ÖMSS Başvuru Tarihleri Belli Oldu

berıde

Üye
Üye
bir sorum olacaktı lütfen yardımcı olurmusunuz
sağ kolumu kaldıramıyorum omuzda kas kaybı var fakat kolum dirsekten parmaklarıma kadar kaybım yok dirseğimi kaldırabiliyorum .
sağ gözümde göz damar tahribatı nedeniyle yüzde 70 görme kaybı var ..bunların sonucunda yüzde 40 rapor alıp sınava girebilirmiyim.
İnşallah emeklermizin karşılığını alırız..

YassaX

Üye
Üye
berıde, öncelikle geçmiş olsun.. Söylediğin rahatsızlıların özür oranını Sakatlık Oranı Cetvelinden bakmalısın..LİNK'te Sakatlık Oranı Cetveline Bakabilirsin : http://engelliler.gen.tr/f25/sakatlik-orani-cetveli-8377/ .. Buradaki Özür Oranlarına göre % 40 ve üzeri Rapor alırsan ÖMSS ye girebilirsin.. Ancak ÖMSS Başvuru Tarihi Başlangıcı 20 Şubat 2012 .. ( Şu anda Başvuru bitiş tarihi belli degil ) .. Onun icin Özürlü Raporu en erken 20 İşgününde cıktığını düşünürsek, ancak yarın ( 13 Şubat 2012 ) başvuru yaptığınızda, şansınızı deneyin.. Bulunduğunuz ilde Özürlü Raporu Vermeye Yetkili Hastanelerin hangisi en erken Özürlü Raporu veriyorsa oraya başvuru yapın.. 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacak olan ÖMSS yi kacırdıgınız takdirde 2 yıl beklemek durumunda kalacaksınız..Bu arada Özürlü Raporu Vermeye Yetkili Hastanelere LİNK'ten Bakabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f25/saglik...-yetkili-hastaneler-ve-hakem-hastaneler-1466/ ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun.. Saygılarımla...

ender

Üye
Üye
ösym 2012 sınav takvimine bakarsanız daha oraya başvuru tarihini yazmamış akşama kadar tarih verilsin ben ösym nin sitesindeki tarihlere inanırım

berıde

Üye
Üye
ozkancey
çok tşkler cvpladığınız için fakat ben bu hesabı yapamadım cetvelden .aslında rahatsızlığımın latince karşılığını denk gelen yerleri anlayamadım.
çok stres oldum çok
hayırlısı ..

YassaX

Üye
Üye
berıde;Rica Ederim.. Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun....

sedat_40

Üye
Üye
Merabalar benim bikaç sorum olacak başka bi sitede okumuştum nekadar doğru nekadar yanlış bilmiyorum bu 20 bin kişi parça parça alınacak diye okudum doğrumudur başka biyerde duyan veya okuyan oldumu diğer sorum diabet hastalarına h sınıfı ehliyet alabilir ibareli rapor verirlermi sadece ortapedik engelliler içinmi geçerli şimdiden teşekkkürler..

YassaX

Üye
Üye
sedat bey; 2 sorunuzdan birincisini, yani Kamu Kurumlarına Engelli Personel Alımı hakkındaki sorunuzu elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım... Diğer sorunuz için uygun başlık altında sormalısınız ya da yeni konu açarak sormalısınız..
Foruma nasıl yeni konu açıldığını bilmiyorsanız burayı okuyunuz : http://engelliler.gen.tr/f51/siteye-nasil-yeni-konu-acarim-4225/

sedat bey ;16 Aralık 2011 tarihinde ;" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yapılacak sınav sonucunda 20 bin engelliye kadro vereceklerini söyledi..Bu yeni sınav sistemine göre, herkesin kendi içinde yarışacağı bir sınavı başaracağız. Çıkan sonuca göre de hızlı bir şekilde, şu anda tahmini olarak belirlediğimiz 20 bin kadromuzu iş sahibi edeceğiz. Bu hedefi koyduk, Allah'ın izniyle bunu birlikte başaracağız.''

