ÖMSS başvuru tarihi ne zaman açıklanacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hunter

Üye
Üye
tşk ederim mevce hanım hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah...

YassaX

Üye
Üye
Özkan Bey,Türkçenin eleyici bir ders olacağına inanıyorum.Çünkü son yıllarda öss ve kpss de bu yönde.Hatta inanın sbs sorularının zorluk derecesi hangi dersteyse öss ve kpssde de aynı zorlukta geliyor.Açıkcası öss nin ilk basamağını merakla bekliyorum.Matematık zaten sözel öğrencileri için hep zor olmuştur benım içinde geçerli bu durum.Elimizden geleni yapmaya çalışacağız artık.

Evet mevce hanım, sizin yorumlarınıza katılıyorum.. Ama şunuda iyi biliyorum, uzerinden ne kadar zaman gecerse gecsin, 3-4 aylık zaman bence çalışma icin yeterli, eğer ir işte çalışmayan bir kimsenin gunluk en az 8 saat calismasi sonucunda, istediği yere atanacağı kanaatindeyim...

YassaX

Üye
Üye
sınav kılavuzu açıklansa da bu karmaşa bi son bulsa zaten kılavuz herşeyin cevabını verecek sınav konuları,atamaların sayısı,kurumu v.b. bi açıklansa gerisi kolay zaten..bu kadar bekledik boşuna olmaz inşallah..

hunter sabır diyorum, bunca zaman bekledik 15 - 20 gun daha bekleriz.. Siz ne guzel 2 ay önceden başlamişsiniz, size özendim :) Umarim 3 aylik bir süre bize yeterli olur..Lisans Mezunu olduğumuz icin biraz daha konuları ve soruları tahmin etmek zor ..umarim hakkımızda hayırlısı olur...

@esra

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir engellileri sınava hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı”na hazırlayacak. 1236.kez Okundu
Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

ilgili engelli kardeşlerimize duyurulur .

YassaX

Üye
Üye

@esra

Üye
Üye
tabi özkan bey söylediğiniz linke ilettim .

@esra

Üye
Üye
özkan bey sınav klavuzu ile ilgili bir gelişme var mı ?

YassaX

Üye
Üye
Esra Hanım söylediğimiz link'ten ÖMSS Kursu Başvurlarını takip edip, gelişmeleri paylaştığınız için teşekkürler.. Şu anda Sınav Klavuzu ile ilgili herhangi bir gelişme malesef yok.. ÖSYM Yetkililerini arayan bir arkadaşımıza Şubat Ayının ilk haftasında ÖMSS için Sınav Klavuzunun yayınlanacağı ifade edilmiştir..

@esra

Üye
Üye
rica ederim özkan bey yardımcı olabildiysem ne mutlu. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim inşallah hayırlısıyla açıklanır .

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim Esra Hanım...Sınav Klavuzunun yarından itibaren, her gün heycanlan açıklanmasını bekliyoruz

@esra

Üye
Üye
aynen hayırlısıyla açıklanmasını temenni ediyorum özkan bey .

@esra

Üye
Üye
özkan bey teşekkürler takip etmeye çalışıcam sizde herhangi bir bilgi aldığınızda banada ileti gönderirseniz sevinirim.

YassaX

Üye
Üye
Tamam Esra Hanım, herhangi bir gelisme olduğunda haber vermeye çalışacağım...

@esra

Üye
Üye
özkan bey sesiniz çıkmıyor sanırım henüz bir gelişme yok heralde ...

@esra

Üye
Üye
özkan bey verdiğiniz linki okudum gayette başarılı buldum teşekkür ediyorum... halen bir gelişme olmaması diğer engelli kardeşlerimiz gibi beni de biraz kızgın duruma getiriyor ama sabır ve heyecanla beklemeye devam herşeyin hayırlısı güzeldir. bu arada verdiğiniz ösym linki sık sık takip etmekteyim sadece...

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim Esra Hanım... 4-5 Aylık Sürecte Karşılaştığım en cok sorular bunlardı ve TOP 10 Olarak duşunup paylaşmak istedim ... Ewt bende ÖSYM nin linkini gunde 4-5 kere takipteyim ...Sabır diyorum tum engelli kardeşlerimize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye