda şu anda kimse kesin bir bilgi veremez... Ancak herkes tahminlerde bulunuyor...Benim tahminim ise ; Şubat Ayının ilk haftası Sınav Klavuzu Açıklanır; ÖMSS başvuruları ise 15 - 20 Şubattan sonra başlar, Martin ilk haftasına kadar dewam eder düşüncesindeyim..Bunlar benim kişisel görüşlerimdir...

@esra

Üye
Üye
günlük arıyorum T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü zaten özkan bey ama bize şuan ayrıntılı olarak açıklama yapamıyorlar sadece sınav tarihini söylüyorlar bugün yine aradığımda ösymnn telefnnunu verdi tel. çok hatlı olduğu için ulaşamadım ösymye gittim yine bir bilgi alamadım sadece sınavın tarihini söyldilr net cevp almdm anlıycanız verdğinz bilgilerdn dolayı teşekkür ederim kılavuz açıklansaydı herşey daha kolaylaşcaktı.

YassaX

Üye
Üye
Esra hanım sizinde bu konudaki azminizi tebrik ediyorum.. ALLAH Kolaylık versin.. ÖMSS Kursu konusunda Ankara ile ilgili şu gelisme oldu buradan da paylaşayim :

Ankara Büyükşehir Engellileri Sınava Hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı” na hazırlayacak

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

Biraz değişik bir ÖMSS Kursu Modeli.. Sonuc itibariyle ÖMSS Kursu olsunda ne şekilde olursa olsun düşüncesindeyim...

BESYO74

Üye
Üye
Bu ömss sınav kılavuzu hazırlamak ve duyurmak çok mu zor? Bu kılavuzu elle mi yazıyorlar ne. Sınav sonuçlarını açıklanması herhalde seneyi bulur.Merkezi sınavın olacağı bir seneyi geçti ama ortada ne başvurulrın nasıl olacağı en önemlisi hangi tür soruların sorulacağı hangi konulara çalışılacak hiçbiri belli değil. Sınava şurda 3 ay kalmış bunların hiçbirisi belli değil.Bakan bir başka açıklama yapar genel müdür bir başka açıklama yapar.Bunların birbirlerinden haberi yok.Yazık çok yazık ......

mevce

Üye
Üye
Başkent' te sadece Eryamanda kurs açılabiliyorsa yazıklar olsun.Örnek kursların açılması gerekirken Başkent'te yapılan uygulama çok tuhaf.

YassaX

Üye
Üye
BESYO74 eleştirilerinin hepsine katılıyorum.. Malesef hic bir kurumumuz Kurumsal değil.. Organizasyon, planlama cok zayıf.. 1-2 yıldır ÖSYM de de neler olduğunu gördük..Yıllardır herkesin % 100 güvendiği o kurumda bile neler yaşandığı ortada.. Ayrıca simdi adı değişen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında da durum ortada.. Olan kime oluyor, tabiki de bizlere .. Hakkımız Olanı, Hakkımızla alamıyoruz.. Herkesin artik kimseye güveni kalmadı..Ayrıca ÖMSS icin Sınav Sonrası bir de komisyon olayı var, o da kafaları karıştırıyor..Aslında tarafsız - torpilsiz - şeffaf yapıldığı takdirde güzel bir uygulama , ancak hic bir şeye güvenimiz kalmadığı icin o duruma da kuşkuyla bakıyoruz.. Ne diyelim BESYO74 Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun...

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım Türkiye'nin Başkenti gibi bir yerde, Yürütme - Yargı - Yasamanın Merkezinin bulunduğu şehirde, ilgili bakanlıkların olduğu bir şehirde gerçekten çok yazık.. Bir ÖMSS Kursu Organizasyonu yapmak cok mu zor.. Tüm illerin Valiliklerine bir yazı gönderilecek.. İŞKUR Bunun Engellilere Duyurusunu ( Mesajla - Maille - telefonla ) yapacak. Ayrıca Valiliklerde Yerel Basın ve diğer iletişim araçları ile duyurularını yapacak. İllerin de Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Uygulamaya koyacak... 2 günde yapılabilecek birşey.. Öyle Rant Peşinde koşan derneklere, şahıslara da prim verilmemiş olacak...

hunter

Üye
Üye
ben halk eğitim merkezlerinden filan ümidi kestim,tek ümidim sınav kılavuzu çıkınca özel kpss hazırlık kursu açan dersanelerin ticari kazanç amacıyla açacağını tahmin ettiğim ömss hazırlık kursları..herkesin tabii maddi gücü olmayabilir ama artık borç harç bi şekilde ayarlıcaz,bu enazından benim son şansım..özel bir dersaneyle görüştüm yeterli sayı sağlanırsa ki enaz 15 kişi olmalı diyorlar açarız dediler.

