ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
:(( siz o günler diyalizemi giriyorsunuz ...internet varsa ekol hoca diye bir site var ordanda konuları çalışabilirsiniz...

YassaX

Üye
Üye
dadaş;Öncelikle Çok Geçmiş Olsun.. ALLAH Şİfalar versin. Sizde herkes gibi Sınavda Soru Sorulacak Derslerin Konu İçeriklerini merak ediyorsunuz ancak; Kimse bu içerikleri bilmiyor.. Ne ÖMSS Kursu veren Hocalar biliyor ne de ÖMSS Kursu Duzenleyen Halk Eğitim Merkezleri biliyor.. İllerdeki Her ÖMSS Kursu , Derslerin Konu İçeriklerini Gecmiş Yıllarda Sorulan Soruların Konu başlıklarını içeriyor .. Yukarıda Demişsiniz yaa ; Fransiz İhtilali ne alakası var diyorsunuz yaa ; Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Derrsinin en önemli konusu I. Dunya Savasıdır ( 1914 - 1918 ) .. Siz 1. Dünya Savaşını Tam olarak bilmeniz için 1789 daki Fransa'da Başlayan Fransiz İhtilalini da az cok bilmeniz lazim.. Nedir bu ; Fransiz İhtilalinin Sonucunda Ortaya Çıkan MİLLİYETÇİLİK Akımı, I. Dunya Savaşının en önemli nedenlerinden biridir.. Ayrıca Bu akımın Osmanli Devletine Cok Olumsuz Yansımaları olmustur.. Kucukte olsa yarari da olsa, bu konunun bilinmesi önemlidir ... Saygılarımla ...

dadaş

Üye
Üye
özkancey çok teşekkür ederm verdiğiniz bilgiler için

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi ; Sağolun iyiyim ve yoğunum .. Umarim sizde iyisiniz

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi ; Sağolun, ALLAH Hepimize kolaylılar versin insallah ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Afyonkarahisar ÖMSS Kursu

Sandıklı Halk Eğitimi Merkezi tarafından, engellilere yönelik Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) hazırlık kursu düzenlendi.

Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Aycan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, topluma yararlı olma azmine sahip engellilerin heyecanına ortak olduklarını belirterek, bu yıl 28 bin engelli vatandaşın sınavlarda başarı sağlamaları durumunda kamuda istihdam edilebileceklerini söyledi.

"Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Miralay Reşat Bey İlköğretim Okulunun salon ve öğretmen desteğiyle ÖMSS hazırlık kursuna katkı sağladığını anlatan Aycan, "29 Nisan'da yapılacak sınava hazırlanan engelli memur adayları cumartesi ve pazar günleri matematik, Türkçe, coğrafya ve tarih derslerine katılıyor" dedi.

- AFYONKARAHİSAR

YassaX

Üye
Üye
Halen ÖMSS Kurslarının açılma haberleri geliyor ..Artık son 2 ay, tüm kurslar acılıp, eğitim başlamış olsun...

mikailtas

Üye
Üye
ben bayburtta yaşıyorum ve burda var bende katılıyorum hafta sonu cumartesi ve pazar saat 12.00 17.00 saatleri arasında

YassaX

Üye
Üye
mikailtas; Tesekkurler bilgi paylasimlari icin... Sizden ayrica su konuda yardim istiyorum.. ÖMSS Kursunda Hangi Derslerden hangi konular islenmektedir , yardımcı olursanız seviniriz

AxSİ

Üye
Üye
Arkadaşlar bu başlık altında, ilinizde ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) Hazırlık Kursu Açılması Hususunda herhangi bir gelişme var mıdır? Kurs Başvurusu olan ilimiz var mıdır? Kurs Açılan İlimiz Var mıdır ? Bu konuları paylaşacağız. En ufak bir gelişme bile bizim için önemlidir. Bazı illerden duyumlar aldım ancak netleşmeden paylaşmak istemiyorum. Bu konudaki gelişmeleri paylaşmanızı bekliyorum. .Kurs başvurusu olan ilimiz varsa, nereye hangi şartlarda başvuru yapılıyor? , Hangi kurum tarafından kurs verilecek ? gibi konular bizim icin önemlidir ..

ÖMSS Hazırlık Kursu Açılan İl ve İlçelerin Sıralı listesi. (Sürekli güncellenerek ilk mesaja yazılacaktır.)
Niğde
Sinop

Isparta
Şanlıurfa
Merzifon
Adana
Malatya
Mersin
Antalya
Nevşehir
Adana - Kozan
Ankara - Polatlı
Karaman
Balıkesir
Isparta - Yalvaç
Kırşehir
Tokat
Adıyaman - Besni
Aydın
bizim ilimiz eklenmemiş biz de başladı

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Hazırlık Kursu Açılan İl ve İlçelerin Sıralı listesi. (Sürekli güncellenerek ilk mesaja yazılacaktır.)
Niğde
Sinop

Isparta
Şanlıurfa
Merzifon
Adana
Malatya
Mersin
Antalya
Nevşehir
Adana - Kozan
Ankara - Polatlı
Karaman
Balıkesir
Isparta - Yalvaç
Kırşehir
Tokat
Adıyaman - Besni
Aydın
Sakarya
Hatay

ozlem31 Hanım tamamdır :)

AxSİ

Üye
Üye
tamamdır tşk.sadece bu kadar ilde mi açılmış kurs

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 hanım; Aslında cok daha fazladır da , bizimle paylaşan arkadaşların genelde yazdık.. Acılmıs ancak bizimle paylasilmamis olan ÖMSS Kursları da var.. Liste yuzde yuz doğrudur diyemiyorum...

zeynep2412

Üye
Üye
arkadaşlar aydında kurs başlıyor perşembe cuma saat 18:00 dan 21:00 a kadar cumartesi pazar ise saat:9:00 dan 14:00 a kadrmiş ama lise ler içinmiş fakat önlisans ve lisanslarda katılabilir kurs ekrem çiftçi ilk öğretim okulunda verilecek arkadaşlar

YassaX

Üye
Üye
zeynep2412 hanım; verdiğiniz bu guzel bilgiler icin cok tesekkurler

Tekerlekli Sandalye