Her sitede değişik yorumlar, açıklamalar vs yapılmaktadır.. Siz bence bunları düşünmeyin ve sınava sıkı şekilde hazırlanmaya devam edin.

Ayrıca 9 ŞUBAT 2012 tarihinde yapılan son açıklamada şoyledir : " Bedensel engelliler de görme engelliler de işitme engelliler de kendi içinde sınava girsin istiyoruz. Bunun için hemen Genel Müdürlüğümüz, ÖSYM, Sağlık Bakanlığı bir komisyon oluşturdu. Bütün çalışmalarını tamamladı. ÖSYM takvimini hazırladı. Biz Nisan ayı içinde bu sınavı yapıp Haziran ayı içinde boş olan bütün kadrolara ilkokul mezunları için kura çekimi ile diğerleri için sınav sonuçlarına göre bütün kadroları doldurmayı çok önemsiyoruz. Bunu ülkemizin kalkınması için de çok önemsiyoruz" şeklinde konuştu. "

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ÖMSS Başvuru Tarihi ve Sınav Kılavuzunun yayınlanması ile ilgili olarak, yaptığım yazışmayı aynen aktarıyorum : " Özkan az önce bende ÖSYM' yi aradım; Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | nin duyuru yaptığı yazışmadan haberleri var ve 20 şubat başvuru tarihi dediler yanlız sağlık bakanlığıyla alakalı bir durum söz konusu o yüzden daha ileri bir tarihede alınabilir dendi sınav kılavuzu yayınlanana kadar ne raporlarla ne sınav soruları ile alakalı resmi olmayan hiç bir yazıya inanmayın dedi aile ve sosyal politikalar bakanlığının talimatını bekliyoruz bir yazı gelirse kılavuzu yayınlıyacağız dediler.... "

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey,sınav mı ileri tarihe atacaklar yoksa başvuru tarihini mi?Bunu soruyorum çünkü memurlar nette sınav hazırana ertelendi diye foruma yazılmış
http://forum.memurlar.net/konu/1475339/ resmi bir açıklama değil pek itibar etmemek gerekir ama yıne de paylaşayım istedim

nihal44

Üye
Üye
Mrblr benim bi kaç tane sorum olcak birincisi ömss de genel tarih çikcak mi ayrica anayasadan güncel bilgi sorulari olcak mi ve ben inatla 657 sayili devlet memurlari kanunlarini bulamiyorum bana bi link göndermeniz mümkün mü ?

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; o Linkini verdiğiniz Memurlar.net teki haber yeni değil.. http://engelliler.gen.tr/f58/omss-sinavi-haziran-ayina-ertelendi-12045/ --> Buraya bakarsanız 5 Şubat 2012 tarihinde bizim sitede o haber yayınlanmıştı :
Ömss Sınavı Haziran Ayına Ertelendi

Aşağıda verilen haber 5 Şubat 2012 tarihinde yapılan bir açıklamadır :

Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı Arif Uzunoğlu, Özürlü Memur Seçme Sınavının haziran ayına ertelendiğini söyledi.

Uzunoğlu, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Nisan Pazar günü yapılması düşünülen Özürlü Memur Seçme Sınavının (ÖMSS), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Haziran ayına ertelendiğini belirtti.

Yapılacak sınavda başarılı olan özürlülerin işe yerleştirilerek hayata tutunacaklarını ifade eden Uzunoğlu, şunları söyledi:

"Özürlü Memur Seçme Sınavı Haziran ayına ertelendi. Yapılacak sınav sonrası, sonuçların açıklanmasının ardından kamuda ne kadar boş kadro varsa bakanlık tarafından takibi yapılacak ve kadrolar doldurulacak. İnşallah engelliler için büyük bir iş olanağı olacak. Türkiye genelinde özürlülerin tespiti için çalışma başlatıldı. İnşallah bu çalışmaların ardından özürlü sınıflarına göre nerede ve ne kadar özürlü olduğu verisi elimizde olacak."

- KIRKLARELİ

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey,ben hazirana ertelendi yazısını okuyunca tarıhıne hiç bakmadım:)Çok şükür diyeyim o zaman

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; ÖMSS nin yapılış tarihi ile ilgili bir haber ya da değişiklik yoktur.. Size şoyle bir Örnek vermek isterim : " Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı 2012-JANA " ---> ÖSYM bu sınavı 14 Nisan 2012 tarihinde yapacak.. Bu sınavın Başvuru Tarihleri de 13 Şubat - 9 Mart 2012 arası.. 2012 JANA Sınav Kılavuzu da 13 Şubat 2012 tarihinde yayınlandı.. Yani ÖSYM nin ÖMSS'den 15 gün önce yapacağı 2012 - JANA Sınavının Sınav Kılavuzu 13 Şubat 2012 Pazartesi günü yayınlandı... Bu örneğe göre ÖMSS için Sınav Kılavuzunun yayınlansına bir birbucuk hafta daha olabilir.. Ben degisik bir yontemle bu sonuca varmak istedim...Farklı bir bakış açısı yani

YassaX

Üye
Üye
Mrblr benim bi kaç tane sorum olcak birincisi ömss de genel tarih çikcak mi ayrica anayasadan güncel bilgi sorulari olcak mi ve ben inatla 657 sayili devlet memurlari kanunlarini bulamiyorum bana bi link göndermeniz mümkün mü ?

Nihal Hanım ; 1-2 gündür bir cok sorunuza cevap verdim.. ÖMSS de cıkacak konular sorunuza da cevap, ancak aynı israrla yine Sınav Konuları Hakkında sorular sormaya devam ediyorsunuz... SINAV KILAVUZU yayınlanmadan sizin sorularınızın net bir cevabı malesef yok.. Size bir link vermistim ; o linkte Sınav Kılavuzu yayınlanana kadar çalışılabilecek dersler ve konular var.. Daha başka bu konuda bir cevabımız yok.. ÖMSS Tarihinde ilk kez yapılacak bir Sınav olup, önceki bir örneği yoktur.. Önceki Özürlü Personel Sınavlarını MEB - EĞİTEK yapiyordu ve sistem cok farklıydı.. O Sistem yürürlükten kaldırıldı.. Ancak biz SInav Kılavuzu yayınlanana kadar, gecmis yıllarda sorulan soruların konuları calismak zorundayız.. Vereceğim LİNK'ten o konulara ulasabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f58/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/

Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye

nihal44 hanım; http://engelliler.gen.tr/f58/omss-o...ak-kitap-notlar-dokumanlar-10375/index18.html --> Bu LİNK'te 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 15 ayrı Mesaj şeklinde tamamı paylaşılmıştır.. Kendi Bilgisayarınıza alıp, kopyalamanızı tavsiye ederim.. Saygılarımla ...

aşk

Üye
Üye
slm arkadaşım 20 sinde başvurumu yapıcaz başvuru yapmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığı müdürlüklerindemi gidicez.

YassaX

Üye
Üye
aşk ; ÖSYM Sınav Kılavuzunu açıklamadan biz hic birsey yapmayacağız... Şu anda 20 Şubat 2012 ÖMSS Başvuru tarihi olarak kesinleşen bir açıklama yok... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Resmi İnternet Sitesinde ÖMSS Başvurularının 20 Şubat 2012 Tarihinde başlayacağına dair bir iç yazışma Duyurusu vardı, ancak o duyuru 13 Şubat 2012 akşamı siteden kalıdırıldı.. Bizim tek yapmamız gereken ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesinden ÖMSS için Sınav Kılavuzu ve Takviminin yayınlamasını beklemektir... Sitemizde de güncel olarak bu açıklamalar ve diğer şartlar Sınav Kılavuzu yayınlandığında, bizde de yayınlanacaktır... Saygılarımla ...

Tekerlekli Sandalye