YassaX

Üye
Üye
hunter, sizin düşüncenizde farklı bir bakış açısı..Haklısınız, herkesin bu konuda maddi bir gücü olmayabilir.. Dediğiniz gibi borç - harç bir şekilde Kursa katılmak gerekir düşüncesindeyim.. Yine bulunduğuz ildeki Halk Eğitim Merkezlerini ara sıra yoklamakta fayda var.. Sınav Klavuzu yayınlandığında Ticari Rant düşüncesiyle en az 8-10 tane de ÖMSS Kitabı yayınlarlar.. Zaten Yargı Yayınevinin internet sitesinde 3 olan Özürlü Personel Kitabı , 3 EKIM 2011 tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden sonra ( SInav Konuları Belli olmadan ) bir anda 10 taneyi buldu.. Bu konuda Engelli Arkadaşlarımızın da cok dikkatli olması gerekir..ÖMSS Özel Dersane Kursları Konusunda da iyi araştırması gerektiği düşüncesindeyim

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey,dediğinize tamamıyle katılıyorum.Başkette durum buysa diğer illerimizi düşünmek bile istemıyorum.Şahsen kurs ya da dersanenin aracı oludğuna inananlardanım.İş insanın kendınde bıter, çalıştıktan sonra her şey yapılabilinir.Bir kaç gundur çalışmaya başlayanlardanım öncesinde aöf sınavlarım vardı.Açıkçası kursu fılan beklemeyip oturup çalışmak lazım.Arkadaşlara tavsiyem kpss genel kültür genel yetenek kitaplarından herhangı birini alıp çalışsınlar.Ben murat yayınlarını aldım.ayrıca datanın coğrafyası ve zafer 11.sınıf inkılap tarıhı kıtabını aldım.Bu yayınları tavsıye ederim.Yine geçen sene yediiklimin çöxümlü denemeleri vardı en son olarakta onları alıp çözeceğim.yediiklimin denemeleri kpss sorularına çok yakındı bunu da belirteyim.

mevce

Üye
Üye
Hunter,sınav klavuzunu bekleme Özkan Bey'in belirttiği konular var onlardan çalışmaya başlayın derim.

hunter

Üye
Üye
ben zaten çalışmaya 2 ya öncesinden başladım ama ah o matematik yok mu kafa almıyor bi türlü yaşım 36,en son matematiği gördüğüm lise yıllarının üzerinden nerdeyse 20 sene geçti sırf matematik yüzünden istiyorum dersaneyi zaten,yoksa diğer sözel dersler en azından benim için kitaptan okuyarakta anlaşılabilir.

YassaX

Üye
Üye
Özkan Bey,dediğinize tamamıyle katılıyorum.Başkette durum buysa diğer illerimizi düşünmek bile istemıyorum.Şahsen kurs ya da dersanenin aracı oludğuna inananlardanım.İş insanın kendınde bıter, çalıştıktan sonra her şey yapılabilinir.Bir kaç gundur çalışmaya başlayanlardanım öncesinde aöf sınavlarım vardı.Açıkçası kursu fılan beklemeyip oturup çalışmak lazım.Arkadaşlara tavsiyem kpss genel kültür genel yetenek kitaplarından herhangı birini alıp çalışsınlar.Ben murat yayınlarını aldım.ayrıca datanın coğrafyası ve zafer 11.sınıf inkılap tarıhı kıtabını aldım.Bu yayınları tavsıye ederim.Yine geçen sene yediiklimin çöxümlü denemeleri vardı en son olarakta onları alıp çözeceğim.yediiklimin denemeleri kpss sorularına çok yakındı bunu da belirteyim.

mevce benim her yerde tavsiye ettiklerimi yazmissin..Aynı duygu ve dusuncedeyiz.. Bende Zirve Yayınlarının 11. sinif T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük kitabını aldım, gayet guzel ve sadece anlatiyor.. Sınav Klavuzunda Olduki İnkilap Harici Tarih olursa, o eksiklikleri de tamamlarım... Konu anlatımı olarak KPSS Kİtapları ve YGS - LYS Kitapları da iş görür düşüncesindeyim.. Hunter size de katılıyorum..Bende 17 yıl önce lisede, 12-13 yıl önce de üniversitede gördüğüm dersler var.. Matematik Kursta en önemli görülecek ders olduğu düşüncesindeyim..Ardından da Türkçe gelmekte..Diğer dersler, evde calisma ile de halledilebilir, tabiki de Kursta Tekrarını görmek bir avantajdır.. Sizlerinde dediği gibi herkesin kendisinde bitiyor iş... Kursta Görülenleri tekrar etmeyip, soru çözmesseniz, Kursunda bir yararı olmaz... mevce hanım, dediğiniz Yediiklim Denemelerini, Arkadaşlar İnternet üzerinden de bulabilirler..Sitemizdeki http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...vi-icin-kaynak-kitap-notlar-dokumanlar-10375/ --> bu linkte Yediiklim olsun, diğer denemeler olsun cogu mevcut.. tavsiye ederim

mevce

Üye
Üye
HUNTER,ınternette ders anlatan siteler var.ekolhoco.comu takip edebilirsin.Faydalı olacağını düşünüyorum.

hunter

Üye
Üye
sınav kılavuzu açıklansa da bu karmaşa bi son bulsa zaten kılavuz herşeyin cevabını verecek sınav konuları,atamaların sayısı,kurumu v.b. bi açıklansa gerisi kolay zaten..bu kadar bekledik boşuna olmaz inşallah..

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey,Türkçenin eleyici bir ders olacağına inanıyorum.Çünkü son yıllarda öss ve kpss de bu yönde.Hatta inanın sbs sorularının zorluk derecesi hangi dersteyse öss ve kpssde de aynı zorlukta geliyor.Açıkcası öss nin ilk basamağını merakla bekliyorum.Matematık zaten sözel öğrencileri için hep zor olmuştur benım içinde geçerli bu durum.Elimizden geleni yapmaya çalışacağız artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye