ÖMSS başvuru tarihi ne zaman açıklanacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@esra

Üye
Üye
aynen öyle özkan bey benim kafamdaki şüpheleri önceden giderdim ama çok engelli kardeşlerimizn ömss hakkında çok iyi bilgi sahibi değil arayıp sordukları yerlerdede bu şüpheleri giderecek kadar cevap vermiyorlar o yüzden çok iyi yapmışsınız tebrik ederim :)

gül

Üye
Üye
sınavın ertelendiğine dair bi duyum aldım haberiniz varmı bu durumdan

YassaX

Üye
Üye
gül hanım dün gece Bakan Fatma ŞAHİN'in Bakanlığını yaptığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde şu bilgi yer aldı : Halk Eğitim Merkezleri’nde ÖMSS Kursları Başlıyor. Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır. ÖMSS başvuru kılavuzu ve detayları ÖSYM ve (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |) web sitelerinden öğrenilebilecektir.

Ayrıca ayni sitede : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 2012
Ayrıca ÖSYM nin Sınav Takviminde : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

gül Hanım Tüm bu linklerde ve bilgilerde ÖMSS 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacağı belirtiliyor..Verdiğim Link'lere girer bunu teyit edebilirsiniz..
Ayrıca vereceğim bir link daha var ; ÖMSS Hakkında, En Cok Sorulan 15 Soru ve Cevabı Bu linkte : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/

gül

Üye
Üye
gül hanım dün gece Bakan Fatma ŞAHİN'in Bakanlığını yaptığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Resmi İnternet Sitesinde şu bilgi yer aldı : Halk Eğitim Merkezleri’nde ÖMSS Kursları Başlıyor. Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır. ÖMSS başvuru kılavuzu ve detayları ÖSYM ve (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |) web sitelerinden öğrenilebilecektir.

Ayrıca ayni sitede : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 2012
Ayrıca ÖSYM nin Sınav Takviminde : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

gül Hanım Tüm bu linklerde ve bilgilerde ÖMSS 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacağı belirtiliyor..Verdiğim Link'lere girer bunu teyit edebilirsiniz..
Ayrıca vereceğim bir link daha var ; ÖMSS Hakkında, En Cok Sorulan 15 Soru ve Cevabı Bu linkte : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/

çok teşekkür ederim

ilhami_gundogmus

Üye
Üye
özkan abi bana heyete 8 marta gün aldım da sanırım bu seneki ömss ye sınavına yetisemem degil mi

YassaX

Üye
Üye
ilhami_gundogmus , bu konuda sana ne olumlu ne olumsuz bir yanıt verebilirim.. Heyet Günün 8 Mart 2012 ise, Özürlü Raporunu eline alman 12-13 Mart'i bulabilir ya da daha fazla bir süre... Sınav Konuları belli oldu gibi, ÖMSS Hazırlık Kursları netleşti gibi, 1 hafta içerisinde Sınav Klavuzunun yayınlanacağını düşünüyorum.. Başvurularda 20 Şubat Sonrasında başlar.. Mart ayının ilk yarısına kadar sürebilir.. Yani halen Şansin olduğunu duşunuyorum.. Hakkında Hayırlısı Olsun.. Eğer Sınava Yetişirsen de , Yetişmesen de Senin icin Hayırlısı Boyleymis dersin.. Buna uygun guzel bir ayet paylaşmak isterim : " Hoşunuza gitmeyen şeyde hayır olabilir. Allah bilir siz bilmezsiniz!" (Bakara Suresi 216. Ayet) " Saygılarımla ...

zehra81

Üye
Üye
ömss

ben ömss kitabı aldım yanlış mı yaptım önlisans yargı yayınlarıı kpss kitabı mı alayım yoksa netten mii çalşayım

YassaX

Üye
Üye
zehra81 hanım; öncelikle ÖMSS kitabı olarak bir tane Yargı Yayınlarından alınabilir.. Cunku icinde gecmis yıllara ait tum sorular oluyor..Hepsinin bir arada olması guzel..Ancak tek kaynak olarak yetersiz bir kitap olur..Cunku konu anlatımı olarak zayıf..Sadece Vatandaşlık - Görevin Gerektirdiği Mevzuat vs iyi anlatilmis ama diğerleri malesef.. O kitap Sınav Konuları daha yayınlanmadan basılmıs bir kitap..Önceki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( EĞİTEK ) yapıyordu.. Ayrıca çalışırken herkes Yargı Yayınevinin ÖMSS Kİtaplarını sormaktadır. ÖMSS yönetmeliği çıktı çıkalı şurda (3 Ekim 2011 ) ne kadar zaman geçti ki hemen kısa zaman içinde ÖMSS hazırlık kitapları piyasaya çıktı ? Önce 3 Kitap vardı bu konuyla ilgili, Sınav Klavuzu yayımlanmadan ve konular net olarak belli olmadan bir anda 10 tane oluverdi kaynak kitaplar. İlginç değil mi? Bence bu kitaplar eski sınav sistemine göre hazırlanmış ve ÖMSS yönetmeliğinin çıkmasıyla birkaç değişiklik yapılarak ve yeniden basılarak ÖMSS hazırlık kitabı olarak piyasaya sürülümüştür. Ticari Rant düşüncesiyle basılmış olan bu Kitaplara tamamen tek kaynak olarak yönelmenizi tavsiye etmem.. Tavsiyem Şudur : Bu ÖMSS Kitaplarından 1 tane almak şu açıdan iyi; Gecmiş yıllarda sorulan Tüm Özürlü Personel Sorularını içeren bir Kitap alabilirsiniz.Sorularınız toplu halde bir kaynakta olur.. Bu kitapların konu anlatımları zayıf. Tavsiyem KPSS Konu Anlatımlı Kitaplardan , YGS - LYS Konu Anlatımlı Kİtaplardan, Lise Müfredatında olan kitaplardan yararlanabilirsiniz... Sınav Klavuzu yayınlanınca Sınav Konuları Netleşecektir...
Aldiğiniz kitabı geri verin ya da vermeyin bisey diyemem..Ancak gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınavı Sorularının tamamani içeren bir Kaynak Olması guzeldir..Ancak tek başına yeterli degildir, onu ifade etmeye çalıştım. Karar sizin zehra81 hanım

@esra

Üye
Üye
özkan bey 10 şubat cuma ama halen kılavuz hakkında ve başvuru hakkında bir gelişme yoksizin bir bilginiz var mı diye sormak istedim...

YassaX

Üye
Üye
esra hanım; 10 Şubat 2012 tarihinde ..::HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ::.. --> web adresinde ÖMSS Hazırlık Programları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderileceği ifade edildi... Verdiğim linkten takipte kalabilirsiniz..Sınav Klavuzu hakkında ise bir yorum yapamiyorum, devamlı olarak ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> web adresini takipteyim... Ayrıca Sınav Konuları acçısından ; http://hbogm.meb.gov.tr/duyurular/OMSS_duyuru.pdf -> buraya da bakabilirsiniz.. En ufak bir gelisme olduğunda zaten sitemizden yayınlanacaktır.. Ayrıca dun acıklananları okudunuz mu esra hanım, bilemiyorum..Yine buradan kopyalıyorum,

Açıklamalar :

Engellilere memurluk kursları başlıyor

Engellilerin 29 Nisan'da yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanmaları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) işbirliğiyle ücretsiz kurslar düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün girişimleri sonucunda ÖMSS'ye hazırlık için MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar açılmasına yönelik çalışmalarda son aşamaya gelindi.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek kurslar, Halk Eğitim Merkezleri ve uygun görülecek diğer merkezlerde düzenlenecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) arasında imzalanan protokol ile ÖMSS'nin ÖSYM tarafından yapılması kararlaştırılmış ve sınavın 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacağı ilan edilmişti.

ÖMSS test içerikleri, KPSS'ye paralel olarak, orta öğretim, önlisans ve lisans sınavlarının içerikleriyle aynı olacak ve testler bu kapsamda 60 soruluk genel yetenek ve genel kültür kısımlarından oluşacak. ÖMSS hazırlık kurslarında verilecek eğitimin içeriği de sınav içeriğine paralel olarak, Türkçe, matematik, Atatürk İlkeleri, Türkiye coğrafyası, temel yurttaşlık bilgisi, genel kültür ve genel yetenek konularından oluşacak.

Sınav dört grupta; genel özürlüler (ortopedik, süreğen, ruhsal ve duygusal, dil ve konuşma bozukluğu olan özürlüler gibi), görme özürlüler, işitme özürlüler ve zihinsel özürlüler kategorilerinde gerçekleştirileceği için sınava yönelik kurslar da buna göre düzenlenecek. Hazırlık kurslarına, lise ve dengi okul mezunu, ön lisans mezunu ve lisans mezunu olanlar başvurabilecek.

Eğitimler sonucunda kursiyerlere ÖMSS'ye yönelik yeterliliklerin kazandırılması ve kursiyerlerin başarı oranının arttırılması hedefleniyor. Program süresi 216 ile 360 saat arasında olacak.

Ücretsiz yapılacak kurslar için il ve ilçelerdeki Halk Eğitim Merkezlerine başvurular başladı.

Anadolu Ajansı

@esra

Üye
Üye
bilgileriniz için teşekkür ederim özkan bey vermiş olduğunuz linki de okudum onun için de ayrıca teşekkür ederim ...

@esra

Üye
Üye
çok teşekkür ederim özkan bey bilgim yoktu yeni sizden öğrendim verdiğiniz linki okudum çok sevindim tekrar çok teşekkür ederim :)

nihal44

Üye
Üye
ömss için hangi kaynakları tawsiye edersiniz... ???

YassaX

Üye
Üye
nihal44 Hanım; vereceğim LİNK'teki ÖMSS Hakkında En Çok Sorulan 15 Soru ve Cevabını okumanızı tavsiye ederim : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/

Sizin sorunuzun cevabına gelince ; Soru: 13-) Özürlü Memur Seçme Sınavı'na ( ÖMSS ) Hazırlanırken Kaynak - Döküman - Kitaplar Hangileridir ?

Cevap: Öncelikle Sitemizde vereceğim Linkler'den Bir çok kaynak , döküman, kitap , Soru - Cevaplar, Geçmiş Sınav Konularını bulacaksınız :

a-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...vi-icin-kaynak-kitap-notlar-dokumanlar-10375/
b-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...v-hazirlik-soru-ornekleri-ve-cevaplari-10372/
c-) http://engelliler.gen.tr/f58/omss-sinav-sorular-[cikmis-sorular]-10705/
d-)http://engelliler.gen.tr/f58/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/

Önceki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( EĞİTEK ) yapıyordu.. Ayrıca çalışırken herkes Yargı Yayınevinin ÖMSS Kİtaplarını sormaktadır. ÖMSS yönetmeliği çıktı çıkalı şurda (3 Ekim 2011 ) ne kadar zaman geçti ki hemen kısa zaman içinde ÖMSS hazırlık kitapları piyasaya çıktı ? Önce 3 Kitap vardı bu konuyla ilgili, Sınav Klavuzu yayımlanmadan ve konular net olarak belli olmadan bir anda 10 tane oluverdi kaynak kitaplar. İlginç değil mi? Bence bu kitaplar eski sınav sistemine göre hazırlanmış ve ÖMSS yönetmeliğinin çıkmasıyla birkaç değişiklik yapılarak ve yeniden basılarak ÖMSS hazırlık kitabı olarak piyasaya sürülümüştür. Ticari Rant düşüncesiyle basılmış olan bu Kitaplara tamamen tek kaynak olarak yönelmenizi tavsiye etmem.. Tavsiyem Şudur : Bu ÖMSS Kitaplarından 1 tane almak şu açıdan iyi; Gecmiş yıllarda sorulan Tüm Özürlü Personel Sorularını içeren bir Kitap alabilirsiniz.Sorularınız toplu halde bir kaynakta olur.. Bu kitapların konu anlatımları zayıf. Tavsiyem KPSS Konu Anlatımlı Kitaplardan , YGS - LYS Konu Anlatımlı Kİtaplardan, Lise Müfredatında olan kitaplardan yararlanabilirsiniz... Sınav Klavuzu yayınlanınca Sınav Konuları Netleşecektir.

YassaX

Üye
Üye
çok teşekkür ederim özkan bey bilgim yoktu yeni sizden öğrendim verdiğiniz linki okudum çok sevindim tekrar çok teşekkür ederim :)

Rica Ederim Esra Hanım... Umarım faydalı olmuştur..Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
Esra Hanım ; Rica Ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye